06.06.20, 06:35Screenshot Twitter - Beata Mazurek

Sondaż: Zdecydowana wygrana PiS

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 42,6 proc. głosów.

Według sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl PiS nie zachowałby jednak samodzielnych rządów uzyskując 226 mandatów.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem 27,4 proc badanych. Tym samym KO uzyskałaby 133 mandaty.

Ostatnie miejsce na podium w sondażu zajmuje Koalicja Polska z wynikiem 11,4 proc. Daje jej to 48 mandatów.

Tuż za nią uplasowałby się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Głos chce na SLD oddać 10,1 proc. ankietowanych. To 36 mandatów w Sejmie.

Ostatnia w sondażu jest Konfederacja z 7,2 proc. poparcia. Dzięki temu może liczyć na 16 posłów w Sejmie.

Pozostałe ugrupowania to wynik 1,3 proc. i jeden mandat.

Wysoka jest deklarowana frekwencja. W wyborach udział wzięłoby 61 proc. badanych. Sondaż przeprowadzony został w dniach 3-4 czerwca, a w wynikach uwzględniono tylko osoby zdeklarowane.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze

Stafa2020.06.6 18:26
Jarosław Kaczyński mówi, że musimy jeszcze mocniej ruszyć do przodu, by pokonać lewactwo. Aby to zrobić musi nas iść do wyborów nie 8 MLN, ale 15 MLN ludzi. Tylko wtedy możemy tych lewackich zajobów usunąć z życia politycznego i publicznego. Mielibyśmy wtedy święty spokój, szybszy rozwój kraju i gospodarki, a dobrobyt osiągnęlibyśmy znacznie szybciej bez tej kuli u nogi. I jeśli tego nie zrobimy, to wykończymy się nerwowo ! Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiej gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
anonim2020.06.6 18:46
Jak usuną Gowina i Glińskiego zagłosuje na PIS
Piotr Nowak2020.06.6 18:25
Cz.2. Parę słów do wyborców ZP (Zjednoczonej Prawicy): DRODZY WYBORCY ZP ! Opatrzność daje nam historyczną szansę ! Nie możemy jej zmarnować ! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze wyborów 2020. „Super Express” informuje 4.06.2020 o tajnym sondażu wykonanym na zlecenie PiS. Duda w I turze ma poparcie 48,64 proc. głosów. To kolejny dowód, że każdy głos się liczy i trzeba się bardzo zmobilizować na 28 czerwca. Dla dobra Polski !!! Oprócz tradycyjnego głosowania w lokalach wyborczych, można będzie głosować korespondencyjnie. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu. Pomóżmy im zgłosić powyższy zamiar w urzędzie gminy odpowiednio wcześniej, do 16 czerwca. Forma zgłoszenia nie ma znaczenia. Można go dokonać ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi udostępnionej na platformie e-PUAP . Zgłoszenie powinno obejmować: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, nr tel. lub adresu E-mail. Wyborca umieszczany jest w spisie wyborców. Otrzymuje on specjalny pakiet wyborczy nie później niż do 23 czerwca. (W przypadku ewentualnej II tury wyborów pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu dokonanym przed pierwszym głosowaniem). Urząd gminy prześle pakiet wyborczy za pośrednictwem Poczty Polskiej bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej wyborcy lub osobistego odbioru pakietu wyborczego. Zawiadomienie pozostawione zostanie w drzwiach mieszkania wyborcy. Wyborca może także osobiście odebrać pakiet wyborczy w urzędzie gminy, jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego. W skład pakietu wchodzą: karta do głosowania, dwie koperty (koperta zwrotna oraz koperta na kartę do głosowania), oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz instrukcja obsługi. Kopertę zwrotną należy zakleić i najpóźniej 26 czerwca: wrzucić do znajdującej się na terenie gminy, w której zlokalizowana jest obwodowa komisja wyborcza właściwa dla danego wyborcy, nadawczej skrzynki pocztowej Poczty Polskiej lub osobiście albo za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do właściwego urzędu gminy (w godzinach pracy urzędu). Wyborca może w dniu wyborów, do czasu zakończenia głosowania, osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania, w którym jest wpisany do spisu wyborców. https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1481248,jak-glosowac-korespondencyjnie-wybory-2020.html
