11.06.20, 07:15Screenshot Youtube - Andrzej Duda

Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanym liderem, rekordowa frekwencja

Andrzej Duda traci jeden punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania, ale pozostaje zdecydowanym liderem w sondażu przeprowadzonym przez pracownię Social Changes. Urzędujący prezydent może liczyć na 40 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Według sondażu dla portalu wpolityce.pl zmian w porównaniu do poprzedniego tygodnia nie zanotował Rafał Trzaskowski. Swój głos chce na niego wciąż oddać 29 proc. respondentów.

Zyskuje natomiast Szymon Hołownia (2 punkty procentowe) i notuje poparcie rzędu 15 proc.

1 punkt procentowy więcej zanotował także Krzysztof Bosak, na którego zagłosować chce 7 proc. uczestników sondażu. 1 punkt traci Robert Biedroń i obecnie może liczyć na zaledwie 4 proc. poparcia. Marek Jakubiak podobnie jak w poprzednim badaniu uzyskuje 1 proc. głosów.

Rekordowo wysoka jest za to deklarowana frekwencja. Aż 70 proc. uczestników sondażu odpowiedziało, że poszłoby na wybory, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-9 czerwca.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

LOL2020.06.12 4:38
Czy to ta wiarygodna postać kieruje tą sądażownią? "Ośrodek kierowany jest przez Marka Grabowskiego, prezesa Fundacji Mamy i Taty, która realizuje kampanie medialne na zlecenie rządu"
Urszula2020.06.11 18:33
Coś musi być nie teges z tym poparciem bo Dudzie najwyraźniej puszczają nerwy. "Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy. Andrzej Duda kilka dni temu rozpoczął podróż po całej Polsce. W dużych oraz małych miejscowościach regularnie spotyka się z Polakami. Wciąż próbuje przekonać jak największą grupę rodaków do swojej kandydatury. Podczas pobytu w Bytowie ocenił on tak zwanych "starych sędziów". W rozmowie z oburzonym wyborcą uznał ich za komunistów. - Proszę pana, o czym pan mówi, o tych komuchach, którzy tam zasiadali, PZPR-owcach, co skazywali ludzi w stanie wojennym?! Niech pan nie żartuje - odpowiadał Duda. Dziennikarz Polsatu zapytał o konkretne nazwiska sędziów, których miał na myśli podczas rozmowy ze zwolennikiem opozycji. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości nie potrafił udzielić odpowiedzi na stawianie przez dziennikarza pytania. Chwilę później dziennikarz stracił możliwość rozmowy z kandydatem na prezydenta Polski." https://twitter.com/rafalmizejewski/status/1270632970265808897
J. D.2020.06.11 21:46
Lechu, vel Urszulo....itd.... A do Czaskowskiego ostatnio wogóle nie dopuszczali dziennikarzy, po pierwszym pytaniu się zaputał. Otoczyli go swoi gęstym kordonem, żeby nikt nie mógł podejśc i zadać pytanie! To niczym jak z Kidawą!
Walter2020.06.11 13:39
W czasie kampanii prezydenckiej w 2015 r. posłanka z PiS-u z grupą osób jechała za Bronisławem Komorowskim i zagłuszała jego spotkania. Wszystkie osoby zadające kłopotliwe pytania Bronisławowi Komorowskiemu byli przez polityków z PiS-u gloryfikowani. Teraz politycy z PiS-u na spotkania zapraszają tylko zwolenników, a przeciwnicy są karani mandatami przez policjantów. Wszystkie ich spotkania są wyreżyserowane i mamy propagandę sukcesu jak za czasów Edwarda Gierka. Oni uważają, że mają monopol na prawdę, mądrość i nieomylność, a wszyscy przeciwnicy są przez nich oczerniani. Andrzej Duda w 2015 r. przysięgał na wierność konstytucji mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 zgodnie z nakazami Jarosława Kaczyńskiego. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej, a wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Dlatego zbierałem dla niego podpisy i będę na niego głosować.
Benek2020.06.11 14:07
Walter! I ty myślisz, że ktoś uwierzy w twoje chociaż 1 słowo!??? A weź ty wytrzeżwiej i przestań lać te kłamstwa i brednie..........! Gdybyś pisał prawdę, to poparłbyś to fachowym źródłem! Ale twoje źródła są z tyłu w d.......! Takie swoje źródła to w szambo spuść !
Po ptokach2020.06.11 14:11
Oj ! Rafał przegrał przez swoje ekstrawagancje pseudo-europejskie . Zbyt wielu uważa go za wroga religii , zboczeń i dewiacji protektora , dłużnika soroszowych grantów , dziedzica ubeckich konotacji jego matki i obrońcę złodziei kamienic warszawskich .
Sławek2020.06.13 20:19
A świstak siedzi i zawija sreberka! Pytania zadawli zwykli ludzie, ale do kogoś, kto ma mózg w "TVN" czy "GW" prawda i myślenie nie dociera!
OZ2020.06.11 11:01
Polsce potrzebna jest stabilizacja, a nie ciągłe kłótnie i wylewające się Trzaskowskie szambo.!!! MUREM ZA PREZYDENTEM DUDĄ !!!
klara2020.06.11 13:00
PiS bolszewicy to stabilizacja, jaja sobie robisz?
Bogdan2020.06.11 13:52
klara !...Lechu...! A po co "OZ" ma robić jaja! ???? Będzie ich za dużo! Wystarczy, że ty je robisz do potęgi n-tej! Aj, waj..!
Henryk2020.06.11 11:00
Teatralna trupa jest jest już na finiszu, biegną: Władek z tęczową koroną, Robercik ze swoją żoną, Szymonek z żółtą cytryną, Krzysiek na bosaka, Małgośka już swój materiał zmęczyła, na jej miejsce wskoczył Rafałek, z wymborkiem,... wiślanej gnojówki pędzi, wszyscy po premię do tego samego urzędu! Poubierani w różne barwy, jak rozczepienie światła, by ostatecznie jedną facjatę przywdziać, okaże się jak w piosence, wszyscy tacy sami,zgrani! Po wyborach wyjdzie na jaw, że my to tylko ,tacy gracze, ale jedna trupa,co gra w to samo, znaczone karty, a Ty ze swoich nadziei, zostaniesz obdarty! Władek kłosy i głosy zbiera na wsi, a plon w końcu odda bez ceregieli, na łono króla jewropy, temu co kręci numery u Angeli. Robercik zasiadł przy innym stole, socjalno-tęczowym,by grac, na nutce o dobroci,równości, tęczowej miłości i jej doskonałości. A Szymonek,żółty jak cytryna, kwaśna i wykrzywiona często jego mina, bierze jakieś penicyliny, od tego płacze,krzywi miny, płacze,gra rolę niewiniątka,dzieciątka w polityce, a za nim bankier stoi,...i nas wydoi, nie angażuje się wspory, gdyż tylko chce wygrać wybory! Krzysiek biega na pięciolinii na bosaka, w różnych tonacjach, raz w ,,a"-dur,w ,,b"-minor, aby wybrzmieć na prawicy, a wyborca nie wiedział, w co gra i co ćwiczy! Rafałek wyskoczył ja Filip z konopi, oświadczył,że prezes wiślanej gnojówki, najlepiej zarządzać Polską będzie, wszystkimi śmieciami, nawet coś trafi tu i ówdzie, w Białymstoku i puszczy, upiększy Polskę według swego patrycjatu! Polska to biznes,a nie Ojczyzna, nie próbuj tego zrozumieć Polaku, daj mu po twarzy wyborczą kartką. Cel tych zabiegów jest taki, zdobyć prezydenturę, urządzić Polskę na modłę Senatu, by ,,grodzkie" prawo nic nie zmieniło, aby wg woli Rzeplińskiego namiestnika, w Polsce było,tak jak było i nic się tu się nie zmieniło! Będziemy bronić,okrągłostołowych słodyczy, do grobowej deski,takie nasze credo, a Tobie Polaku nic do tego! Nie możesz Polaku, oddać byle jak swój głos, staczając w otchłań swój los! Już nie poczujesz radości z wolności, będziesz w roli niewolnika, według woli namiestnika! Idąc na wybory,głosuj rozważnie, wybierz to co znane,poukładane, według praw natury,porządku moralnego, nie szukaj nie wiadomo czego,czyli niczego!!!
Ewa2020.06.11 11:30
Super-powiel to w różnych miejscach, bo warto.
Grizzly2020.06.11 10:32
Jestem taki zabawny, bo umiem przekręcać nazwiska.
Grizzly2020.06.11 11:21
Odpier... się POyebańcu od mojego nicka!
Torchwood2020.06.11 10:27
Już tylko 40% na Dudę. Spada, oj spada Długopisowi poparcie.
Sławek2020.06.13 20:34
Spadnie szybko poparcie niedoszłego długopisa Budki - szambolana warszawskiego.
Irene2020.06.11 10:26
Ktos jeszcze wierzy w wyniki glosowania?Przeczytaj raport bermana -bedzie ten wybrany, ktory zadba o nasze interesy( widome czyje)
JAGODA2020.06.11 13:37
Głupiś! Prawdziwie to nazywasz sie Lech, nie "Irene" ! Przecież jesteś Zydem, nie Żydówką! Płci nie zmieniłeś, prawda? Ledwo i tak się trzymasz staruszku, Kellerze !
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.11 10:08
Trzaskowski: "Moja kampania wyborcza jest pro-rodzinna - oto moja rodzina" .(...'...........\|.......... ........... .............| ..\...............\:.... ............................F ...\...............L:.............-.-. .. ......... './ ....'...............':............/.). .\ ._.......'..| ......'............. ..'....'....-(-"'')'..).......'....L ........'...............'.__.-'..|..'. .' |. '...........\ ..........'....'.................'!_'. .. |-........:...\ ........ ....'-._..................."'...)::''... .......L ................'-............ ......._.':::'...........J ................J..'-._........_..-'.. .) :'.......... ...L ................F......'-...........-' .) .................| .............. .J..........'.....-'...-')::............ ...J ...............F............'-._.- '._.'.:'...............L ..............J................J"""... .. )'............ ...J .............J..................\..... .. F................L .............F .....:.............\...../........... "Nawet po obnażeniu...." wygladam imponująco!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.11 10:00
Pisobolszewicka kamaryla straszy ciemnego luda gejami i lgbt oczywiście. Nie mają już żadnych argumentów , choć tam , gdzie chodzą się modlić jest pełno gejów i pedofilów.
antyfanPlatformy2020.06.11 12:02
Jakiś ty inteligentny katolicka kretynizacja polski. Nie możesz się później dziwić, że traktują was jak antypolską hołotę.
Urszula2020.06.11 18:38
Ale to są ich geje i pedofile więc dozwolone. Co innego geje z opozycji. Tych trzeba ścigać. No chyba, że z pokłonami obiecają dozgonną miłość kociarzowi z Żoliborza.
