03.02.20, 19:15Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Spotkanie Morawiecki-Macron. Premier przypomniał ważne dane dot. eksportu

Handel łączy państwa i narody. Francja jest dla Polski czwartym pod względem wagi eksporterem, a Polska dla Francji jest dziesiątym miejscem eksportu towarów francuskich” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki w trakcie wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Jak dodał:

[…] Warto podkreślić, że Rosja dla Francji jest na miejscu 12, a Japonia na miejscu 14, a więc Polska jest ważniejszym partnerem handlowym niż Rosja czy Japonia i to też przybliża nas coraz bardziej”.

Szef polskiego rządu przyznał, że z wielką radością powitał też możliwość poszerzenia prac Niemiec i Francji nad czołgiem nowej generacji o partnerstwo Polskie. Dodał, że Polska chce bardzo blisko współpracować z przemysłem francuskim w obszarze polityki obronnej.

Jak zaznaczył polski premier, bardzo istotna jest budowa wspólnych, europejskich przemysłów obronnych.

Odnosząc się z kolei do zapowiedzianego przez obu polityków odnowienia formatu Trójkąta Weimarskiego podkreślił, że jest on bardzo dobry, szczególnie po Wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ponieważ Polska, Francja oraz Niemcy to aż 42 proc. populacji całej UE.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

ministrancik 2020.02.4 10:09
SUKCES!!!!!! bo ktos do nas w koncu przyjechal!!!!!!!!!!!!!!!! kuzwa ludzie!!!!!! ja juz z wami nie moge!!! wy powaznie jestescie az tak mali, zakompleksieni i durni??? brawo pisiurki !!!! brawo!!!!! ale duma!!!!!
.2020.02.4 7:28
no tak, my jesteśmy na 10, Rosja na 12 Japonia na 14 to my jesteśmy ważniejsi, A przed nami 9 ważniejszych od nas państw.Piękny przekaz jak w przedszkolu... Jeszcze jedno, Francja to dla nas 4 rynek ;)
YourFutureShithandler2020.02.4 1:40
Yo muchos dineros! What about some reading? An English edition of your book on Dmowski should be adequate. I will acquire a copy myself, all I need is ISBN.
Jarek2020.02.3 22:34
Premier Morawiecki przypomniał Macronowi, kto Francuzów uczył jeść widelcem
Leszek2020.02.3 21:28
Jak można być takim baranem i nie rozumieć, że tu nie będzie miejsca na wolność, ale pełna kontrola. Niedługo za piernięcie zapłaciż podatek. A jak będziesz się sprzeciwiał to Cię wyłącza z systemu i po tobie. Biedne barany... barany... To nie są politycy tylko pajace zdalnie sterowane. Czy to Dnaldinio, Makaron, Dudek, Trampek, Morawiak, Putinem...kukiełki
anonim2020.02.3 21:25
dzienniknarodowy.pl/polscy-zolnierze-u-boku-francuzow-walczacych-w-afryce-w-zamian-za-uznanie-prawa-polski-do-odmowy-przyjmowania-migrantow/
Wies2020.02.3 20:05
Powoli przechodzimy z epoki Łokietka do Kazimierza Wielkiego. Niemcy i Francja bez Polski nie zrobią nic.
CUDA CUDA - z żyda na aryjczyka 2020.02.3 20:04
W synagodze Nożykdokootasa przerabiają żydów na "aryjczyków". Doszywają im do kootasa kawalek świńskiego ... kootasa. Następny krok; z "aryjczyka" na "sarmate". Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
To dlaczego nie masz dzieci?2020.02.3 20:03
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.3 19:37
Francja to wspaniały świecki kraj który pognał pazerny kościół katolicki i teraz jest wolny! Vive la France!!!
Aryjczyk2020.02.3 19:36
Makronowi chodzi o storpedowanie współpracy Polski z militarnym przemysłem koreańskim i przywrócenie Polsce „ naturalnych” opiekunów - Francji i Niemiec.