09.08.19, 07:30(fot.youtube)

Terlikowski o o.Gużyńskim: To nie kara, ale szansa

Nie wiem, czy już to pisałem, ale prywatnie lubię ojca Pawła Gużyńskiego. Nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach, uważam, że myli się w ocenach, ale doceniam fakt, że potrafi ostro dyskutować i się nie obrażać. To wcale nie jest częste w Polsce. I dlatego cieszę się, że otrzymał od swojego prowincjała szansę na czas szczególnej modlitwy.

Trzy tygodnie czasu w klasztorze kontemplacyjnym to nie kara, ale właśnie szansa. Mówię to jako ktoś, kto dostał taką szansę, by przez prawie tydzień w całkowitym milczeniu być sam na sam z Bogiem podczas rekolekcji ignacjańskich.

Gdyby ktoś mi teraz dał na to trzy tygodnie, gdyby Małgosia (moja żona) nakazała mi (choćby za skandaliczne wypowiedzi na Facebooku, które tak rozłościły niektórych, że uznali, że lewaczeje) wyjechać na trzy tygodnie do klasztoru kontemplacyjnego to byłbym niezmiernie szczęśliwy, bo wiem, ile rzeczy Pan Bóg właśnie w takim miejscu porządkuje, ustala, pomaga załatwić.

I dlatego cieszę się, że ojciec Paweł taką szansę dostał. Wierzę, że wróci mocniejszy, ale też napełniony pokojem i Bożą mądrością, tak by lepiej służyć Bogu, człowiekowi i Kościołowi.

A wszystkich, którzy z pasją komentują decyzję ojca Pawła Kozackiego (niezależnie od tego, czy uważają ją za skandaliczne ukaranie odważnego zakonnika, czy ubolewają, że kara jest za słaba) proszę o modlitwę za o. Gużyńskiego. Nic tak nie pomaga w modlitewnym skupieniu, jak modlitwa innych.

 