Sławek2020.06.13 20:27
PiS ma wiele argumentów, przede wszystkim buduje Polskę. Tu jest wojna o uratowanie Polski! Nikt nie straszy nikogo gejami. Jesteśmy tolerancyjni. Polsce nie ma homofobii. Na homofobię cierpią homoseksualiści- wyznawcy lgbt. Normalni żyją sobie i dobrze im z tym, bo Polacy nie patrzą komuś do łóżka kto z kim i dlaczego. Tu chodzi o chorą ideologię, nie o ludzi, ale wielu jest zaczadzonych lewackim bełkotem! LGBT chce indoktrynować cały świat, jest ich mało, ale chcą rządzić światem - to terroryzm gdy mała grupa usiłuje zastraszyć ogół świata!!!!!!
typ2020.06.11 9:51
Duda ma 43% zgodzie z poparciem PIS-u z 2019 roku. W małych miejscowościach obecny prezydent codziennie zyskuje zwolenników prowadząc tam kampanię i moim skromnym zdaniem jest bardzo blisko 50% i taki wynik może osiągnąć w pierwszej turze.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.11 8:51
Czyli wszystko jasne Doopek nie wygrywa w I turze, natomiast w II turze Trzaskowski przejmuje głosy Hołowni i Biedronia oraz Kamysza rozkładając wykopując Doopka na Księżyc. #dudaEXIT #WYpAD2020
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2020.06.11 9:40
marzenia, marzenia, jak marzenia pederasty o dorodnym murzynie
typ2020.06.11 9:52
Na pewno przejmie głosy Kamysza i Hołowni. Ja bym tego taki pewien nie był.
Benek2020.06.11 14:00
"..........Durrrrrny żydowski geju, a nie polski" ! Ale ci się marzy ! NIC Z TEGO! Boisz się, bo będzie "wypad" z wami! Już teraz Prezydent Podpisał Kartę Rodziny! Skonczą wam się nareszcie tęczowe, gołe marsze...! Poszli won za Don!
Sławek2020.06.13 20:17
Słychać wycie wielbiciela szambolana warszawskiego znakomicie. Żaden porządny Polak o nastawieniu patriotycznym T. nie POprze bo nie poprze kogoś kto nie dotrzymuje obietnic i donosi na Polskę!!!!
Urszula2020.06.11 8:14
A tyle było radochy. :D "Projekt Fort Trump prawdopodobnie upadł. Propozycja Polski z 2018 r., aby nazwać bazę wojskową na cześć Donalda Trumpa, w zamian za stałą obecność wojskową USA, nie jest już aktualna. Powodem spór o to, jak sfinansować rozmieszczenie żołnierzy - informuje Reuter." Żałosna jest pisowska polityka zagraniczna. Nie potrafią niczego wynegocjować. PiS proponował na utrzymanie wojska hemerykanskiego 2 mld. dolarów. USA - za mało PiS chciał rozmieścić jankesów w pobliżu granicy z Białorusią. USA - nic z tego. Nie będziemy drażnić Rosji. USA chciały zagwarantować immunitet swoim sołdatom gdyby dopuścili się przestępstw na terenie Polski. Przynajmniej tu PiS odpowiedział - nic z tego. Odetchnęłam z ulgą.
Bogdan2020.06.11 13:48
Lechu "Urszulowy" ! Ale cie boli, ale nadajesz! Ale lejesz JAD! KŁAMIESZ! NO WIĘCEJ LEJ! NIC AKTUALNEGO NIE PISZESZ! NO, POCIESZ SIĘ JAK DZIECKO! A MOŻE CI DAĆ CUKIERKA ???? "On odetchnęła"! Ależ nie, Lechu! Wróc do swojej płci! hahaha.........! Ile ci trollu, kopiejek za to zapłacą? "Urszula" piszesz jako wolontariusz, za darmo?? Ale jaja, ale jaja!
Foster2020.06.11 8:08
Przestańcie ludzi oszukiwać.
Grizzly2020.06.11 8:05
Precz z warszawskim szambelanem - Czajkowskim bo to oszust, kłamca, hochsztapler! Duda to gwarancja pokoju, spokoju, wzrostu gospodarczego i dobrobytu!
tygrys2020.06.11 8:05
głosując na złodziei, oszustów, kolesiów i POkłosie morderców przybyłych na tankach, nie jesteś ich ofiarą (czyt.- idiotą)- jesteś ich wspólnikiem
klara2020.06.11 7:57
28 czerwca Trzaskowski zostaje prezydentem, w sierpniu wybory parlamentarne a we wrześniu pierwsze procesy mafii PiSowskiej.
