06.08.20, 08:20Fot. Dr.hhorn via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

,,To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!''

PIERWSZE CZYTANIE

Szata Jego była biała jak śnieg

Dn 7, 9-10. 13-14

Czytanie z Księgi proroka Daniela

Patrzyłem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy na Jego głowie jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła z płonącego ognia. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.

Patrzyłem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Twarz Jego zajaśniała jak słońce

Mt 17, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.

A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Anonim2020.08.6 12:01
BOSKI GNIEW ZA BAŁWOCHWALSTWO NA SYNODZIE AMAZOŃSKIM .... "Wydaje się, że świat jest przeklęty z powodu jawnego bałwochwalstwa popieranego przez Rzym w tygodniach poprzedzających niesławny Synod Amazoński. Rzeczywiście, bezpośrednio po intronizacji groteskowego i małpiego posągu pogańskiej bogini Pachamamy w Wiecznym Mieście, seria nieszczęść spustoszyła ludzkość, co może być niczym innym jak boską karą za bluźnierstwo przywódców Kościoła." .... "Błagajmy więc biskupów i Papieża, aby prosili Boga o przebaczenie za to, co wydarzyło się w październiku ubiegłego roku. Być może, jeśli nasi ojcowie w wierze, członkowie Magisterium Kościoła, zbiorowo odzyskają zmysły, odwrócą bieg i publicznie wycofają się z zepsucia, które z dumą ogłoszono światu kilka miesięcy temu, świat - dzięki nieskończonej łaskawości Boga - może ujrzeć swoje udręki złagodzone. Ale co ważniejsze, czy nasi duchowi ojcowie okazali skruchę, tak jak ci, którzy kochają Boga, opłakują Go, gdy jest obrażany." ....... źródło: https://www.churchmilitant.com/news/article/divine-wrath-for-amazon-synod-idolatry
tymczasem w prawdziwym świecie2020.08.6 11:58
Samolot PLL LOT miał w środę odbyć przelot na trasie Poznań-Zakintos. Lot opóźnił się o godzinę z powodu pasażera, który nie chciał założyć maseczki.
dfg2020.08.7 1:37
Pisz na temat !
TAAAAAAAAAAAAAk!!!! do kosciołów!!!!!!!2020.08.6 11:41
tlumnie!!!!!!!1 bo tylko 3 lata mamy.. TLUMNIE!!!!!!!! szczególnie powiatowe koscioly są bezpieczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smiało opłatek z palców proboscza mozna brac. nawet jak sie tam jezukiem troszke liznie proboszcza to tez nic sie nie dzieje!!! obserwujcie ministrantow. Jak oni zdrowi, znaczy proboszcz tez ;] IF JU NOŁ ŁOT AJ MIN ;]
rfty2020.08.7 1:38
Wytrzeźwiej Lechu Kellerze!
ladychapel2020.08.6 9:35
Otoz to - tylko Chrystus a nie kult Maryi i tysiaca roznych swietych oraz wizjonerow
***2020.08.6 10:13
Idź stąd oszołomie.
As w rękawie Boga2020.08.6 9:30
Jezus był ówczesnym ekstremistą i anty-patologiem. Jak my Nacjonaliści dziś.
JADA2020.08.7 1:40
NIE OBRAŻAJ PANA JEZUSA!