Piotr Nowak2020.06.6 18:24
Cz.1. Parę słów do wyborców ZP (Zjednoczonej Prawicy): DRODZY WYBORCY ZP ! Mamy jeszcze trochę czasu do wyborów prezadenckich z przyczyn dobrze wszystkim znanych. Wykorzystajmy ten okres w celu powiększenia liczby, zwolenników dla naszego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Policzmy najpierw ilu nas jest w oparciu o wybory parlamentarne 2019: Uprawnionych do głosowqnia w Polsce : 30 MLN osób. Głosujących w wyborach parlamentarnych 2019 : 61.74 % , tj. 18,5 MLN osób. Niegłosujących : 11,5 MLN osób. Przyjmując, że połowa z tych niegłosujących nie jest w stanie z różnych względów głosować, to 5 -6 MLN ludzi pozostała w domach. Naszym celem w uświadamianiu prawdy, wyjaśnieniu i naświetleniu sytuacji powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Wszystko w naszych rękach dla dobra naszej umiłowanej Ojczyzny i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy .
Po2020.06.6 18:22
Jest dobrze ! Polacy, trzymamy się razem i nie reagujemy na obstrukcję. To co robią świry z opozycji nie ma żadnego wpływu na wyborców. Mamy już 50 % poparcia, natomiast PO 17%, a tot. opozycja razem nie ma więcej niż 45 %. Naszym zadaniem na kolejne 3 lata jest przekonanie jeszcze wiąkszej liczby Polaków do Polski plus i polskiego modelu dobrobytu ! Teraz każdy % w górę dla PIS, to dwóch posłów i jeden senator usunięty z życia publicznego !!! I o to chodzi !!!
Mateusz.2020.06.6 17:22
Mój głos zależy od postawy PIS-i Dudy na postawione pytanie. 1.Czy będzie w Polsce nakaz szczepień i czipowania Polaków. 2.Dlaczego żydzi w Polsce decydują o tym co nam wolno lub nie wolno robić.Np. groby z okresu IIWojny ,Wizana ,Jedwabne. Nie ma odpowiedzi?????Nie ma moich i 14głosów mojej Rodziny.Panie Duda.
Maciej2020.06.6 17:02
PiS to socjalistyczna i antychrześcijańska patologia.
Znajdz laske juz dzis2020.06.6 16:58
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Rafcio jodłował jakby jaja w koło zębate wkręciło2020.06.6 15:06
na spotkaniu Czaczkowskiego z góralami , był tylko aktyw wielkomiejski przywieziony z dużego miasta oraz jedna góralska czarna owieczka z KODu
Polska na to zasługuje2020.06.6 15:04
wygrana Szlachetnego i Charyzmatycznego Andrzeja Dudy; klęska POplatfusa ćwierćBąka;- przyśpieszone wybory i większość konstytucyjna oraz nowa Konstytucja; zmiana marszałka Grodzkiego; odwołanie w referendach nieudolnych prezydentów większych miast z PO oraz wybr nowego RPO w miejsce lewaka Bodnara
Urszula2020.06.6 15:01
Kupujcie kaski bo może was pierd.... w łeb spadające poparcie Dudy.
Stafa2020.06.6 18:28
Urzula, a jak tam RAś - dalej chcecie ta autunomia ?! Głupia pu-szko na sp-er-mę ?!
Walter2020.06.6 12:03
Andrzej Duda w 2015 r. przysięgał na konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie konstytucji, a wykładowcy na Uniwersytecie Jagiellońskim wstydzą się za niego. Jego prezydentura polega na posłusznym wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Wygrał wybory na Prezydenta Warszawy w pierwszej turze. To jest człowiek sukcesu, a jego sukces będzie sukcesem naszego kraju. Dlatego będę głosował na Rafała Trzaskowskiego.
