27.02.15, 12:15Bartlomiej Sienkiewicz (fot.media)

Tajna grupa podsłuchiwała generałów?

Grupą miał kie­ro­wać Bar­tło­miej Sien­kie­wicz. We­dług ga­ze­ty miał on po­dej­rze­wać sze­fów służb o spi­sek. Sienkiewicz za­prze­cza, by wie­dział o spe­cjal­nej jed­no­st­ce.

Grupa miała się składać z policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji oraz oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miała powstać latem 2014 r. Jej zadaniem było sprawdzenie, czy w nielegalnym podsłuchiwaniu prominentnych polityków uczestniczyli szefowie trzech służb specjalnych.

"Podsłuchami objętych mogło zostać nawet kilkanaście osób z kręgu dawnych służb. Badane miały być ich wzajemne kontakty oraz relacje z dziennikarzami i politykami" - pisze w swoim artykule Wojciech Czuchnowski.

"Inwigilowanie szefów służb było trudne. Dlatego do śledzenia byłych szefów SKW - Noska i jego zastępcy płk. Dariusza Pilarza - wyznaczono funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. A inwigilacją szefa CBA zajęli się agenci SKW." - podaje "GW".

Obserwowani znali twarze funkcjonariuszy i ich samochody. Kłopotem były też podsłuchy. - Funkcjonariusze naginali prawo, popełniając takie same nadużycia, o jakie oskarżano służby specjalne w czasach rządów PiS. Między innymi wystąpili do sądu o zgodę na podsłuchy "numerów nieznanych", tzw. NN, choć było wiadomo, czyje to telefony - czytamy w artykule.

All/Gazeta Wyborcza, Onet.pl

Komentarze

anonim2015.02.27 12:48
wybiurcza wszystkich czepia się chwytów, ta gazetaja jest żałosna !!!
anonim2015.02.27 12:54
pytaniem jest w co gra teraz GW, my łykamy te wiadomości jak młode pelikany, a to jest tylko czyjaś gra - na postrach ? W końcu to Sienkiewicz powiedział w "taśmach prawdy do drugiego prominentnego polityka że "Polskie państwo funkcjonuje tylko teoretycznie"
anonim2015.02.27 13:51
Jeśli to prawda z tym zamiataniem pod dywan , to w tej chwili widać górę śmieci , kamieni itd. jak spojrzeć przez lornetkę ,to coś tam na szczycie jest ,ale czy to dywan ?
anonim2015.02.27 15:08
Czuchnowski, niedługo okaże się,że jest pedofilem, zoofilem, narkomanem i gwałcicielem...po co mu to?