21.08.18, 14:09

Trump: chciałbym jeszcze raz spotkać się z Kimem

"Przerwałem testy jądrowe, zatrzymałem testy rakietowe w Korei Północnej. Japonia jest zachwycona tym, co się dzieje" - powiedział agencji Reuters prezydent Donald Trump. W rozmowie zapowiedział również chęć ponownego spotkania z Kim Dzong Unem.

"Lubię go, on mnie lubi, mamy bardzo dobre relacje" - oświadczył prezydent.

Przypomnijmy, do historycznego szczytu USA - Korea Północna doszło 12 czerwca w Singapurze. Wówczas przywódca KRLD zobowiązał się do likwidacji arsenału nuklearnego. USA w zamian udzieliło Pjongjnagowi gwarancji bezpieczeństwa.

W długim wywiadzie prezydent Trump odpowiadał również na pytania dotyczące Turcji i decyzji prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

"Myślę, że to bardzo smutne, co robi Turcja, myślę, że popełniają straszny błąd, nie będzie żadnych ustępstw" - skomentował Trump, podkreślają jednocześnie, że sankcje nie powinny wpłynąć na pozostałe rynki Europy.

"Lubię Turcję, bardzo lubię ludzi z Turcji, do tej pory miałem bardzo dobre relacje z tureckim prezydentem, dobrze się z nim dogadywałem. Ale nic nie może być jednostronne, to nie może być jednokierunkowa droga" - podsumował prezydent USA.

mor/radiomaryja.pl/Fronda.pl