05.02.14, 19:49fot, archiwum frondy

Stefan Niesiołowski: Im więcej religii w szkołach tym mniej lumpów i narkomanów

Niesiołowski powiedział wprost: "Im więcej religii, zwłaszcza dla małych dzieci, tym mniej potem lumpów, narkomanów, złodziei, bandytów i oszustów". To była odpowiedź na postulaty Twojego Ruchu, którzy domagają się likwidacji zajęć z religii, a pieniądze przeznaczyć na e-podręczniki dla szkół.

Stefan Niesiołowski powiedział, że akcja palikociarni to czyta prowokacja, gdyż uczestnictwo w zajęciach z religii jest w polskiej szkole dobrowolne. I to prawda. Tak samo jest z etyką. Trzeba minimum 7 osób by zajęcia się odbywały. A że rodzice wybierają częściej religię od etyki, to po prostu kwestia wyboru wartości, i tyle.

Poseł PO, było to widać, nie wytrzymywał nerwowo ze swoim przeciwnikiem w programie, którym był poseł Anna Grodzka z Twojego Ruchu. Może to ten człowiek spowodował, że Niesiołowski tak mocno bronił religii w polskiej szkole. Grodzka powiedziała, że "szkoła jest od edukacji, a Kościół jest od katechezy". I dodała: " Kościół jest najbogatszą instytucją w Polsce. Mógłby z tego zrezygnować i prowadzić katechezę we własnym zakresie. Myślę, że służyłoby to również interesom Kościoła i osób religijnych".

Na co Niesiołowski odparł: "Im więcej religii, zwłaszcza dla małych dzieci, bo wtedy są one chłonne, tym mniej potem lumpów, narkomanów, złodziei, bandytów, oszustów".!

sm/TVN24

Komentarze

anonim2014.02.5 20:21
GDyby to powiedział ktośz prawej strony mocy, to by mu słusznie wytykano rzucanie żałosnymi hasełkami. POczątkowo myślałem, żę to ktoś taki i miałem wytknąć, zę takimi argumentami strzelamy se w stopę. A tu proszę. Brzmi to tak, jak próba ośmmieszenia podstępnego religii.. MAm nadzieję ,ze się mylę. Bo czy ja jestem za religą w szkołach jako obowiązku ustalonym odgórnie przez państwo? Nie. Jestem za religiąw szkołach katolickich, w szkopłąch wiejskich gdzie są katolicy ,.Szkołą powinna miećautonomię, państwowe standardy nie powinny dotyczyć relgii.
anonim2014.02.5 20:42
w ten sposób niesiołowski chce zatuszować swoje występki jakie popełniał wielokrotnie gdyż doskonale wiedzą liberalno - lewicowe dranie że kończy się ich nędzna kadencja i trzeba szukać sprzymierzeńców.
anonim2014.02.5 20:54
A dla mnie sprawa prosta, poseł podał wystarczający argument: większość rodziców wybiera lekcje religii !. Nikt ich przecież nie zmusza. Rodzic lepiej wie jakie wartości chce przekazać dzieciom.
anonim2014.02.5 21:02
@habukak : Cóż nawet modlitwa wymaga odpowiedniej postawy, znam przypadki,że grupa dzieciaków wygłupiała się podczas modlitwy, za co wiec mają dostać dobra ocenę jak reszta grzecznie stała i się modliła? Ale w jednym jest racja dużo zależy od katechety i jego podejścia do dzieci.
anonim2014.02.5 21:16
W czym zaskoczył????? Niesiołowski był członkiem ZChN, nigdy nie zmienił poglądów na katolicyzm itp. Zaskakujące to jest tylko przy założeniu, że bycie w PO prowadzi do poglądów antykatolickich czy lewicowych. On tylko nie lubi Kaczyńskiego i dlatego jest w PO. Nigdy nie przestał być katolikiem.
anonim2014.02.5 21:31
dobre sobie niesiołowski jest takim samym katolikiem jak kwaśniewski czy komorwski bronisław obłudnicy.
anonim2014.02.5 21:43
hahaa piogale zbaraniały...
anonim2014.02.5 23:47
Wszystko pięknie, ale jako wierzący, praktykujący katolik który ma oczy i widzi jak Kościół w Polsce na naszych oczach topnieje, mam jedno pytanie: jeśli religia w szkole jest dla nas tak dobrą rzeczą, to dlaczego ostatnie dwadzieścia lat uczyniło większe spustoszenie wśród młodzieży niż chyba cały okres komunizmu? Ujmując to samo pytanie inaczej, dlaczego tak wielki odsetek osób które uczą się religii w szkole w ostatecznym rozrachunku nie rozumie nawet podstaw?
anonim2014.02.6 1:55
Ja mam nadzieję, że Niesiołowski się nawraca, a nie nawraca się w kierunku jakiejś innej partii, która pozwoliłaby mu zostać posłem, gdy PO już zatonie.
anonim2014.02.6 5:55
@lewaccy pseudonaukowcy Fakty proszę bardzo. W szkołach katolickich poziom agresji bójek wykroczeń narkotyków jest znikomy w porównaniu ze szkołami niekatolickimi. A przy okazji wyniki nauczania są lepsze.
anonim2014.02.6 7:08
W przemianę Niesioła jakoś nie wierzę. Zbyt często zmieniał front, by teraz mu uwierzyć, ot tak, z dnia na dzień. Ma swoje grzechy za które nie przeprosił do dziś! Pierwszym jest pycha i wynikające z niej chamstwo...
anonim2014.02.6 7:50
Lumpów za komuny to było tyle, ile było potrzebnych do wykazania stuprocentowej skuteczności milicji. Reszta była niepotrzebna (czytaj: "nie istniała"...... ;-) I co niektórzy żyją tymi bajkami do dziś.........
anonim2014.02.6 8:13
I dlatego tak ta Polska wyglada, koles gada co slina na jezyk przyniesie i nie ma żadnych konsekwencji. Wielcy politycy jak z koziej dup.. traba. http://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/images/2013/przestepstwa.JPG Liczba przestepstw w szkołach 2004 - 17tys, 2011- 28tys
anonim2014.02.6 12:15
Niesołowski jak zwykle bajdurzy. Nie ma związku między religijnością społeczeństwa a poziomem przestępczości. Przykład: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate
anonim2014.02.6 14:20
Niesiołowski coś knuje
anonim2014.02.6 15:19
Czyzby jakas cicha terapia w Tworkach panu Myszkiewiczowi pomogla??A z drugiej strony ,bez zlosliwosci interesuje mnie dlaczego zmienil nazwisko z Myszkiewicza na Niesiolowskiego? aA moze na nazwisku Myszkiewicza ciaza jakies straszne plamy procz donosicielstwa?
anonim2014.02.6 20:08
Ufam, że pan Niesiołowski będzie częściej mówił mądre rzeczy.
anonim2014.02.9 16:49
No i tym razem pozostaje się zgodzić z Niesiołowskim. Jak ktoś będzie czerpał z religii to znacznie mniejsza szansa, że stanie się lumpem, niż gdyby był letni lub wręcz wrogi.