10.11.20, 12:07fot. yt/tvp info

Solidarna Polska przeciwko powiązaniu funduszy EU z praworządnością. Oświadczenie

- Solidarna Polska w zdecydowany sposób sprzeciwia się sformułowanej przez niemiecką prezydencję propozycji powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z tzw. zasadą praworządności, nie chodzi tu bowiem o praworządność, a o kolonizację – czytamy w opublikowanym we wtorek oświadczeniu Zarządu Krajowego SP.


Poniżej pełny tekst oświaczenia


Oświadczenie Zarządu Krajowego

Solidarna Polska w zdecydowany sposób sprzeciwia się sformułowanej przez niemiecką prezydencję propozycji powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej
z tzw. zasadą praworządności. Nie chodzi tu bowiem o praworządność, a o kolonizację. Niemiecka propozycja jest w praktyce niczym innym jak próbą radykalnego ograniczenia suwerenności Polski i Węgier, a także innych krajów, które w przyszłości odważyłyby się wykazać niezależnością od głównego ośrodka decyzyjnego Unii. To środek służący politycznej, kulturowej i ostatecznie też gospodarczej kolonizacji naszych krajów.

To co było dotąd zależne wyłącznie od woli obywateli danego kraju wyrażonej
w demokratycznych wyborach, w zamyśle projektodawców ma faktycznie zależeć od decyzji brukselskich urzędników.

W konsekwencji taka sytuacja oznaczałaby marginalizację znaczenia demokratycznych wyborów Polaków, dokonaną pod fałszywym pretekstem obrony praworządności.

Byłby to również ogromnie niebezpieczny krok w kierunku budowy Unii Europejskiej jako jednolitego państwa, poprzez redukcję znaczenia państw narodowych, przeprowadzoną ponad głowami obywateli tych państw.

Zuchwałość tej propozycji polega na tym, że jest przedstawiona jako służąca obronie praworządności, a naprawdę stanowi zamach na treść obowiązujących traktatów europejskich.

Jest bowiem sprzeczna z art. 7 TUE, który przesądza, że sankcje za naruszenie praworządności wymagają jednomyślności wszystkich państw (z pominięciem tego, którego dotyczy procedura). Tymczasem proponowany mechanizm tę traktatową zasadę brutalnie łamie, prowadząc tym samym do gwałtu na europejskiej praworządności.

Ta operacja jest realizowana przez Komisję Europejską kierowaną przez niemiecką polityk Ursulę von der Leyen, razem z prezydencją sprawowaną przez niemieckie państwo. Daleko idące ograniczenie naszej suwerenności ma być realizowane w białych rękawiczkach, ale przy użyciu bezprawia.

Dokładnie przy użyciu bezprawnych sankcji o ogromnej finansowej sile, którymi szantażowane i represjonowane byłyby kraje chcące realizować demokratyczną wolę własnych obywateli, nie będącą po myśli europejskich ośrodków decyzyjnych.

I tak, nie bacząc na wolę większości Polaków zmuszono by nas np. do wprowadzenia małżeństw homoseksualnych z adopcją dzieci, aborcji i eutanazji na życzenie, nieakceptowalnych zmian w edukacji, kulturze, w sferze mediów czy zmian dezintegrujących polskie państwo w obszarze wymiaru sprawiedliwości.

Solidarna Polska nigdy na to nie się nie zgodzi. Przekonywaliśmy do użycia weta
na lipcowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli. W aktualnym stanie negocjacji, wobec radykalizacji propozycji Komisji Europejskiej oraz niemieckiej prezydencji, liderzy Prawa
i Sprawiedliwości zapowiedzieli zawetowanie budżetu, który miałby funkcjonować w ramach nowych zasad. Stanowisko to jest popierane przez Solidarną Polskę.

