18.10.19, 08:05Screenshot Youtube

SLD połknie Wiosnę? Czarzasty chce konsolidacji

Jaka przyszłość czeka Wiosnę? Jednoznaczne zdanie w tej kwestii ma szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem możliwe jest połączenie Wiosny oraz SLD i utworzenie jednej partii.

W rozmowie na antenie TVP1 powiedział:

Jeżeli chodzi o mnie - jestem zwolennikiem konsolidacji. To mówię precyzyjnie i uważam, że to jest dobry kierunek. I też chcę powiedzieć bardzo dobitnie - będę swoją partię do tego namawiał, żeby konsolidować lewicę”.

To by było na tyle jeśli chodzi o jedność Lewicy? Dziennikarz przypominając Czarzastemu, że lider Lewicy Razem Adrian Zandberg jest „nieucieralny”, uzyskał od niego tylko odpowiedź, że Zandberg „nie jest w Wiośnie”. Jak podkreślił Czarzasty:

Najważniejsza jest lewica i jej program, potem są ludzie, potem są formy organizacyjne. Jak my sobie te formy organizacyjne poukładamy, to jest naprawdę obojętne”.

Wczoraj w trakcie konferencji prasowej po zebraniu się Zarządu Krajowego i Rady Krajowej Wiosny lider Wiosny Robert Biedroń stwierdził, że ustalono, iż jego partia chce budować szeroką formację lewicową. Mówił:

Chcemy to robić razem. Razem z Razem i razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale także z innymi partnerami i to jest nasza decyzja”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.10.18 13:50
I tu siara i tam siraa niech się połykają do woli!
Jahu2019.10.18 12:58
To jedna zaraza..jeśli społeczeństwo ma być zdrowe to zarazę trzeba pokonać.
Lasso2019.10.18 10:27
Wiosna SLD czy inni tego typów to jest to samo powinni zniknąc z polskiej polityki
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.18 9:36
Lewica w sposób oczywisty powinna się zjednoczyć - w sposób jeszcze bardziej oczywisty -programowo. Osią programu lewicy powinna być walka o prawa PRACOWNICZE - czyli o godną płacę, za uczciwą pracę. Drugim elementem osi powinno być zabezpieczenie socjalne dla UŁOMNYCH. A trzecim - bardzo ważnym - WOLNOŚĆ - czyli prawo wyboru sposobu życia - bez naruszania cudzych słusznych interesów, praw i wolności. Oczywiście również pełna swoboda wiary i niewiary - ale DLA SIEBIE, ZA SWOJE, W GRANICACH PRAWA. Bardzo ważny element to - ZA SWOJE!!!!! gdyż on jest przyczyną antagonizmów.