03.01.18, 09:15Foto-AG Gymnasium Melle via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Skandaliczny niemiecki program z Thun w roli głównej!

Nieprawdopodobne zachowanie Róży Thun. Europosłanka PO w filmie wyprodukowanym przez niemiecką publiczną stację NDR opluwa Polskę. „Polska stanie się dyktatura” - mówi.

Re: Polen vor der Zerreißprobe - Eine Frau kämpft um ihr Land” czyli „Re: Polska stoi przed próbą - kobieta walcząca o swój kraj” brzmi "reportaż", który wyemitował niemiecko-francuski kanał Arte. Polska pokazana w nim jest jako antydemokratyczny kraj, który kroczy ku dyktaturze.

Poza słowami Thun, która zapowiada dyktaturę w Polsce, widzimy też Warszawę, antyrządowe protesty, w końcu w tle ujęcia z Marszu Niepodległości i słyszymy:

Wygląda na to, że nie jest możliwe powstrzymanie mas, którzy chcą czystej białej Polski”.

Według programu w Polsce tłumi się antyrządowe manifestacje, ogranicza swobody obywatelskie. We wprowadzeniu do programu o Thun lektor mówi:

Róża Thun często walczyła o swój kraj. Jako była rzeczniczka Solidarności była istotną współuczestniczką przełomu 1989 roku. W 2017 roku znowu musiała wyjść na ulicę, ponieważ nigdy nie straciła marzeń, a kurs rządów PiS znowu prowadzi do systemu autokratycznego”.

Sprawę szeroko komentuje internet:

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl