01.06.20, 16:00Anna Maria Żukowska, rzecznik SLD/YT/RMF FM/TT

Skandal! Żukowska porównuje ANTIFĘ do Armii Krajowej. Ostra dyskusja na TT

Głośno zrobiło się ostatnio o ANTIFIE w USA, wywołanych przez tą organizację zamieszkach oraz zapowiedzi prezydenta Trumpa, że organizacja ta zostanie w USA zdelegalizowana oraz uznana za terrorystyczną.

ANTIFY jak się okazuje bardzo zaciekle broni rzeczniczka prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska. Pomiędzy nią a redaktorem Wojciechem Muchą doszło na Twitterze do ostrej wymiany zdań.

W kontekście ANTIFY warto tu również zaznaczyć, że z budżetu miasta Warszawa pod zarządem Rafała Trzaskowskiego zostało przekazanych prawie 4 mln złotych na szkolenie skrajnie lewicowych bojówkarzy.

Żukowska próbując ośmieszyć zapowiedź prezydenta Trumpa o delegalizacji ANTIFY w USA oraz uznaniu tej organizacji za terrorystyczną, umieściła na TT grafikę, na której widzimy amerykańskiego żołnierza szykującego się do uderzenia pięścią hitlerowca. Z kolei widoczny na obrazku Trump komentuje to następująco: "Widzicie? Alt-left też posługuje się przemocą".

Odniósł się do tego red. Mucha, który napisał:

- Bronienie zwyroli z antify to ślepa uliczka, radzę zwolnić

Na co Żukowska odpowiedziała następująco:

- Kiedy jeszcze raz napisze Pan o antyfaszystach „zwyrole”, to proszę sobie wspomnieć o Armii Krajowej

Dalej w dyskusję włączyli się także inni Twitterowicze.

mp/twitter/fronda.pl

Komentarze

Zatroskany2020.06.2 12:02
Żukowska zna się bardzo dobrze na innych sprawach :).
Jan2020.06.2 11:52
Żukowska się ośmiesza. Jej jest potrzebny lekarz.
skarb2020.06.2 10:05
TA POslanka nie jest zadna lewica tylko lewaczko szkolona w taktykach szbkiego reagowani,gimnastyki ulicznej itd. w warszawce czy moze moskwie czy paryzu?????? schetyna jestes zalosny widzimy co robi antifa w POLSCE Sejm,uliczne burdy przed Sejmem,Kosciolami wprowadziles na salony ludzi ktorzy sa wyjeci spod prawa RZAEZ ZE SPROWADZONYMI TERRORYSTAMI CHCA DOKONAC PRZEWROTU KULTUROWEGO wstyd,ze to sie dzieje w POLSCE zdobyta KRWIA I ZYZNA ZA TO WYBIERAJACY TEZ ODPOWIEDZA PRZED SADEM SPRAWIEDLIWYM ALE NIE RYCHLIWYM.POzamieniane znaczenia POjec,slow ,czynow wstyd,HANBA
Jerzy2020.06.2 3:26
no faktycznie, antifa to AK - dokładnie Afrika Korps
JEJ USTA SĄ TAKIE WIELKIE I NAMIĘTNE!2020.06.1 22:39
MOGŁABY W PASZCZY ZMIEŚCIĆ 16 BATÓW!
Pat2020.06.1 20:40
Ciekawe czy ta pani obrazi się gdy porówna się ją do gwiazdy filmu "Deep Throat"??
proszący2020.06.1 20:11
nie zajmujcie się głupawym bełkotem babskiego debila zwanego żukowska
dała dowód,że2020.06.1 19:55
preferencje seksualne,jakie ujawniła publicznie p rzecznik jednak źle wpływają na postrzeganie rzeczywistości.
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.1 19:03
Ta konkubina bolszewika w sweterku była w tvpis od stycznia 2019 lansowana przez kalrenbachow , Rachoniow i inne sprzedajne ścierki zwane w PRLbis dziennikarzami... No i udało sie wprowadzić ulubieńców napoleonka do sejmu!
Agnie2020.06.1 18:04
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Benny Benassi2020.06.1 17:48
Plus tylko przypomne że oficerowie AK byli tępieni przez tzw. "antyfaszystów" z ZSRR za rzekomy faszyzm.
Benny Benassi2020.06.1 17:45
Nazwisko zobowiązuje
Do PRZYGŁUPÓW typu Agnieszka Dz i ladychapel2020.06.1 17:37
Lewackie przygłupy typu "Agnieszka Dz" czy "ladychapel" to również paranoicy. W posuniętej już znacznie schizofrenii cały ten chory elektorat "totalnych" uważa się za kogoś innego niż w rzeczywistości jest. Te przygłupy - w swojej chorej jaźni - uważają się za kontynuatorów idei Piłsudskiego, spadkobierców AK, wrogów Putina etc. I uważają chorobliwie tak chodząc na spędy z ledwo żywymi już byłymi UB-ekami, z SB-ekami, zasuszone mumie PZPR-owców jak Cimoszewicz, Borowski, Ciosek, Rosati, Miller robią europosłami i parlamentarzystami krajowymi oraz doradcami. Borowskiemu, który przez 50 lat karmił sowiecką propagandą komunizmu tak już odjechało, że zaczął się pokazywać ze znakiem Polski Walczącej w klapie. No nie obłęd schizofrenii? Tylko patrzeć gdy zaczną głosić, że walcząc niezłomnie z sowieckimi bandytami przechowali przez pokolenia idee Polski wolnej i suwerennej. W tym i w gułagach Syberii, obozach Hitlera i UB-owskich powojennych katowniach. To jest obłęd, i dobrze, że jest. Jego nasilenie dowodzi, że cała ta obłąkana horda post i neo-komuny jednocześnie, w przypadku kolejnych porażek równie "bohatersko" przystąpi do aktów osobistej autodestrukcji. I również w tym jest nadzieja.
Urszula2020.06.1 19:12
Ty jesteś zdrowo pierd...lnięty. Musi jakiś ksiądz cię za dzieciaka ruch....Współczuję - to jest nieuleczalne.
MT(*)2020.06.1 20:54
Autor nie jest pier----nięty, przecież napisał o samych faktach i konkretnych ludziach. Ubliżasz bo nie masz żadnych argumentów. To typowe dla zdegenerowanego lewactwa. Normalni ludzie tak nie postępują.
anonim2020.06.1 22:21
zabolało.... z żydo- czy z chamokomuny pochodzisz, nazwiska zmienialiście przed 68 czy po, towarzyszko komuszko?
JanP2020.06.1 17:15
A ten red. Mucha, to kto, faszysta czy antyfaszysta?
utraciłaś cnotę wiec nie pier####el2020.06.1 17:10
Aga D.dzidzia znowu popisuje się elokwencją - a pamiętam jak byłaś w kawiarni Nowy Świat siedzibie Krytyki Politycznej z lewakiem Sierakowskim, niezłym na zapleczu , pierdzieluchem i niemiecka Antifa z polską gromadziła koktaile Mołotowa9 które jadłaś mlaskając), pały, kastety, maski, kaski itd