Warto przy okazji złamać pewne tabu w dyskusji o dystrybucji środków unijnych
i przypomnieć, że przystępując do Unii Europejskiej Polska otworzyła przed większymi gospodarkami unijnymi swój rynek. Wielkie korporacje niemieckie i francuskie zarabiają miliardy złotych w Polsce transferując je do własnych krajów. Zagraniczne podmioty,
na mocy warunków prawa unijnego, często realizują w naszym kraju również przetargi
o ogromnej wartości. W dobie pandemii nie sposób wspomnieć, że 20 tysięcy polskich lekarzy, wykształconych za pieniądze polskich podatników, nie walczy z nią w Polsce, ale ratuje życie obywateli Niemiec, Francji czy Holandii. Nie jesteśmy parweniuszem Europy
i nie pozwolimy by neokolonialne myślenie w Europie dzisiaj zwyciężyło.

Nie sposób nie zauważyć, że rozważania dotyczące polskiej suwerenności musimy artykułować w przededniu Święta Niepodległości. Tym bardziej spoczywa na nas odpowiedzialność, by pod presją i szantażem nie ulegać i wyzbywać się wartości, czyli Polski suwerennej i niepodległej od innych państw i rządów.

Prezes Solidarnej Polski

Zbigniew Ziobro

 

mp/solidarna polska

Komentarze

antoni.s2020.11.11 18:14
Przywykłem do absurdów pisu, ale niepokojem napawa mnie sprzeciwianie się tych kanalii zasadom praworządności.
Foster2020.11.10 18:26
Gamoń ale Zuch.
man.of.Stagira2020.11.10 16:25
TO JEST ten sam FASZYSTOWSKI manewr który dokonuje się na ulicach Polski. Co było do tej pory decydowane przez demokratyczne instytucje Państwa i społeczeństwa ma być teraz określane przez grupkę manekinów intelektualnych pozdrawiającą się okrzykiem: 'HEIL Lempart!!'. Ot, co..
§§§§§ §§§2020.11.10 16:23
A co tam słychać w sprawie moralnych autorytetów kościoła??? Gulbinowiczu, Dziwiszu, JPII ?? O Wesołowskim - to już chyba wszyscy zapomnieli?? No to może coś o Jankowskim?? A może o jakimś niewinnym - jeśli tacy są - w co wątpię.
exit2020.11.10 14:09
Dokładnie tak, WETO!!!, UE a szczególnie KE i urzędnicza mafia poprawnych politycznie idiotów to coraz bardziej faszystowsko-lewackie zdegenerowane środowisko wzajemnej adoracji którzy chcą zniszczyć państwa narodowe, tradycje i chrześcijaństwo w szczególności katolicyzm.
Anonim2020.11.10 13:42
"Przestępcy przeciwko powiązaniu pieniędzy z przestrzeganiem prawa"
Do Pana Zbyszka Z.2020.11.10 12:56
Jakie to straszne, nie chcą dawać pieniędzy ludziom którzy prawo mają coś co ma służyć tylko im politycznemu interesowi. Nasuwa się tylko jedno podsumowanie: razie sierpem, raz mopem PiSowską hołotę.
Józef2020.11.10 12:54
Był kiedyś taki radziecki przywódca - Nikita Chruszczow który w ONZ - cie zdjął buta i walił w stół aby protestować, wy możecie zrobić tak samo, dla UNI PiS znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg. Niestety sami żeście na to bardzo mocno pracowali, zostaliście na peryferiach i zrobiliście z siebie pośmiewisko. Teraz bez Trampa to nawet nikt na was nie spojrzy, ani nie będzie dyskutował, dostaniecie ultimatum, ale będziecie robić to co chcą, albo sankcje. Możecie straszyć wyjściem z UNI, jeżeli brytyjczyków nie prosili, to z wami będzie tak samo, powiedzą wam droga wolna, zamkną granice i kaput. Zostanie tylko się modlić, a w tym macie wprawe.
XYZ2020.11.10 12:51
Minister sprawiedliwości jest przeciwko praworządności.Takie rzeczy tylko w PISie.
Anonim2020.11.10 12:49
Problem praworządności nie nazywa Polska, ani nawet PIS tylko Ziobro.
Anonim2020.11.10 12:34
No czyżby w Polsce było niepraworządnie? Bo jeśli wszystko jest w porządku, to chyba nie ma się czym martwić prawda?
Brawo2020.11.10 12:25
Nic o nas bez nas.
feldkuratkatz2020.11.10 12:23
Zero, ty się nie mądrzyj (bo i tak nikt normalny cię nie słucha) tylko oddal się w trybie nagłym.