20.09.19, 16:45

Śledztwo ws. ,,Czajki''. Chodzi o poważne nieprawidłowości

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo ws. niegospodarności w MPWiK w Warszawie. Chodzi o wadliwe zarządzanie spalarnią osadów przy oczyszczalni ścieków Czajka.

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpłynęło w piątek zawiadomienia ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez władze MPWiK. Spalarnia osadów przy oczyszczalni ścieków, Czajce, nie działała od grudnia 2018 roku. Wywożenie osadów zlecano firmom zewnętrznym, łożąc na to 1,7 mln zł miesięcznie. To wszakże nie wszystko. Nieprawidłowości mogło być dużo więcej i sięgać mogły roku 2012.

Prokuratura wydała następujący komunikat:

"Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie informuje, że w dniu dzisiejszym (20 września 2019r.) wszczęła śledztwo w sprawie niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S. A., polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków „Czajka”, w tym prowadzonej do grudnia 2012r. budowie Stacji Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych oraz dopuszczeniu do niewłaściwej eksploatacji i konserwacji powyższej Stacji do września 2019r., wskutek czego wyrządzono spółce szkodę w wielkich rozmiarach tj. o czyn z art. 296 §1 i 3 Kodeksu karnego".

MPWiK ustami swojej prezes Renaty Tomusiak zapewnia, że awarii spalarni osadów nie ukrywano i usiłowano przeprowadzić niezbędne naprawy.

bsw/fronda.pl

Komentarze

Nina2019.09.20 18:39
To nie zaniedbania to dzialania umyslne majace na celu ukrycie faktycznego TRAGICZNEGO stanu infrastruktury !Scieki w duzym miescie ,woda pitna to podstawowe elementy funkcjonowania miasta !EGZYSTENCJALNE, takich spraw 2 mln miasto nie moze zaniedbac TO ZBRODNIA !Trzeba byc bezmozgiem by taka sprawe lekcewazyc!
Lewak2019.09.20 17:15
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców (oboje premierów Tusk i Kopacz, Rostowski, Szczurek w drodze przed TS (Trybunał Stanu), wielu, w tym byli ministrowie, skazanych za korupcję, wielu z prokuratorskimi zarzutami). Szukałem przyczyny tego zjawiska i doszedłem do wniosku, że oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. Oni na prawdę mówią, że to manipulacja i odwrotnie. Stwierdziłem też, że nie ma żadnego sposobu, aby to zmienić. To jest po prostu niemożliwe ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. Proponuję więc eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... To jest jedyne wyjście dla Polski, bo inaczej będziemy żyć z tą ich nienawiścią latami i modlić się, aby za 4 lata, nie daj Boże, nie przejęli władzy.
luther2019.09.20 17:04
Odezwa Krzysztofa Brejzy, szefa kampanii wyborczej POKO pod hasłem „SilniRazem”. Ludzie, zwolennicy POKO, nie idźcie na wybory ! Nawet jeśli jesteście zwolennikami Now., Razem, Wiosny SLD, PSL. Zostańcie w domach, bo jesteście tak durni (jak pokazali wam światowej sławy aktorzy W. Pszoniak, J. Gajos, R. Jankowski, O. Łukaszewicz) w klipach „Nie świruj , idź na wybory”, że możecie się pomylić i zagłosować na PIS. Wasz Krzysztof, organizator farmy troli w ratuszu inowrocławskim. * Krzysiek Brejza jedzie wraz z Człapką busikiem do Inowrocławia. Będą robić hejterską kampanię wyborczą „silnirazem”, ale najpierw chcą pouczyć tatusia jak jeszcze bardziej rozwinąć mafię fakturową, oraz doradzić mamusi jak ma fachowo nadzorować farmę hejterów w ratuszu i powiedzieć jej osobiście, że ją kocha !!!
anonim2019.09.20 17:03
A kiedy ruszy śledztwo w sprawie dwóch wież Jarosława i poważne nieprawidłowości w sprawie wypadku broszki?
Lewak2019.09.20 17:10
Ruszy idioto zaraz po wyborach, bo chyba wiesz jajogłowy, że teraz jest kampania wyborcza ! Otóż, te dwie wieże ktore Kaczyńskiemu zaje-bał jakiś śmierdzący lewak z szachownicy, muszą się odnaleźć ! Paniał ?! Nie wierzę - za głupi !
Polka2019.09.20 17:00
Już niedługo będziecie lewacy PIS chwalić, albo rżeć jak końska doopa do bata ! Otórz , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. Czaskowski i HGW będą wam budowali oczyszczalnię ścieków. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistanu do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
BiegunkaProrocza2019.09.20 21:43
Polska tym bardziej nie potrzebuje Twojego gwna.
czarna2019.09.20 23:11
Mnie się podoba propozycja polki.
Topek2019.09.20 16:57
„Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Tego całego przygłupa Czaskowskiego, który zna się jedynie na ideologii LGBT należy wywalić na zbity pysk !!!
Lewak2019.09.20 16:53
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
ela2019.09.20 20:12
Dlaczego mnie to nie dziwi.