what goes around comes around2020.06.1 16:57
Amerykańska fotografka i reporterka Linda Tirado została postrzelona w oko podczas relacjonowania protestów ulicznych w Minneapolis. - Poczułam na twarzy krew i zaczęłam krzyczeć: "Jestem z prasy, jestem z prasy!" - relacjonuje kobieta. To już kolejna reporterka, która została ranna podczas rozruchów po śmierci uduszonego przez policjanta George'a Floyda. Wcześniej niektórzy przedstawiciele mediów zostali też aresztowani przez policję.
ladychapel2020.06.1 16:34
Skandal - PiSowszczycy porownoja karlowatego impotenta Jarka do Pilsudskiego
Agnieszka Dz. 2020.06.1 16:39
Co fakt, to fakt, Piłsudski się w grobie przewraca.
Marian2020.06.1 16:46
Tak przewraca się jak czyta te wasze przemyślenia.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 16:50
Nie, jak patrzy na komuchów, pobożnych(na pokaz) socjalistów, nazywających siebie prawicowcami, podczas gdy obok prawicy, to oni nawet nie stali.
Marian2020.06.1 17:12
Czyli siebie i środowisko które reprezentujesz uważasz za prawicę.Pisiory to komuchy!No, jak Marszałek moze to spokojnie znosić.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 17:27
Ja nikogo nie reprezentuje. Gospodarczo i wolnościowo na pewno mi jest bliżej prawej strony, niż PiSowi. Ale wy lubicie być trzymani krótko.
Marian2020.06.1 17:53
Ja patrzę trochę szerzej,więc socjalną politykę PIS-u popieram.Naród byl bardzo umęczony, straszną wojną,komunizmem, III RP też laskawa nie była.Pieniądze, które jak Ty twierdzisz rzad rozdaje, za rządów liberałów tez byly rozdawane, podmiotom zagranicznym i wyprowadzane z Polski.Chyba lepiej jest jeżeli one służą biednym dzieciom.Wam internacjonalistom bardzo podoba się polityka Niemiec.Akceptujecie ja,stawiacie za wzór.Czesto widze to na Frondzie.Polityka socjalna PIS-u bardzo przypomina te niemiecką i to ta bardzo dawną bo jeszcze Bismarcka.Jednak to co dobre w Niemczech w Polsce jest okropne.Jak ma się złą wolę to nic nie zadowoli.
Micha\\305\\202 Jan2020.06.2 8:43
To, co robił Bismarck było okropne. Stworzył system emerytalny ze sprzężeniem zwrotnym dodatnim. A prawica tym się głównie różni od lewicy, że buduje strukturę społeczną od dołu, a nie od góry.
MT(*)2020.06.1 17:34
Przecież widzisz, że te lewackie przygłupy typu "Agnieszka Dz" czy "ladychapel" to również paranoicy. W posuniętej schizofrenii cały ten chory elektorat "totalnych" uważa się za kogoś innego niż w rzeczywistości jest. Te przygłupy - w swojej chorej jaźni - uważają się za kontynuatorów idei Piłsudskiego, spadkobierców AK, wrogów Putina etc. I uważają chorobliwie tak chodząc na spędy z ledwo żywymi już byłymi UB-ekami, z SB-ekami, zasuszone mumie PZPR-owców jak Cimoszewicz, Borowski, Ciosek, Rosati, Miller robią europosłami i parlamentarzystami krajowymi oraz doradcami. Borowskiemu, który przez 50 lat karmił sowiecką propagandą komunizmu tak już odjechało, że zaczął się pokazywać ze znakiem Polski Walczącej w klapie. No nie obłęd schizofrenii? Tylko patrzeć gdy zaczną głosić, że walcząc niezłomnie z sowieckimi bandytami przechowali przez pokolenia idee Polski wolnej i suwerennej. W tym i w gułagach Syberii, obozach Hitlera i UB-owskich powojennych katowniach. To jest obłęd, i dobrze, że jest. Jego nasilenie dowodzi, że cała ta obłąkana horda post i neo-komuny jednocześnie, w przypadku kolejnych porażek równie "bohatersko" przystąpi do aktów osobistej autodestrukcji. I również w tym jest nadzieja.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 16:25
Chyba ją trochę jednak poniosło. Antifa, to nie AK, tak jak z AK nie mają nic wspólnego dzisiejsi Narodowcy. Poza wszystkim innym, Antifa w Polsce nie jest organizacją, tą nazwą określa się ludzi o poglądach antyfaszystowskich, o różnym stopniu zaangażowania, tych skrajnych również.
Michał Jan2020.06.1 16:39
O poglądach, jak Hermann Goering - o tym, kto jest w Polsce faszystą, decydujemy my!
