22.01.19, 10:00screenshot Youtube

Szef ochrony gdańskiego finału WOŚP trafi do aresztu? Jest wniosek prokuratury

Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Dariusza S., szefa ochrony zabezpieczającej 13 stycznia 2019 roku imprezę Gdańsk dla Orkiestry. W sprawie zabójstwa Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, Dariusz S. złożył nieprawdziwe zeznania oraz podżegał inną osobę do złożenia fałszywych zeznań w wątku dotyczącym identyfikatora z napisem Media” - poinformowała na swojej stronie internetowej Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Informuje ona, że Dariusz S. tuż po zdarzeniu oraz zatrzymaniu Stefana W. przekazał funkcjonariuszom wspomniany identyfikator twierdząc, że sprawca posłużył się nim w celu wejścia na scenę, co nie miało miejsca.

Przesłuchany w charakterze świadka 15 stycznia 2019 roku zeznał nieprawdę, że nigdy nie widział tego identyfikatora i nie przekazywał go funkcjonariuszom Policji. Przesłuchany 17 stycznia 2019 roku ponownie zeznał nieprawdę, że nie pamięta okoliczności przekazania przez siebie identyfikatora. Wiedzę o tym, że to on przekazał identyfikator uzyskał dzień przed przesłuchaniem od innego pracownika ochrony. Przy czym przed tym przesłuchaniem , 16 i 17 stycznia 2019 roku kontaktował się z tym pracownikiem i nakłaniał go do złożenia zeznań mających potwierdzić jego wersję przedstawioną w trakcie swojego drugiego przesłuchania”

- informuje prokuratura.

Dariuszowi S. zarzuca się składanie fałszywych zeznań oraz podżeganie innych osób do składania fałszywych zeznań. Ponadto prokurator zarzucił mu posiadanie bez zezwolenia broni palnej w postaci broni gazowej i 9 sztuk amunicji alarmowej, które stanowią amunicję do broni palnej. Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów.

dam/prokuratura.gda.pl,Fronda.pl