12.01.20, 09:35fot. Jakub Szymczuk, KPRP

Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanie pokonuje konkurentów

Według najnowszego sondażu preferencji wyborczych Polaków w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężyłby Andrzej Duda. Na urzędującą głowę państwa chce głosować 47,7 proc., podaje portal dorzeczy.pl powołując się na badanie pracowni Estymator.

 

Na drugim miejscu plasuje się kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,7 proc. badanych.

Trzecie miejsce zajmuje szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wspierany przez 9 proc. ankietowanych.

Dalej są kandydat Lewicy Robert Biedroń (8,8 proc.), "niezależny" Szymon Hołownia (6,9 proc.) oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji (4,3 proc.).

bsw/dorzeczy.pl

Komentarze

gumowa kaczka2020.01.13 5:10
miażdży i zaoruje-mamy to
Janek2020.01.12 21:00
PILNE! Wielki protest przeciwko Cenzurze Prewencyjnej godz.12:00 PAP W-wa ul. Bracka 6/8! youtube.com/watch?v=V0KW-YH9nzc
violencja2020.01.12 18:58
Andrzej Duda przyznaje się , że płynie w nim żydowska krew. Wybierajcie sobie linki:): https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=duda+mam+korzenie+zydowskie
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.12 13:42
Doopa poniżej 50% to grubo gorzej od Komora w analogicznej sytuacji. Oj widzę, że doopa będzie blada :)
arbiter elegancji2020.01.12 12:28
Aha, czyli tłumacząc na język polski - "ostro w dół".
Walter2020.01.12 10:53
Andrzej Duda siedmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał mówiąc "Tak mi dopomóż Bóg", co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. Publicznie Unię Europejską nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", jako rzekomą prośbę przegranej Platformy, ale co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami w Trybunale Konstytucyjnym, a wstydząc się tych nominacji, nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. W nocy dokonał zaprzysiężenia tzw. "dublerów" czyli bezprawnie mianował sędziów Trybunału Konstytucyjnego w miejsce prawidłowo wybranych. Nominację prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego nazwał "wstydem". Mam nadzieję, że wybory prezydenckie w maju wygra ktoś inny niż Andrzej Duda.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.12 9:58
Jak ceny nadal będą tak rosły, to Długopis przegra z kretesem! Już teraz ludzie psioczą na drożyznę i szyderczo komentują jego nalaną tłuszczem twarz z przylepionym do niej głupkowatym uśmieszkiem!
Foster2020.01.12 9:45
Jeszcze nie pokonuje - to dopiero partyjne sondaże i nic wiecej.
Nina2020.01.12 9:42
Również podczas tegorocznego finału Wielgucki nie przebierając w słowach atakuje Orkiestrę na Twitterze. Bloger chciał dopiec przedsięwzięciu Owsiaka i opublikował wpis z hashtagiem #MastercardGrazWOŚP. W ten sposób wziął udział w akcji Master Card, która polega na przekazywaniu pięciu złotych za wpis z tym hasłem. Tak największy krytyk Orkiestry wsparł ją w wysokości 5 zł. BRAWO MATKA KURKA!!!