Agnieszka Dz. 2020.06.1 16:41
Hmmm, wy czyli kto? ;)
Michał Jan2020.06.1 16:56
"O tym, kto jest w Polsce faszystą, decydujemy my" - parafraza, więc może być w cudzysłowie. A prawdziwych faszystów w Polsce nie ma, stąd ta aberracja w wykonaniu antifiarzy. I jeszcze - AK nie miała okazji walczyć z faszystami, bo ich wojsk prawie w Polsce nie było. Za to pełno było narodowych socjalistów.
Agnieszka Dz. 2020.06.1 17:09
Masz rację, w Polsce walczono nazistami, ale nazizm niemiecki bardzo upodabniał się do włoskiego faszyzmy, a w faszystowskiej Italii zaczęły narastać nastroje antysemickie, czego w pierwotnym założeniu faszyzmu nie było. Jak zwał, tak zwał, nie chodzi o nazwę, tylko o ideologię.
Michał Jan2020.06.1 19:59
Jak zwał, tak zwał, ale dla antifiarzy "faszystą" jest każdy inaczej uważający (w ostatniej chwili wstrzymałem się od nieadekwatnego dla nich słowa "myślących") niż oni.
Michał Jan2020.06.1 16:20
Towarzyszka Żukowska tym samym przyznała, że żadne przybudówki PPR z Niemcami nie walczyły (co robiły - chyba pozostawało im donoszenie na konkurencję na Gestapo, czy jak?). Bo to je powinna wymienić w kontekście "antify".
Aj Waj Tel Aviv2020.06.1 16:08
jej kandydat Biedroń - już dał tyłka
tra-tra-tra Action Rote Front Warschau2020.06.1 16:07
dajcie spoko aktywistce - ktoś fałszywie zarzucił jej romans z Czrzastym - jest od tego sfrustrowana, dużo je; wolała żeby jej zarzucono roamns z Cohn-Banditem lub commmandem Badera - Meinhof
MT(*)2020.06.1 16:03
To zadziwiające, trwa druga dekada XXI wieku, Polska znajduje się wśród narodów wolnego świata a wśród wyborców Trzskowskiego są ledwo żyjący byli UB-ecy, SB-ecy, szkoleni w sowieckiej Moskwie agenci WSI i PZPR-owcy. Co więcej, wielu z nich PO i reszta 'totalnej" opozycji uczyniła swoimi europarlamentarzystami, parlamentarzystami krajowymi czy doradcami etc. jak choćby Cimoszewicz, Miller, Borowski, Rosati, Ciosek. Borowski to nawet zaczął się tu i ówdzie pokazywać ze znaczkiem Polski Walczącej w klapie marynarki. Tej samej Polski Walczącej, którą PZPR-owcy przez pól wieku swojej służalczej wysługi Moskwie skazywali na zapomnienie. Tej samej Polski Walczącej, której bohaterskich żołnierzy tatusiowie i dziadziusiowie takich Borowskich i innych polsko-języcznych szumowin mordowali zdradziecko i ukradkiem wrzucali do anonimowych dołów śmierci. Co obecność takich ludzi w życiu publicznym wolnego i suwerennego kraju w drugiej dekadzie XXI wieku może oznaczać ? Na pewno ich paranoję, bo wobec innych paranoików-potencjalnych wyborców o podobnym rodowodzie i drogach życiowych ci ludzie uznają, że ich paranoja oferowana innym paranoikom się opłaca i przyczynia do dalszej kariery. Dlatego im samym zaczęło wydawać się, że są kim innym, niż w rzeczywistości są. Zaczęli bezkarnie podszywać się pod tych, którym zawsze w rzeczywistości i podświadomie zazdrościli ich niezłomnej postawy, patriotyzmu. zaczęli to robić z zazdrości, że sami byli tylko sługusami Moskwy a tamci, nawet w obliczu zadawanej im śmierci nigdy nie szli na kolaborację, ustępstwa. I dlatego jest jak jest. W tych i kolejnych wyborach Polacy stawać będą na przeciw paranoików, zdemoralizowanych dotychczasową bezkarnością i indoktrynacją rodem z sowieckich podręczników propagandy. Stawać będą na wprost ludzkich łachmanów moralnych, którzy za nic mają systemy wartości oparte na patriotyzmie, poszanowaniu i dbałości o suwerenność Polski. I z nimi trzeba będzie się mierzyć, być może jeszcze długo. I trzeba ich pokonać, zawsze i w każdym miejscu. Przede wszystkim przy wyborczych urnach, ale też i w każdej życiowej i codziennej sytuacji. Na ulicy, w sklepie, na bazarkach, na uczelni, w szkole etc. Nigdy nie wolno ustępować im pola, nigdy nie wolno być biernych wobec ich kłamstw, obłudy, wulgaryzmów, nienawiści do Polski suwerennej i wolnej. Od wpływów Moskwy, Berlina i Brukseli.
anonim2020.06.1 16:03
Lewactwo to jednak lewactwo.