13.08.21, 21:08Screenshot Youtube - Salve TV

To jest współczesna ,,walka klas’’. Abp Hoser o atakach na Jana Pawła II

W związku z zakończeniem ziemskiej posługi Śp. Apa Henryka Hosera przypominamy jego wypowiedzi na temat strajku kobiet oraz obrony autorytetu świętego Jana Pawła II. Abp Hoser podkreślał szczególne znaczenie rodziny oraz walki z tradycyjnymi wartościami przez neomarksizm i związaną z nim ideologię gender oraz środowiska LGBT.

*****

W ostatnich tygodniach w Polsce dochodzi do niespotykanej agresji wobec postaci św. Jana Pawła II. Na fali manifestacji Strajku Kobiet dewastowane są pomniki i miejsca pamięci wielkiego Polaka. Głos w tej sprawie zabrał biskup senior diecezji warszawsko-praskiej abp Henryk Hoser, który zwraca uwagę, że ataki te mają związek z szerzeniem nowego nurtu neomarksizmu, który chcąc zerwać z przeszłością i jej wartościami, uderza w nauczanie Jana Pawła II, będącego naturalnym przeciwnikiem tej ideologii. Wobec tego abp Hoser podkreśla, że Kościół nie może milczeć i musi w pełni zaangażować się w głoszenie prawdy.

- „W atakach na papieża skupia się jak w soczewce bunt i nienawiść do Boga oraz tego, co jest Boże w człowieku. Według najnowszych raportów Pomocy Kościołowi w Potrzebie chrześcijaństwo jest obecnie najbardziej prześladowaną grupą o identyfikacji religijnej na świecie” – zwraca uwagę duchowny.

Abp Henryk Hoser wskazuje, że ostatnie wystąpienia publiczne w Polsce pokazały głębokie zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły w naszym społeczeństwie. Hierarcha zauważa, że wielu ludzi odeszło od wartości dotychczas budujących naszą zbiorową tożsamość, od historii, kultury i wiary.

- „Te trzy wartości stoją pod pręgieżem nowych nurtów, które właściwie są kolejną mutacją marksizmu” – stwierdził biskup senior, podkreślając, że większość społeczeństwa ulega „mutacji intelektualnej”.

- „Jest to owoc dynamicznego rozwoju środków społecznego przekazu. Treści, które się pojawiają w mediach stają się swego rodzaju dyktatem, zwłaszcza dla młodszego pokolenia” – mówił duchowny.

Zwrócił uwagę, że problem ten dotyczy szczególnie ludzi młodych, którzy w przeciwieństwie do starszego pokolenia, bezrefleksyjnie przyjmują treści, jakie odnajdują w mediach, nie podejmując trudu rozeznania, co wśród nich jest prawdą, a co fałszem. Młodzież przyjmuje te treści, kształtując na ich podstawie swoje życie.

- „Wielu nie podejmuje nawet wysiłku, by odnaleźć prawdę, ale szuka szybkich i łatwych odpowiedzi. Tymczasem rzeczywistość jest dużo bardziej złożona, a odpowiedzi na trudne, często egzystencjalne pytanie - nie znajdziemy w internecie” – wskazuje abp Hoser.

Dodaje, że współczesna młodzież zatraciła również „zdolność pamięciową”:

- „Korzysta z bieżących informacji, tymczasem - jak mówią pedagodzy powołując się na najnowsze badania - brakuje jej tzw. dysku twardego. Wynika to z modelu edukacji, w którym nie uczy się dzieci i młodzieży zapamiętywania ważnych treści, tłumacząc, że pamięć jest w Google czy w tzw. chmurze. W dłuższej perspektywie powoduje to utratę przez młodzież tożsamości, odcinają się od swoich korzeni, co jest wygodne dla tych, którzy chcą człowiekiem manipulować” – mówi.

Komentując ostatnie ataki na postać św. Jana Pawła II abp Hoser zaznaczył, że autorzy tych ataków chcą pozbawić go świętości i wielkości, aby zdyskredytować w społeczeństwie nauczanie wielkiego Polaka, będącego głosem sprzeciwu wobec wyniszczających ideologii, dążących do opanowania umysłu współczesnego człowieka. Posługują się przy tym fałszywymi oskarżeniami i agresywnymi działaniami w przestrzeni publicznej, nie odwołując się do argumentów, chcą wzbudzić oczekiwany odbiór społeczny. Hierarcha podał tu przykład nalepek z hasłem „ulica ofiar Jana Pawła II”.

- „To jest swego rodzaju rewolucja, która dokonuje się na naszych oczach” – stwierdził hierarcha.

Zaznaczył, że Kościół nie może milczeć wobec tej rewolucji. Przypomniał tutaj postawę kard. Stefana Wyszyńskiego:

- „Potrafił on stosować pedagogikę społeczną przez bardzo dogłębne, wielokrotnie powtarzane i jasno sformowane oceny tego, co się dzieje. Był w pełni tego słowa znaczenia pasterzem, podobnie jak przez cały swój pontyfikat Jan Paweł II”.

Abp Hoser wskazał, że św. Jan Paweł II i jego nauczanie są przeszkodą dla nowego nurtu neomarksizmu, który chce zbudować „nowego człowieka”, oderwanego od wcześniej kształtujących go wartości.

- „Wynajdują oni, zatem nieprawdopodobne historie, które się przypisują mu” – wskazał.

- „Marksizm jest ideologią rewolucyjną, która zrywa z przeszłością i jej wartościami i buduje nowego człowieka, wyznawcę tejże ideologii. Jest skrajnie ateistyczny i antyreligijny, w imię własnych konstruktów. Zakłada walkę klas, czyli ma prowadzić do zniszczenie przeciwników wrogów klasowych” – wyjaśnił duchowny.