Randki z ex...2020.06.6 11:53
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
what goes around comes around2020.06.6 9:43
Zespół muzyczny z odległej miejscowości i tylko nieliczni lokalni mieszkańcy - tak opisuje spotkanie Andrzeja Dudy w Urszulinie "Kurier Lubelski". Według gazety, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i zespołu nie zaproszono, bo "nie są entuzjastycznie nastawieni do prezydenta".
katolicka kretynizacja polski2020.06.6 9:40
Już nie mogę się doczekać 28 czerwca o godz. 21, jak rozlegnie się w całej Polsce PiSssk i wycie targowicy po tym jak Pan Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze zostając nowym Prezydentem Polski!
mrs mrs2020.06.6 10:33
Kto rozumny zagłosuje na Pana Rafała?
Prawda2020.06.6 12:51
Jestem warszawianką i nie daj Boże by ten tłuk wygrał wybory. Mamy go dosc w Warszawie!!!! Jeszcze takiego typa to w Warszawie nie mielismy
Izydor2020.06.6 9:06
Nie miażdżą? Nie zaorali? Pszykro.
gumowa kaczka2020.06.6 9:11
jeszcze zmasakrują i w internecie wrzeć będzie ,mamy to ,brawo Polska,a Wałęsa sikał Jarkowi do kociej kuwety-tak napisze obiektywna Fronda
matis892020.06.6 8:40
PIS stracił wielu wyborców bo stał się najbardziej masońską partią. To PIS wspiera satanistyczny, apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. Dlatego wielu byłych wyborców PIS w drugiej turze nie odda na nich głosu.
A za oknem pada deszcz...2020.06.6 7:07
@pani chapel PO nigdy nie miało szacunku do wyborców. Co innego żeby oceniać oczywiste chamstwo parlamentarzystów. Co do Budki to chyba nikt nie ma wątpliwości - ale wyzywanie ludzi którzy walczą o każdą złotówkę za to że nie chcą powrotu złodziei to już mniej niż brak kultury i szacunku - tak to zwykły poziom Platformy Obywatelskiej i jej prostackiego przywódcy z jego hasłem wyborczym: "nie strasz nie strasz bo się zesr.." Jak Tusk mogł coś takiego powiedzieć?
Odebrać wszystko !!!!2020.06.6 7:01
Mam nadzieję, że kiedy PiS przegra wybory,a może tak się zdarzyć, to wygrane PO-KO odbierze wszystkie przywileje tym głąbom, którzy na nich zagłosowali. Odebrać idiotom wszystko bez wyjątku i zawyżyć sztucznie bezrobocie, jak to już robili do 25%. Niech błagają o pracę za 1500 na umowę zlecenie. Polak do dobrego szybko się przyzwyczaja i nie ma szacunku do pomocy państwa. Uważa, że wszystko jest dane na zawsze, taki pstryczek w nos przyda się tym zidiociałym malkontentom.
Jan2020.06.6 7:14
Nie musisz zachęcać. Oni aż się ślinią to tej kasy. To bezideowe mendy. Kiedyś za czasów PO i lewicy przyszedł do mnie ktoś i powiedział: pan będzie u mnie dyrektorem. Zapytałem co będę robił. A on na to: " nic pan nie będzie robił. Wystąpimy tylko do UE o środki na promocję homoseksualizmu. Z tych środków trochę wydamy na kilka reklam a za resztę będziemy mieli pensję." Tak to wszystko u nich funkcjonuje - to są ludzie o naturze pachołków, za parę złotych zrobią wszystko a ograbienie własnego narodu to dla nich żaden problem.
Izydor2020.06.6 9:08
Potem się obudziłeś zlany zimnym potem, to tylko kolejny homoerotyczny sen z prezesem w roli głównej.
Urszula2020.06.6 15:00
Pieprzysz jak niezdrowa doooopa.
ladychapel2020.06.6 6:58
Hołota wybiera hołotę - taki jest PiS - wsiowa hołota
gumowa kaczka2020.06.6 9:09
nie potrzebnie obrażasz mieszkańców wsi,miejsce zamieszkania nie ma tu nic do rzeczy -wyborca pisu to zwykły niedorozwój i tyle
Kalypso2020.06.7 6:53
A elita nie ma nic do powiedzenia, poza natężeniem!!!
Artur2020.06.6 6:52
