09.10.17, 11:20Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0

Szydło powołuje departament ds. cyberbezpieczeństwa

„Chcę państwa poinformować, że chcąc sprostować wyzwaniom współczesności i chcąc mieć nowoczesny urząd premiera i być nowoczesnym premierem, również i ja muszę mieć zaplecze eksperckie u siebie w kancelarii, które pozwoli mi nie tylko koordynować prace w naszym rządzie, ale też po prostu cały czas na bieżąco w tych zmieniających się bardzo szybko informacjach dot. cyberprzestrzeni.” - mówiła dziś premier Beata Szydło podczas Cybersec w Krakowie.

Premier dodała:

Dlatego podjęłam decyzję iż powołam departament, komórkę taką, która w tej chwili powstaje w wielu urzędach premierów UE, której zadaniem będzie właśnie analizowanie i monitorowanie i bycie takim zapleczem eksperckim dla mnie osobiście.”.

Szefowa rządu poinformowała też, że szefem komórki będzie Paweł Szefernaker. Szydło poinformowała również, że ministerstwo cyfryzacji kończy prace nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodała, że:

określi [ustawa – przyp. Red.] organizację oraz sposób funkcjonowania Krajowego Systemu Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl