29.08.20, 14:15Fot. Łukasz Błasikiewicz, via: Flickr CC 2.0

Sondaż. W sejmie pięć partii, zyskuje Lewica. PiS niepokonany

Prawo i Sprawiedliwość nieustannie pozostaje niekwestionowanym liderem na polskiej scenie politycznej. Wśród partii opozycyjnych wciąż największym poparciem cieszy się Koalicja Obywatelska, ale zyskuje też Lewica.

W najnowszym sondażu Social Changes przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl partia rządząca zdobywa 41 proc. głosów respondentów. W porównaniu z poprzednim badaniem jest to spadek o 2 pkt. proc. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby oddać głos 25 proc. badanych. To o 1 pkt. proc. mniej niż poprzednio. O 2 pkt. proc. zyskuje natomiast Lewica, która zamyka podium z wynikiem 13 proc. poparcia.

Czwarte miejsce należy do Konfederacji, która bez zmian cieszy się poparciem 9 proc. ankietowanych. Nie zmienił się również wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które wskazało 6 proc. respondentów.

Deklarowana frekwencja w wyborach parlamentarnych wynosi 65 proc.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 14:36
O ile konfedracja to głównie Putina ciemnota i patologia o tyle konfederacja to przecież zwykle cioty, ale lubią parchów! Co z tym Wysraelem się dzieje że tylko połowa ludzi prawidłowo jest obrzezanych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 14:28
O ile PiSdziaki to głównie katolska ciemnota i patologia o tyle konfederacja to przecież zwykli naziści! Co z tą Polską się dzieje że połowa ludzi popiera kato-faszystów?
Precz z Wyborczą - siedliskiem pedałów!2020.09.1 18:14
Marzą ci się czasy Unii tzw. Demokratycznej albo potem tzw. Wolności? To było dopiero! Żyd, lewak, SB-ek i komuch. Ale Polacy okazali się sprytniejsi, niż zakładało to szemrane towarzystwo. Stąd te twoje jazgoty. Naprawdę - tyle ci zostało. Jęczeć, lamentować i wściekać się.
Po 11 ...2020.08.29 14:24
PiS niepokonany? ... Gdy emocje już opadną ... Jak po wyborach kurz... Gdy nie można mocą żadną ... Wykrzyczanych o LGBT, cofnąć słów ... Czy w milczeniu białych haniebnych flag... Zejść z barykady... Czy podobnym być do prezesa ... Posypując solą ból... Jak posag pychy samotnie stać???