04.07.19, 11:25(fot. screen)

Skandal! Radny z Nowoczesnej krytykuje PiS ws. kobiet, tymczasem Warszawa wyburza Dom Samotnej Matki

Samotne matki na sesji rady Warszawy walczą o utrzymanie domu na Białołęce. Władze dzielnicy chcą go wyburzyć. Tymczasem Sławomir Potapowicz, warszawski radny z ramienia Nowoczesnej, w swoim wystąpieniu mówi o tym, że w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt dotyczący przemocy wobec kobiet. O sprawie informuje na Twitterze Artur Jarząbek dziennikarz Radia Eska

 

- Na sesji rady Warszawy, samotne matki walczą o utrzymanie domu na Białołęce, które władze dzielnicy chcą wyburzyć... tymczasem w wystąpieniu mówi o tym że w sejmie odrzucił projekt dotyczący przemocy wobec kobiet... Nie kumam. To nie jest ten czas.- czytamy

 

 

bz/TT

Komentarze

ZEZWIERZECONA HOLOTA2019.07.4 16:54
TO UWAS GEJE I GEJKI KTO JEST ZONA A KTO MEZEM I KTO KOGO LADUJE I CZYM.WY CHYBA MACIE JAKIES PODROBKI WSPOMAGAJACE SZTUCZNE ZADOWOLENIE.
TA ZARAZE CZERWONOBRUNATNONIEBIESKA TRZEBA WYPALIC2019.07.4 16:50
WYBURZYC TRZEBA DOM SAMOTNEJ MATKI BO NA TYM MIEJSCU TRZEBA POSTAWIC ZA SOROSZA SREBRNIKI DOM SAMOTNEGO GEJA ZEBY MIELOI GDZIE SIE SPOTYKAC I PAROWAC.SAMOTNA MATKA POLKA DLA SODOMY I GOMORY NIC NIE ZNACZY LICZA SIE TERAZ DLA ZYDOKOMUNY GEJE I ZBOCZENCY.
Maria Blaszczyk2019.07.4 14:22
Tak napisać wiadomość to po prostu skłamać. Bo to nie jest tak, że władze Warszawy "chcą" wyburzyć ten budynek. Ich chcenie nie ma tu znaczenia. Rozbiórka jest wynikiem decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który, zgodnie ze swymi uprawnieniami, wydał decyzję nakazującą miastu rozbiórkę domu. Z POWODU STANU TECHNICZNEGO BUDYNKU To sa takie stare, pomonarowskie baraczki, postawione z pominięciem przepisów i niezbyt solidne. I choć zgadzam się, że jest to skandal - bo chyba miasto takie jak Warszawa mogłoby jednak znaleźć jakies miejsce dla tych kobiet, tak jak znalazło dla kobiet z sąsiedniego baraku - to jednak nieusprawiedliwia to pisania nieprawdy. Na szczęście, o ile rozumiem, doszło do tymczasowego porozumienia, pan burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca ustalił jakiś harmonogram negocjacji.
polak2019.07.4 12:50
co na to feministki i obrońcy kobiet ---chyba że te kobiety są z PIS-u --to na nie można krzyżyk postawić jakby byłe ze złodziejskiej mafii PełO to by temat był rozdmuchiwany na całą europe takie są standarty
Maria Blaszczyk2019.07.4 14:26
No już bez przesady. Bardzo współczuję tym kobietom, ale ten artykuł kłamie. Po pierwsze - przecież zaproponowano im inne miejsce, na Chlubnej. One się nie zgodziły, co mozna zrozumieć, ale nikt ich nie wyrzuca na ulicę. I nikt nie chce na nich krzyżyka stawiać, ale ta sytuacja trwa od dekady - co pokazuje, że naprawdę nie są to jakieś bezduszne świnie, coim tylko na tym kawałku gruntu zależy. Po drugie nie sądzę, by Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego był utożsamialny z PO. Po trzecie - mówimy o zagrażającej bezpieczeństwu samowoli budowlanej.
ciekawy2019.07.4 12:12
To lepiej aby się zawałił
qwerty2019.07.4 11:47
A co ? Może nie prawda? Nie odrzucił? Przecież wg. PiS wolno bić żony bo pierwszy raz to nie jest przemoc i klapsy dozwolone.