06.05.19, 10:22(fot. screen)

Timmermans z Cimoszewiczem i Kwaśniewskim. Mocna odpowiedź ministra Dworczyka

- Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej nie powinien angażować się we wspieranie partii politycznych - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty wiceszefa KE w Warszawie. 

Timmermans w poniedziałek weźmie udział w debacie z kandydatem Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Włodzimierzem Cimoszewiczem oraz byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Uczestnicy debaty mają przejść na Plac Zamkowy, gdzie Timmermans ma udzielić poparcia dla kandydatury Cimoszewicza do PE. Cimoszewicz jest "jedynką" na liście Koalicji Europejskiej do PE w Warszawie. 

Szef Kancelarii Premiera zapytany o poniedziałkową wizytę w Warszawie wiceszefa KE, odpowiedział, że Timmermans "angażując się jednoznacznie we wspieranie partii politycznych o określonym profilu politycznym, pokazuje, że jego działania na forum UE nie mają nic wspólnego z merytorycznymi działaniami, (...) są dyktowane jego przekonaniami politycznymi". 

Dworczyk dodał, że wiceprzewodniczący KE ma prawo (do przekonań), ale nie powinien wykorzystywać stanowiska, które piastuje. Pokreślił, że to, co robią wysocy przedstawiciele i urzędnicy UE napawa go smutkiem i pesymizmem.

bz/IAR

Komentarze

Franek2019.05.6 11:56
Pognać dziada!
Jam2019.05.6 11:07
Lewactwo nie opiera swego działania na wartościach. Lewactwo nie posiada konstruktywnego programu. Przykład: - totalna opozycja. Na lewicy wszystko jest płynne, relatywne i lgnie do złego. Słusznie Dostojewski powiedział: "Jeśli Boga nie ma, wszystko jest dozwolone" Nie dziwi więc mnie ani Timmermans, ani Cimoszewicz, ani Jażdżewski, Tusk, Thun, Lewandowski itd., itd., oraz grupa trolli, której pozwala się bluźnić na forach "Frondy" Dziwi mnie tylko, że ludzie na nich głosują, dają przyzwolenie, pobłażają, a nasz papież, św. Jan Paweł II wyraźnie mówił: "Pobłażliwość nie ma nic wspólnego z miłością" Warto o tym pamiętać.
Matylda z Wadowic2019.05.6 11:05
https://www.wprost.pl/kraj/10045110/Nowy-wiceszef-MON-byl-skazany-za-nielegalne-posiadanie-broni.html
anonim2019.05.6 10:47
Kościół też nie powinien angażować się we wspieranie partii politycznych...
anonim2019.05.6 11:48
O budynek ci chodziło? Jak zawsze idiotyczny wpis. Natomiast jeżeli chodzi o księży to mają oni oprawa obywatelskie mogą się wypowiadać. Czy nie wiesz matołku, że Konstytucja daje im takie prawa? A w ogóle co ma kościół do Timmermansa? Co za porównanie? Tylko takich osobników pozbawionych części mózgu stać na takie wypowiedzi.