Tomasz Terlikowski/ Facebook

Komentarze

Jan2019.08.10 7:10
Palący heretyków na stosie też twierdzili, że to dla ich dobra, bo ratuje ich dusze przed ogniem piekielnym. Terlikowskiemu już zdarzało się wypowiadać się przyzwoicie, ale najwyraźniej trudno mu w tym wytrwać.
X2019.08.9 12:13
Kolejny pisdzielski glupek
Michał Pasierb 2019.08.9 10:41
Też mi pokuta,wakacje prawie ...A surową regułę to mają tylko zakony żeńskie,niestety....
Marcin2019.08.9 9:34
A jak ja chciałem iść na wypoczynek do kamedułów przez wakacje to mi powiedzieli: "Co łaska, minumum 50 zł za dobę". Na faktach. I zrezygnowałem. Tam od niedawna rządzą Benedyktyni biznesmani i tak to jest. Herbaty za free nie dostaniesz.:) (Też na faktach. Kobieta przy mnie pytała. Brat odpowiedział, że restauracja jest kilka kilometrów dalej i wskazał kierunek palcem).
Maria2019.08.9 10:47
50 zł. za dobę. I zrezygnowałeś? Wow. Coś nisko cenisz swoją duchowość. A poważnie. To Ty chciałeś za free się relaksować. A kto miał za ciebie zapłacić zużyty prąd, sprzątanie pokoju, pranie pościeli, zużytą wodę i inne dobra? Krasnoludek? A gdyby Bracia karmili wszystkich proszących, to restauracja , o której wspomniałeś zbańczyła by i wiele osób straciłoby pracę. Ech, wy mędrkowie zacznijcie rozsądnie myśleć.
Jacek2019.08.9 9:21
Za karę można by mu dać na 2 tygodnie post o chlebie i wodzie albo codzienną ścieżkę boso w Walsingham do sanktuarium Matki Bożej. Wtedy zanim coś by powiedział pomyślałby kilka razy. Pozdr.
Stanisław2019.08.9 8:20
Jaka to kara? A przeproszenie abp. Jędraszewskiego i wiernych? A gdzie zakaz wypowiedzi medialnych! Pobyt w zakonie kontemplacyjnym (nawet trzytygodniowy) to żadna kara! Wspomniany "ukarany" podnieca się tym i robi mu to nowy odcień pożądanego PR-u jako męczennika sprawy "najsłuszniejszej" (ważniejszej od ewangelizacji). Tym pseudointeligentem z lewackiej półki powinien zająć się Episkopat - a właściwie Konferencja EP. Skoro prowincja dominikanów nie umie sobie poradzić z harcownikiem tego typu co Gużyński (uwaga: dwa błędy ortograficzne w nazwisku, to nie moja pomyłka, ale literalne przytoczenie oryginału), to powinien ktoś wyższy. Sprawa bowiem dotyczy wpływu na cały Kościół w Polsce oraz obraz tegoż Kościoła. Żenada, goni żenadę, chamstwo bierze górę nad pokorą i mądrością duchową, manipulacja i "działactwo medialne" nad postawą kapłańską. Prawo kanoniczne jest wspólne tak dla diecezjalnego kleru jak i zakonnego. Kościół jest jeden! Niech więc biskupi wezmą się za tego rozgrywacza, który jest na rękę mętnym środowiskom i ich pianobiciu. Zróbcie wreszcie coś Szanowni Pasterze! To co się dzieje, to najczystsze ZGORSZENIE!
Ben2019.08.9 8:32
Przeczytaj "Sodomę" Martela to się oświecisz.
ZerrO2019.08.9 8:38
Gdyby biskupi mieli robić porządek ze wszystkimi księżmi: a to homo, a to pedo a to lewo itd. to niedługo nie będzie miał kto Mszy odprawiać, a na dodatek kryzys powołań się pogłębia.
ewa2019.08.9 13:01
Pamiętaj o tym, że Jędraszewski powiedział prawdę, a to, ze nie wszystkim ona odpowiada jest inną sprawą. Mamy przecież wolność słowa. Nawoływanie jednak do usunięcia biskupa, podburzanie wiernych, to już niefajna sprawa. Wydaje mi się, że Gużyński za bardzo sympatyzuje z LGBT i nie wnikam dlaczego.
ACTA22019.08.9 8:10
- Uprzejmie informuję, że z dniem dzisiejszym zarówno ja, jak i Małgorzata Terlikowska zakończyliśmy jakąkolwiek współpracę z portalem fronda.pl. Jeśli znajdziecie tam jakiekolwiek moje lub Małgosi nowe teksty, to znaczy, że zostały one ukradzione - poinformował wczoraj Terlikowski w mediach społecznościowych. https://www.gosc.pl/doc/3421980.Terlikowski-zrywa-z-fronda-pl
Ben2019.08.9 7:48
Na karę to powinien iść abp. Jędraszewski na minimum 6 miesięcy do zamkniętego klasztoru Kamedułów.
Jan2019.08.10 7:14
Wątpię, by w te 6 miesięcy udało się zrobić z tego prawackiego politykiera chrześcijanina.
Jacek2019.08.9 7:48
Z o. Gużyńskim jest coś nie tak od dawna. Dziwne, że jego zwierzchnicy nie reagowali na jego wybryki słowne i zachowania wskazujące na pewne chore skłonności. Wygląda na to, że ten duchowny nie jest zainteresowany wiecznym pobytem w niebie. Módlmy się o uświęcenie kapłanów i za duszami zakonnymi. Kościół mocno utracił zdolności do samooczyszczania. Wreszcie ktoś otrzeźwiał i pociągnął tego lewicującego, liberalizującego zakonnika do odpowiedzialności. Pozostał ciągle ks. Lemański, ks. Sowa, kard. Nycz za ogłoszenie budowania Królestwa Bożego w Warszawie przez HGW. Króluj nam Chryste Pozdrawiam
Karol2019.08.9 7:52
Przecież tego zakonnika ukarał sam abp. Jędraszewski, to kolejna jego podłość.
Karol2019.08.9 8:07
Nie warto iść do nieba do którego wybiera się abp. Jędraszewski bo to byłaby wieczna kara.
Jacek2019.08.9 9:18
Panie Karolu, za mało ma pan informacji o tym jak jest w Niebie, jak jest w Czyśćcu i jak jest w piekle. Pozdrawiam
Cogito ergo sum2019.08.9 7:43
O. Paweł poczuł się przez chwilę Papieżem. Dobrze, że nie Panem Bogiem
Andrzej 2019.08.9 7:38
Niech tylko wykorzysta tą szansę właściwie. Niekiedy ludzie są zniewalani przez media (fałszywa popularność).