07.12.21, 15:59fot. tvp info/screen

Straż Graniczna: Wśród zatrzymanych wdzierających się z Białorusi do Polski byli Rosjanie i Czeczeni

Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska, dzisiejszej nocy miało miejsce 116 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy z terytorium Białorusi. Co ciekawe – jak zaznaczyła rzecznik – wśród zatrzymanych byli obywatele Rosji i Czeczenii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. - Od 1 sierpnia deportowaliśmy 687 cudzoziemców – oznajmiła ppor. Michalska.

Rzecznik Straży Granicznej poinformowała, że na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze grupy 30-osobowe forsowały granicę przy wsparciu białoruskich służb dwukrotnie.

- Pierwsza próba miała miejsce około godz. 21.00, grupa 30-osobowa próbowała wedrzeć się na teren Polski. Co ciekawe, wśród zatrzymanych byli również obywatele Rosji i Czeczenii – oświadczyła ppor. Michalska.

- Podczas obu zdarzeń byliśmy oślepiani laserami, te grupy były agresywne - podkreśliła rzecznik Straży Granicznej.

Jak stwierdziła dalej, „Białorusini będą chcieli sprowokować kolejne zdarzenia w Święta Bożego Narodzenia”. - Nie zmniejszymy liczby patroli - oświadczyła.

Zwróciła też uwagę na „dużą determinację białoruskich służb”, które „bardzo dobrze przygotowują grupy imigrantów” i jawnie im pomagają.

- Próbują za wszelką cenę cudzoziemców na stronę Polską – stwierdziła.

Michalska zwróciła także uwagę, że wśród osób forsujących granicę prawie w ogóle nie ma ani Syryjczyków ani Afgańczyków. Są to natomiast przeważnie obywatele Iraku.

- Nie chodzi tu o pomoc cudzoziemcom, ale o destabilizację polskiej granicy - podkreśliła.

 

mp/straż graniczna/twitter

Komentarze

fan_bakterii2021.12.9 18:33
Nigdy nie byłem sympatykiem władzy ludowej, ale jednak zawsze wymagałem rzetelnej, sprawiedliwej oceny historycznej. I powiem wam, pisowskie gó...zjady, że generał był wielką postacią historyczną, wielowymiarową i tragiczną. A wy jesteście mierzwa plugawa, z waszym naczelnym propagandystą Jackiem Kurskim na czele. Wasi mocodawcy zasię, to zdrajcy stanu których miejsce, po tym jak już zgniją w kryminale, jest w czarnej księdze hańby.
Czy nie należy rozważyć w przypadku2021.12.8 11:38
narastania niebezpiecznych dla naszych służb działań grożących utratą zdrowia i życia - użycia np. nieśmiercionośnych środków takich jak broń soniczna itp.? Dlaczego ich zdrowie i życie ma być cenniejsze od naszych chłopców?
linus2021.12.7 22:56
Dobrze byłoby tych ruskich przesłuchać w jakimś ustronnym miejscu, mogłoby być ciekawie..
"turyści z Iraku"2021.12.7 16:24
...mieli jedynie finansować terrorystyczną operację ruSSkich. No i robić tłum, by ruSSka agentura łatwiej przenikała do Polski.
Nie ma czegoś takiego2021.12.7 16:12
jak "obywatelstwo Czeczenii".
katolicka deratyzacja Polski2021.12.7 16:43
Czeczenia jest Wolnym krajem pod okupacja rosyjska. Putin dotychczas zamrdowal 40% CALEGO NARODU.