07.08.21, 10:05Fot. via: Flickr

Sondaż. Tusk dzieli Polaków, a KO traci poparcie

Po dużym wzroście, ostatnie sondaże pokazują, że poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zaczyna spadać. Potwierdza to również najnowszy sondaż wykonany przez Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Polaków zapytano też, czy Donald Tusk bardziej łączy, czy raczej dzieli Polaków. Rezultat badania powinien zmartwić nowego lidera PO.

Na Zjednoczoną Prawicę głosować chce 34 proc. badanych. To o dwa punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu Social Changes. Jeden punkt procentowy straciła natomiast Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 23 proc. Dogania ją zamykająca podium Polska 2050, na którą wskazało 21 proc. respondentów. Ugrupowanie Szymona Hołowni zyskało dwa punkty procentowe względem poprzedniej fali.

Na Konfederację chce zagłosować 8 proc. badanych, a na Lewicę 7 proc. PSL i Kukiz’15 mają po 3 proc.

Kolejne pytanie zadane respondentom brzmiało:

- „Czy według Ciebie działania Donalda Tuska po powrocie do kraju bardziej Polaków połączą czy podzielą?”.

Donald Tusk łączy Polaków w ocenie zaledwie 25 proc. badanych. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 29 proc. Aż 46 proc. ankietowanych uważa natomiast, że Donald Tusk bardziej dzieli Polaków niż łączy.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Anonim2021.08.8 16:12
Tusk dzieli, kaczor łączy pisbolszewię przy korycie
Filip2021.08.8 14:31
Pragnę posumować dokonania PiS-u od 2015 roku. Doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Przeznaczają corocznie 2 mld zł na dotacje z budżetu państwa na TVP, żeby oczerniać opozycję i wychwalać rządzących. Doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Wielokrotnie załamali Konstytucję i sabotują wyroku TSUE. Chcieli wykarczować Puszczę Białowieską, ale pod naciskiem UE musieli się wycofać. Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, marnotrawienie środków publicznych przebiły wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Mateusz Morawiecki zmarnował w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Miliony wydano na bilbordy oczerniające sędziów. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego corocznie kosztuje budżet państwa 1,5 mln zł. Mateusz Morawiecki prowadzi kreatywną księgowość, żeby ukryć ogromny deficyt budżetowy i wzrost zadłużenia finansów publicznych. Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji mediów" chce przejąć TVN, że zablokować wyborcom dostęp do niekorzystnych dla rządzących informacji. Czy to nie hipokryzja rządzących? Co jeszcze musi zrobić PiS, żeby przegrać wybory?
tra ta ta2021.08.8 22:24
Nie nie napisałeś ile zarobili przez te parę lat jak rządzą, o ile zwiększył się budżet, ile zwiększyły się wydatki na służbę zdrowia, inwestycje strukturalne, kontrakty zbrojeniowe, skąd się wzięły pieniądze na wydatki socjalne, o ile zmniejszyli lukę VAT-owską rok do roku, i wiele innych jeszcze rzeczy. Najlepiej idź przewietrzyć mózg od TVN ...
Filip2021.08.9 8:09
Wyniki kontroli NIK w Funduszu Sprawiedliwości są dla Ziobry druzgocące. Fundusz, który miał pomagać ofiarom przestępstw, wedle NIK stał się wehikułem do finansowania politycznej działalności Ziobry, w tym walki z Unią Europejską i forsowania zmian w sądownictwie. Spośród niemal 700 mln zł zbadanych dotacji jedynie co trzecia złotówka (228,5 mln zł) przeznaczona została na pomoc dla ofiar przestępstw. Kontrolerzy twierdzą jednocześnie, że działania Ziobry sprzyjały powstawaniu „mechanizmów korupcjogennych”. Doniesienie NIK na Ziobrę do premiera i do CBA jest oczywiście pustym gestem, bo gdyby CBA i Morawiecki zajęli się Ziobrą, to upadnie koalicja. Ale niewątpliwie Banaś pokazał, że jest gotowy na wojnę z władzą i ma do tego amunicję. W tym sensie Ziobro jest pierwszym trafionym, ale po nim mogą przyjść następni, bo Banaś kontroluje wiele kluczowych obszarów państwa PiS, takich jak walka z pandemią, TVP, Orlen, Wojska Obrony Terytorialnej, czy afer czasów PiS, takich jak GetBack, czy SKOK-i. Kaczyński wie, że Banaś ma jeden cel: obalić jego rządy.
Wiadomo Tusk nakradł2021.08.8 8:58
Ale jakim cudem Kornel Morawiecki walcząc z komuną, w czasie tej obrzydliwej komuny potrafił wykształcić i tak ustawić syna Matołusza? Pomyślcie pisiurki
rdaneel2021.08.7 23:52
"Tusk dzieli Polaków' chyba was pop.... zdrowo. Kaczyński, bandyta jeden sączy insynuacje i pomówienia na każdym kroku a wy "Tusk"? Czy wy naprawdę nie pamiętacie Urbana z lat 80-tych?
eRKa2021.08.7 13:12
Czy te oczy mogą kłamać /? Ależ tak, bo kłamał i dalej kłamie. Dla niemieckiej STASI Tusk w Polsce jako szpieg OSKAR wszystko im donosił, co działo się w Polsce. Więc w obietnicach wyborczych kłamał o stworzeniu zielonej wyspy w Polsce i dobrobycie dla Polaków, a tymczasem pod dyktat Merkel zniszczył największe gałęzie polskiego przemysłu, czyli polskie stocznie (aby niemieckie istniały), kopalnie, cukrownie i wiele innych strategicznych zakładów za obiecany i później otrzymany stołek w Brukseli. Jego największym kłamstwem było, że oficjalnie wszystkim mówił i zapewniał, że nie wybiera się do Brukseli. To kanalia co była i jest nadal na usługach Niemców, bo od dzieciństwa wpajano mu niemieckość i nienawiść do Polski i narodu polskiego. To on mówił Polska to nienormalność. Za jego parszywego panowania, nigdy na nic nie było pieniędzy, bo w podwalinach złodziejstwa zawsze szubrawcy wysyłali swych szpicli do RP, by potem im ZŁOTE KĄSKI jak na talerzu podali i tak było w tym przypadku, przy grabieniu polskiej gospodarki, a tylko człek głupi i nie douczony myśli, że było i jest inaczej.
A2021.08.7 14:25
o krwa ale z ciebie debil
B2021.08.8 22:26
To z ciebie jest debil debilu....
A2021.08.9 22:12
o krwa drugi debil
zzz2021.08.7 12:07
Wg Wpolityce tosą 2% mniej
ala2021.08.7 12:04
"Bez fałszowania wyborów nie odsuniemy PiS od władzy".... mówi Tusk wróg i zdrajca Polski!
janton2021.08.7 11:49
na jednej stronie frędzla 5 art. o Tusku....Tusk to, Tusk owo, Tuskiem , Tuskowi odmieniany przez wszystkie przypadki ...hahahahahahahah ale nagonka , widał ,że mlaskacz już robi pod siebie hahahahhahaha
olo2021.08.7 12:09
Tusk nie mlaska tylko sepleni tak jak by mial kluska w jadaczce.
Filip2021.08.7 11:18
- Politycy PiS widzą, że pierwszy raz mają do czynienia z kimś, kto nie jest zawodnikiem wagi lekkiej. Tusk może podnieść słuchawkę i zadzwonić do każdego najważniejszego polityka na świecie i zwrócić się do niego po imieniu. Może to zrobić, w przeciwieństwie do polityków partii rządzącej - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Radosław Markowski, socjolog i politolog z Uniwersytetu SWPS. Ewa Walas: Mam jednego oponenta - PiS - powiedział Donald Tusk. Czy pana zdaniem to wstęp do kampanii "anty-PiS"? Prof. Radosław Markowski: Można nazwać strategię Tuska "anty-PiS", ale ja akurat jestem jednym z tych obywateli, którzy również uważają, że PiS jest czystym, politycznym złem, łamiącym konstytucję i degradującym prestiż naszego kraju. To bardzo trafny pomysł, żeby nie rozmawiać w tej chwili przykładowo o tym, co z absurdalnymi czołgami Abrams czy polityką rodzinną, ale żeby sobie powiedzieć wprost - trzeba odsunąć od władzy to, co degraduje nasz kraj. Czy to powinna być wspólna linia opozycji? Kiedy mniejsze partie są mniej więcej równe, ale żadna nie dorasta do tego, żeby walczyć z PiS-em, robienie koalicji jest stosunkowo łatwe. Mniejsi w kupie są silniejsi i paradoks tej sytuacji polega na tym, że słaba Platforma miała moim zdaniem większą zdolność koalicyjną niż teraz, kiedy ewidentnie wzrosło jej poparcie, a spadło z kolei dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Tusk ma w tym momencie siłę, jakiej nie ma nikt inny w opozycji. Co więcej, alians Koalicji Obywatelskiej z Hołownią byłby synergiczny – gdyby doszło do tego w tym momencie, mieliby poparcie na poziomie około 40 proc. Co istotne, Polacy chcą, żeby opozycja się zjednoczyła. Nasze badania od kilku lat wskazują na to jednoznacznie. Inną kwestią jest oczywiście jak i z kim.
Ala2021.08.7 12:05
GDZIE MOZE ZADZWONIC NAPEWNO DO PUTINA W PIERWSZEJ KOLEJMOSC DO MERKEL DO MAKRONA TJ DO TYCH WSZYSTKICH, KTORZY BY CHCIELI ZEBY POLSKA BYLA WASALEM EUROPY TAK JAK TUSK WASALEM MERKEL.
kra2021.08.8 22:32
Teraz to wyskoczyłeś z konopi dopiero, Tusk zawodnikiem wagi ciężkiej bo tak sugerujesz no po prostu chyba ci kowadło na łeb spadło... ciekawe ile dostałeś eurokopiejek za ten wpis ...
Zygfryd2021.08.7 11:02
Jego miejsce to więzienie oraz pozbawienie obywatelstwa Polskiego.
Filip2021.08.7 11:26
Donald Tuska jest najbardziej oczernianym politykiem w Polsce. Propaganda pisowska, oparta w dużych stopniu na kłamstwach, okazała się skuteczna o czym świadczy twój wpis!
ala2021.08.7 12:01
Polacy się wstydzą za Tuska! Tusk tylko za to, jak zachował się i działał w sprawie katastrofy smoleńskiej winien stanąć przed Trybunałem Stanu. To co czynił, w żaden sposób, nigdy nie powinno zaistnieć, by oddać całość sprawy w ręce Rosji. Kłamał i kłamali jego posłańcy.
Filip2021.08.7 12:52
@ "ala". Organizatorem wylotu do Smoleńska był Jacek Sasin. Bracia Kaczyńscy przed wylotem wielokrotnie zwracali się do rządu, o nie ingerowanie w organizowanie tej delegacji. Lech Kaczyński po powrocie z Gruzji wysłał Karola Karskiego, do prokuratury w celu złożenia doniesienia na pilota, za odmowę lotu nad tym krajem w warunkach wojennych. Donaldowi Tuskowi powiedział potem, że teraz sam będzie decydował o lądowaniu. Katastrofa spowodowana była nie przestrzeganiem procedur. Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach, a swoja podkomisję powołał, żeby okłamywać mniej inteligentnych. Donald Tuska nie miał nic wspólnego z katastrofą smoleńską. Propaganda pisowska okłamuje ludzi!
Filip2021.08.7 10:47
W treści artykułu jest zapisany sondaż dla PiS-u około 34% poparcia, a Koalicja Obywatelska razem z Szymonem Hołownia 2050 mają 44%. To jest o dziesięć procent więcej od PiS-u. Tytuł artykułu : "Tusk dzieli Polaków, a KO traci poparcie" ma się nijak do rzeczywistości. Jarosław Kaczyński najbardziej dzieli Polaków i pragnę przypomnieć jego inwektywy w stosunku do swoich adwersarzy: "drugi sort", "ubeckie wdowy", "komuniści i złodzieje", "kanalie", "zdradzieckie mordy"..... Jarosław Kaczyński myślał, że po ogłoszeniu tzw "Polskiego Ładu" ciemny lud to kupi i nastąpi wzrost jego partii w sondażach. Jednak rachuby te nie sprawdziły się. Chcąc podnieść swoje malejące sondaże dąży do przejęcia TVN-u pod pretekstem "repolonizacji mediów", żeby zablokować wyborcom dostęp do niekorzystnych informacji dla rządzących. Znacznie pogorszył tym samym stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Prezes NIK-u Marian Banaś przeprowadza niekorzystne dla rządzących kontrole, których wyniki są dla nich druzgocące. Jarosław Gowin szuka najkorzystniejszego dla siebie sposobu, żeby odejść z rządu, to jest uciec z tonącego okrętu. W przypadku przegranych wyborów przez rządzących, nie tylko Zjednoczona Prawica, ale również PiS się rozpadnie. Rządzący zachowują się jak orkiestra na "Titanic-u", która grała do końca.
OLO2021.08.7 12:16
Wy zydzi oczwiscie jestescie kochani przez wszystkie narody na swiecie.
Filip2021.08.7 14:47
Niestety nie mam zaszczytu należeć do narodu żydowskiego.
Nie boimy się Tuska!2021.08.7 10:34
Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska!!! To wina Tuska!
B522021.08.7 12:04
nikt ci tyle nie da co POganin obieca
gracz2021.08.7 10:29
Con Donek nie jest Polakiem, to Poldojcz.
x2021.08.7 10:28
Tusk łączy Polaków w ocenie wszystkich wyborców PO, a także części wyborców innych partii. Kaczyński łączy Polaków w ocenie kilku procent wyborców PiS i nikogo więcej. Widzicie różnicę?
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.08.7 10:27
41-szy( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
katolik2021.08.7 10:22
w polskim sejmie wszyscy sa tak stuknięci, ze aż trudno uwierzyc, ze same osły
ALA2021.08.7 12:18
Najwiecj stuknietych jest koszerniakow i czlonkow partii oszustow.
lepszy jest2021.08.7 10:19
KOD Smrod z Wielką Maciorą SK
Trzaskowski aktyw młodzieżowy POplatfy2021.08.7 10:18
apelujemy - wyrzucić zbędny balast tuskowisizmu z tonącego przebitego POntonu