04.01.21, 18:29fot. wikipedia.org/domena publiczna

Szokujące wyniki kontroli szczepień na WUM: presja czasu, zła organizacja, niewłaściwy dobór osób

- Komisja jednoznacznie stwierdza, że w Centrum Medycznym WUM sp. z o.o. miała miejsce zła organizacja akcji szczepień. Komisja stwierdza ponadto fakt braku należytego doboru osób, którym zaproponowano i wykonano szczepienia – oświadczyła w dniu dzisiejszym rzeczniczka WUM Marta Wojtach.

Jak dalej podała Wojtach, z prac komisji wynika, że podczas szczepień na WUM doszło do licznych nieprawidłowości.

Jak dalej wynika z przeprowadzonej kontroli przez Komisję, szczepienia były zorganizowane pod presją czasu w okresie świąteczno-noworocznym. Szczepienia te natomiast zgodnie z planem CM WUM sp. o.o. miały się rozpocząć 4 stycznia br., tak jak to pierwotnie ustalono z NFZ.

Jak podano też w komunikacie, 29 grudnia 2020 r. CM WUM sp. z o.o. otrzymało 75 pierwszych dawek, a 30 grudnia 2020 r. kolejnych 375 dawek, które ze względu na to, że zostały dostarczone rozmrożone, należało zużyć do końca roku.

Sytuacja ta spowodowała, że zdecydowano się na zaproponowanie szczepień dodatkowym osobom. Miało to wynikać to z obawy, że dostarczone dawki szczepionek nie będą mogły zostać wykorzystane w okresie świąteczno-noworocznym.

- Komisja jednoznacznie stwierdza, że w Centrum Medycznym WUM sp. z o.o. miała miejsce zła organizacja akcji szczepień. Komisja stwierdza ponadto fakt braku należytego doboru osób, którym zaproponowano i wykonano szczepienia – glosi komunikat Komisji.

Jak dalej ustalono także rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong „nie wywierał żadnych nacisków na zarząd spółki zależnej CM WUM Sp. z o.o. w kwestii doboru osób do szczepienia”. Miał on też nie otrzymać list osób, które zostały zgłaszone do szczepień. Nie znał także kryteriów kwalifikacji do szczepień przez CM WUM sp. z o.o.

 

mp/pap

Komentarze

AAAtomek2021.01.5 13:02
może wyjdzie im to bokiem?
MayaB2021.01.4 23:16
Google płaci teraz od 15470 USD do 22470 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, c0 robię..... workreviews10.com
katolik2021.01.4 19:24
Pytanie -wszyscy w domu? Myślicie, ze Polacy pójdą na śmierć?
YolandaHeavner2021.01.4 19:22
GoogIe płaci Teraz od 15470 USD do 22470 USD miesięcznie za pracę online w domu. D0Iączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... workreviews10.com
nie robcie idiotow z ludzi2021.01.4 18:44
lekarka z WUM,najlepiej to podsumowala,"dupczenie kotka za pomoca mlotka",na wszystkich uczelniach pozostala,postkomunistyczna i poplatformencka banda
Anonim2021.01.4 18:35
w Polsce jest 660 tys szczepionek, zaszczepiono 50 tys osób ale przez parunastu celebrytów ludzie masowo umra tak jak na wiosnę przez chodzenie do lasu.. bynajmniej nie jest szokujące że zmarło dodatkowo 70 tys ludzi z czego na sam wirus 29 tys - ważen że o promil we Włoszech gdzie są wiekowi ludzie zmarło o promil wiecej.. To jest wielki sukces rządu.
Anonim2021.01.4 18:36
Prawda jest taka, że odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem; sukces, który jest dostrzegany przez wszystkich na całym świecie – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zwracając się do opozycji premier zaznaczył, że jeśli chodzi o walkę z koronawirusem, przytaczali oni model szwedzki. – Przeczytajcie sobie wczorajszą wypowiedź głównego epidemiologa Szwecji, jak przyznaje się do błędu, przyznaje się do winy. Mówi: dzisiaj już wiem, że nasze działania powinny być szybsze. Były spóźnione i przez to umarło w Szwecji za wiele osób – mówił premier..