Grizzly2020.06.11 8:09
... no a we wrześniu można już pedofilsko "adoptować" dzieci! Jeśli kobieta ma objawy głupoty to większej tragedii nie ma!
Ciekawy2020.06.11 8:20
Mafia to była przez 25 lat rządów "Magdalenkowców"
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.11 8:54
mafia była zawsze, ale takiego złodziejstwa jak teraz nie było nigdy, PiSdzielce przekroczyły wszelkie granice
JANOSIK2020.06.11 8:28
Bogu dziekuj ze za marzenia nie karaja.Pozdro
gio'2020.06.11 10:15
Jeszcze długo nie, a potem wcale!
genus2020.06.11 12:54
Pierwsze procesy to złodziejska prywatyzacja i zadośćuczynienie dla wyrolowanych Polaków, Ponadto wszystkich świrów zamknąć w jednym miejscu na obserwację
ZMIJOWE PLEMIE2020.06.11 16:57
ICKA ZLOSZIEJI I OSZUSTOW NIE OSADZONYCH MACIE W TARGOWICY BEZ LIKU
Sławek2020.06.13 20:07
W sierpniu prezydentem ponownie zostanie prezydentem Duda a potem zaczną się sądy afer i mafii PO!
STANISLAW2020.06.11 7:41
Taką syrtuację zespolenia i zwycięstwa obcych sobie koalicjantów opozycji mamy już w senacie i w wielu rządach europejskich - z pożałowania godnymi rezultatami!
Saki Faki2020.06.11 7:31
Wystarczy elektorat trzasko-hołowniany do załatwienia Dudy, jeżeli prawica oleje drugą turę.
tygrys2020.06.11 7:56
prawica oleje, a lewica nie?
Saki Faki2020.06.11 8:21
Po co mam brać udział w drugiej turze? Wybierać między lewusem gierkowskim, a unijnym?
tygrys2020.06.11 8:56
nie idź w ogóle
Saki Faki2020.06.11 11:30
Nie tobie o tym decydować.
ASTOM2020.06.11 8:52
Nie do załatwienia Dudy tylko Polski: będziemy na najlepszej drodze do województwa polskiego Stanów Złajdaczonych Ojropy
Saki Faki2020.06.11 8:52
Może i tak być.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.11 8:59
to i tak lepsze niż bycie w łapskach Putina
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.11 8:58
Głowa do góry, Trzaskowski ma w II turze głosy elektoratu trzech opozycyjnych kandydatów. Doopek może liczyć tylko na parę procent spadku po Bosaku, a to też nie pewne, bo wielu wyborców Bosaka gardzi Doopkiem. Doopek nawet przy mobilizacji prawactwa nic nie ugra ochłapami po Bosaku. Brak wygranej Doopka w I turze będzie oznaczać automatyczną przegraną w II turze.
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2020.06.11 9:38
nie doczekanie twoje, lewacki pederasto
J. D.2020.06.11 21:34
hahaha..! Ale z ciebie najgłupszy pedź na świecie! Ale sam siebie pocieszasz, a dobrze wiesz, że jest odwrotnie! W majty nie narób ze zgryzoty!
Sławek2020.06.13 20:05
Andrzej uda będzie miał większe poparcie a Trzaśnięty Rafałek przegra z kretesem. Wielu z popierających innych polityków nie pójdzie na drugą turę bo nie ich kandydat będzie w niej, wielu na złość np. Bosakowi czy Kamyszowi lub Hołowni poprze Dudę bo będzie chciała udowodnić, że myśli samodzielnie i żaden przegrany polityk nie będzie nimi dyktował kogo poprzeć!
Sławek2020.06.13 20:08
Andrzej Duda wygra w I turze!