14.03.16, 10:56

Teluk: Czeka nas zacięta batalia o Polskę

Opozycja wraz z życzliwymi sobie kręgami europejskimi nie ustają w nękaniu naszego kraju, tak aby przywrócić do władzy tych, którzy będą realizowali wspólne interesy, kosztem polskiego społeczeństwa. 

Aktywizację wrogów ojczyzny widać jak na dłoni. Mimo, iż kraj znalazł się w przebudowie, nie milknie negatywny przekaz na arenie międzynarodowej.  Na ustach sprzedajnych polityków tylko jedno – Komisja Wenecka, tak jakby była to jakaś wyrocznia. Jest to działanie celowe, mające odwrócić uwagę od tego, co rzeczywiście dzieje się w kraju. 

W sukurs lojalnym wobec Berlina kręgom przychodzą więc politycy z Niemiec. W tamtejszej prasie pojawia się coraz więcej antypolskich artykułów. Do tego dochodzi obwoźna kukła Jarosława Kaczyńskiego, prezentowana podczas rozmaitych okazji oraz pierwsze głosy namawiające do odebrania Polsce możliwości organizacji szczytu NATO. 

Tak bezpośrednich nacisków na nasz kraj nie było od dawna. Świadczy to dobrze o emancypacji Polski wobec zachodnich interesów. Jeśli za poprzednich rządów takich nacisków nie było, może to świadczyć tylko o jednym. Rządy Tuska i Kopacz działały zgodnie z wytycznymi tych, którzy tak na Polskę dziś naciskają, bowiem utracili wszelkie inne narzędzia bezpośredniego wpływu. 

W medialnych manipulacja nie ustaje „Gazeta Wyborcza”. Szczytem było ostatnie zdjęcie na portalu Wyborcza.pl, ukazujące protestujących KOD-owców, którzy maszerują grzecznie nie depcząc trawników. Zdjęcie było okraszone komentarzem w stylu, że widać wyraźną różnicę, kto protestuje, bo np. uczestnicy Marszu Niepodległości chodzili koślawo, jak popadnie. 

Właśnie w ten sposób dzieli się Polaków na lepszych i gorszych. Tylko, że jest to manipulacja. Bo ci „lepsi”, którzy machają unijnymi i tęczowymi flagami, tydzień wcześniej życzyli prezydentowi własnego kraju śmierci. I nie był to przypadek. Bo ci sami ludzie, sześć lata temu rechotali ze śmierci Lecha Kaczyńskiego i opowiadali sobie dowcipy na ten temat. 

Resortowe służby realizują sprawdzoną taktykę – obrzydzić Polakom PiS i Kaczyńskiego. Straszyć Macierewiczem. Prześmiewać ich jako nieogarniętych wariatów. Pokazywać w telewizji, że rząd chcą wytrzebić Puszczę Białowieską, przemilczeć, że las trawi kornik. Analogicznie dzieje się przecież z Polską…

Tomasz Teluk 

 

Komentarze

anonim2016.03.14 11:06
Macie wygrać i tyle
anonim2016.03.14 11:18
Ale o co chodzi? Jak nam się nie podoba UE, Rada Europy czy NATO, to się z nich "wyemancypujmy", i wtedy nie będziemy musieli honorować żadnych zobowiązań. I vice versa. Pana smutek wymijający z dzielenia ludzi na lepszych i gorszych przez Wyborczą jest dosyć zabawny w kontekście tego, co mówi p. Kaczyński i Duda o lepszym i gorszym sorcie. A może pan jest przygłuchy na jedno ucho?
anonim2016.03.14 11:25
Proszę poczytać. https://wirtualnapolonia.com/2016/03/14/polska-jest-podbijana-marsze-kod-to-destabilizacja-drugi-etap-napasci-na-panstwo-poznaj-teorie-wojny-sun-tzu/
anonim2016.03.14 12:40
Dobrze by było, aby powstał jakiś SZTAB GENERALNY, THINK-TANK lub inne ciało, które by stworzyło coś w rodzaju MAPY SYTUACYJNEJ opisującej walczące strony, ich cele, działania, wzajemne powiązania itp. Bez tego zwykły człowiek faktycznie może się pogubić i albo zniechęcić do polityki, albo poprzez niewłaściwą stronę. Ważne, aby widzieć PEŁNY OBRAZ, a więc także kontekst sytuacji w USA (wybory prezydenckie, rola mniejszości jako proletariatu zastępczego), w Europie Zachodniej (pozycja Niemiec, multikulti), UK (brexit), Rosji (odbudowa imperium), Turcji (wojna o pozycję mocarstwa regionalnego) itp. Te wszystkie siły działają w określonych kierunkach. Nie są ślepe, lecz sterują nimi "starsi i mądrzejsi". Tak więc proponuję, aby ktoś przygotował taką infografikę. Infografika powinna mieć charakter DYNAMICZNY i INTERAKTYWNY, aby możliwe było dostosowywanie jej do zmieniającej się sytuacji.
anonim2016.03.14 12:45
Panie Teluk...od takich jak ty katolików i zgraji "wSieci", która dorwała sie do TVP racz nas zachować PANIE - poniżej tekst - śmiechu co nie miara.... Garstka elit oderwanych od koryta (czy. KOD-owcy) zebrała się też w Watykanie na Placu Świętego Piotra – taki tekst usłyszeli widzowie TVP Info tuż po 12 w niedzielę do zdjęć kilkudziesięciu tysięcy wiernych, którzy zebrali się na modlitwę Anioł Pański. W rzedniejącym tłumku jak zwykle nie widać młodych ludzi, którzy tradycyjnie omijają marsze KOD słusznie odbierając je jako walkę o przywileje starych elit – kontynuował spiker. Relacji towarzyszyły odpowiednie zdjęcia. Operator robił zbliżenia na wielonarodowe flagi w rękach wiernych, co głos z offu skomentował jako "sukces środowiska Gazety Wyborczej, które bezkarnie korzysta ze swoich wpływów w stolicach wrogich Polsce". To nie był koniec pomyłek. Zanim redakcja przerwała transmisję, żeby publicyści tygodnika "wSieci" mogli ujawnić moskiewskie korzenie KOD, dostało się też nierozpoznanemu przez TVP Info papieżowi Franciszkowi, który ochrzczony został jako "emerytowany kibic Kijowskiego o aparycji Berniego Sandersa". Szefostwo stacji zarządziło właśnie wewnętrzne dochodzenie. Ma wyjaśnić, czy relacja z Watykanu nie była jednak zbyt przychylna środowisku KOD.