Całe szczęście że PiS odzyskuje przewagę. Nie wystarczy zwycięstwo przewagą głosów. Musimy wygrać miażdżącą przewagą głosów. Wywalczyliśmy sobie państwo solidarne. Dzielimy się z tymi którzy potrzebują pieniędzy. Wsparcie otrzymują rodziny i emeryci. W ostatnich latach jaki pokazują to badania poziom zamożności ogromnie się poprawił. Okazuje się że stać nas na wiele. Gdy przypomnimy sobie jak to było za czasów Tuska i Komorowskiego gdy brakowało na wszystko, aż tak bardzo że musieli podwyższać podatki to wtedy ujrzymy różnicę. Pamiętajmy że PO "straciło" na rzecz swoich kolegów kilkaset miliardów złotych tylko z tyt podatku VAT. Za czasów PO musieliśmy płacić za pozwolenie na wycięcie drzewa na własnym podwórku. Nic nie mogliśmy zrobić na naszej ziemi bez pisemnej zgody. Teraz wystarczą najczęściej tylko zawiadomienia. Budujemy międzymorze, stajemy się potęgą. USA przerzuca do nas wojska i będzie bronic naszej Ojczyzny. Za PO byliśmy przedpole które miało służyć do obrony Niemiec. To wszystko można łatwo stracić. Jeśli chcesz to wszystko stracić zagłosuj na Trzaskowskiego - on mówi o tym otwarcie że będzie jak dawniej, jak za PO, że o wszystko będziemy musieli porsić Niemców na kolanach. Jeśli nie chcesz wrócić na pozycję klęczącą, jeśli chcesz mieszkać w wolnej i bogatej a tażke bezpiecznej Polsce - głosuj na Andrzeja Dudę.
PiS to taka sama hołota jak PO i lewica2020.06.6 6:48
Dzięki bandyckim działaniom PiSu wobec Konfederacji. Przez ostatnie 3 miesiące K. Bosak był w tvp "publicznej" 0 razy. Nawet PO nie stosowała takich chamskich metod hołoty, wobec PiS,która nie ma merytorycznych argumentów do debaty jak PiS i boi sie tylko Konfederacji.. Oto przykład : pakiet polskiego kierowcy .PiS zaorany przez program konfederacji wczoraj w Łodzi :https://www.facebook.com/watch/?v=555163625425237&notif_id=1591389830910910&notif_t=watch_follower_video
sara miriam2020.06.6 7:05
z ruskimi onucami się nie rozmawia.– "... Zaczęliśmy rozmawiać na temat współpracy Polski z Rosją. I zadaliśmy pytanie: gdyby był konflikt Rosja-Polska i Rosja by powiedziała, że w tych twoich wydumanych rzeczach cię popiera, to kogo byś poparł? Rosję (odpowiedział Korwin-Mikke - red.). Słowo, on to powiedział przy nas wszystkich – mówił Liroy-Marzec." https://www.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2019/190929669-Liroy-Marzec-Korwin-Mikke-powiedzial-ze-poparlby-Rosje.html
sara miriam2020.06.6 7:09
Kaja Godek "...– Od jakiś dwóch miesięcy obserwowaliśmy wypychanie tego postulatu [pro-life - red.] i marginalizację tego postulatu. Czy ja mogę nie zauważyć faktu, że to było zaraz po tym, kiedy zaprotestowaliśmy przeciwko wprowadzeniu środowiska wojskowych do Konfederacji? Pewnie niektórzy by chcieli, żebym tego faktu nie zauważyła – powiedziała Kaja Godek zauważając, że w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego media nagłośniły sprawę kandydującej z dalekiego miejsca Liliji Moshechkovej, jednak nikt nie wyciągnął z tego wniosków. Kaja Godek stwierdziła także, że nie wie czemu służy zawiązanie takiej współpracy i czy nie jest to „puszczenie oka” do WSI." https://www.pch24.pl/kaja-godek-opuszcza-konfederacje--mowi-o-marginalizowaniu-pro-liferow,70060,i.html
ladychapel2020.06.6 6:41
Na spotkanie z Dudą w Urszulinie miejscowych nie zaproszono. "Nie byli entuzjastycznie nastawieni".
Antek2020.06.6 6:55
Ale nikogo nie pobito jak to się dzieje na spotkaniach PO i obstawa nikogo nie wyniosła jak to zrobiła ostatnio obstawa Trzaskowskiego gdy mu zadawali niewygodne pytania o szerzenie przez niego zaleceń WHO dotyczących samogwałtu dzieci ?
..2020.06.6 16:40
Dzieci należy edukować seksualne,żeby potem nie wpadały w łapy zboczonych księży, którzy wykorzystują ich niewiedzę.