18.03.20, 10:50

Szef KPRM Michał Dworczyk: Przesunięcie wyborów zasadniczo możliwe

Szef KPRM Michał Dworczyk uważa, że wybory prezydenckie mogą zostać przesunięte. Jak powiedział w rozmowie z RFM FM na dzień dzisiejszy "nie ma do tego przesłanek", ale "problemy są i rzeczywiście sytuacja za tydzień, dwa tygodnie może ulec zmianie".


"Jeśli zostaną spełnione przesłanki, które powinny być spełnione przed wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego, to rzeczywiście wtedy taki stan zostanie wprowadzony, a wybory zostaną przesunięte. Dopóki tych przesłanek nie ma, w obecnym porządku prawnym nie ma podstawy do tego, żeby przesunąć termin wyborów" - stwierdził dosłownie Dworczyk.


Dopytywany o możliwe terminy odparł, że wszystko jest "uzależnione od rozwoju sytuacji".

bsw/rmf24.pl

Komentarze

Walter2020.03.18 19:43
Andrzej Duda razem z Jarosławem Kaczyńskim kalkulują, że nie mogą przełożyć wyborów prezydenckich, bo do jesieni mogą nastroje się pogorszyć i skutkiem może być przegrana. Dlatego będą starali się utrzymać dotychczasowe daty wyborów tj. 10 i 24 maja, nawet kosztem zdrowia i życia wyborców. Jedynym kandydatem prowadzącym kampanię wyborczą jest teraz Andrzej Duda. Do jesieni tysiące firm zbankrutuje, zbankrutują restauracje, hotele, przedsiębiorstwa usługowe. Rząd nie podoła sytuacji, która się wytworzyła. Dlatego PiS upiera się przy dotychczasowych terminach wyborów. Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję, posłusznie wykonuje polecenia Jarosława Kaczyńskiego, wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na propagandę pisowską niż na leczenie onkologiczne, a teraz dla wygrania wyborów jest gotowy poświęcić zdrowie i życie wyborców.
MaxFiend2020.03.18 14:25
Przesunięcie wyborów oznacza z bardzo dużym prawdopodobieństwem przegraną PAD'a. PiS nigdy nie zaryzykuje, będą trzymać termin majowy do upadłego :-D
JADWIGA2020.03.18 13:19
Uważam, że należy przełożyc termin, bo ludzie będą bali sie uczestniczyc w nich. Mamy mądrego, uczciwego, pracowitego Prezydenta Andrzeja Dudę,wiec wygra w każdym terminie. NIECH ŻYJE POLSKA.
Marian2020.03.18 13:52
Uważam ze nie masz racji.Sondaże pokazuja ze wirus służy rządzącym więc nalezy to wykorzystać.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.18 11:15
Ale po jakiego grzyba przesuwać wybory? Żeby opozycja skompletowała jeszcze dłuższą listę swoich wpadek, niekompetencji i wygłupów? To jest już nudne w ich wykonaniu. Bolki, Tuski, Budki, Kidawy - won z polityki!