Dodał, że podobnie jak kiedyś walka klas dotyczyła kapitalizmu i podziału na proletariat oraz burżuazję, dziś dotyczy ona podziału biologicznego na kobietę i mężczyznę.

- „Nowy człowiek ma z tego być wyzwolony na rzecz płci psychokulturowej (gender)”.

Hierarcha podkreślił, że obowiązkiem każdego wierzącego człowieka jest głośne stawanie w obronie prawdy.

- „Obowiązkiem człowieka wierzącego jest dawanie jednoznacznego i wyraźnego świadectwa tego, co jest prawdą, co jest dobrem i co jest trwałą, a nie koniunkturalną wartością. Chowanie się i milczenie wobec szerzącego się zła ukazuje rzeczywisty obraz naszej wiary i naszego światopoglądu” – mówił.


kak/pap

Komentarze

Żydzi, spadek po NKWD-UB.2021.08.14 14:23
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński "analizuje" źródła chamstwa. CYT.: "Narastanie chamstwa to skutek wychowawczej działalności kleru, od żłobka do nagrobka."
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 14:24
będąc CHAMEM wychowanym przez NKWD-UB-PZPR pisze, CYT.: "Tak to sobie Bestia z Wadowic podśpiewywała z pedofilem Degollado :-) " - - - - - - - - - - - - Nie ulega wątpliwości, że "profesor" ma moralne prawo do prawienia CHAMSTWA.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 14:25
używa swego autorytetu CHAMA, aby "oceniać", pisze CYT.: "Czy możliwym jest by ktoś kto nie był pedofilem otaczał się tyloma pedofilami :-) . . . . Wojtyła zaiste Bestią z Wadowic był :-)" - - - - - - - - - - - - - - - CHAM "profesor" wychowanek KPP pośrednio-bezpośrednio uratowany od pieca przez jakiś tam pomniejszych "Wojtyłów" na iście żydo- bolszewicki sposób spłaca dług wdzięczności.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 14:26
tym razem jako CHAM pisze, CYT.: "Syf kiła i Wojtyła :-)" -- -- - - - - - - - - Doprawdy "profesorze" macie talent do .... HIPOKRYZJI.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 14:27
Utytułowany i ukochany przez PZPR "profesor" raz po raz udowadnia, że CHAMSTWO jest im Żydom dane genetycznie. Pisze, CYT.: "Wojtyłowe plemię ci pedofile katoliccy :-)" - - - - - - - - - - - Nietrudno nie zauważyć występująca tu PATOLOGIE "profesora", nazwijmy ją roboczo "Wojtyła".
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.08.14 9:18
48-my( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Cytując klasyka2021.08.14 9:07
Na szczęście ten pan już nikogo nie zabije.
***** ***2021.08.14 8:51
Do wszystkich katofanatyków i innych ślepych ignorantów: bydlak hoser zapracował sobie solidnie na pośmiertną laurkę. Nie widziałem, aby w trakcie swojej "kariery" okazał jakąkolwiek skruchę. Do ostatnich dni propagował plugawą ideologię, publikował zbereźne teksty, opluwał drugiego człowieka. Ci, którzy go teraz milusio wspominają są z tego samego bydlackiego kręgu.
Skrzypek na dachu2021.08.14 8:06
Brawo Abp Hoser , zyjesz wiecznie .
Po 11 ...2021.08.14 8:13
Tyle, że w piekle :)
Anonim2021.08.14 8:13
w piekle!
***** ***2021.08.14 8:30
Dobrze że zdechł i go nie ma. Niestety już nie przekona się, że wierzył w bajki i żadnego boga nie ma. Żadnego życia wiecznego, niestety w jego przypadku także tego w piekle. Na szczęście ludzie, którzy żyją i wiedzą co ten degenerat opowiadał w różnych sprawach mogą się postarać, aby miał jak najgorszą opinię tak, żeby cała jego rodzina zalała się dozgonnym wstydem.
Po 11 ...2021.08.14 7:52
"Obowiązkiem człowieka wierzącego jest dawanie jednoznacznego i wyraźnego świadectwa tego, co jest dobrem" ... no i właśnie dlatego wikary z Zakopanego dawał ministrantom alkohol i namawiał do masturbacji.--- https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/zakopane-zapadl-wyrok-ws-bylego-wikarego-z-chramcowek/sye3efs,79cfc278
pytajnik2021.08.14 7:56
A gdzie jest jednoznaczne i wyraźne świadectwo nt. nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Po 11 ...2021.08.14 8:16
Terapia jest szczególnie efektywna w przypadku homoseksualnych księży. 67% z nich, dzięki ciężkiej pracy nad sobą, dzięki modlitwie, silnej wierze ... przerzuciło się z molestowania chłopców na gwałcenie dziewczynek. Chwała Panu!
średnik2021.08.14 10:17
30% biskupów zmieniło orientację?
pytajnik2021.08.14 7:44
Skąd pochodzi chowanie się i milczenie wobec szerzącego się zła w dziedzinie realizacji nauczania: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Po 11 ...2021.08.14 7:56
Jeżeli można by leczyć z homoseksualizmu, to pierwszą wyleczoną grupą byliby księża. Na świecie NIE leczy się z homoseksualizmu, tylko z nienawiści do homoseksualistów, baranki boże.
pytajnik2021.08.14 7:59
Jacy wrogowie Kościoła ukrywają tych wyleczonych księży? Czy może lawendowa mafia?
Anonim2021.08.14 10:00
Czarnej mafii nie zależy na żadnym "leczeniu", gdyż albowiem znacząco uszczupliłoby to duchowne kadry.
***** ***2021.08.14 8:35
Słaba ta twoja propagandowa ściemo-wklejka. Odkąd istnieje ludzkość nikt jeszcze nie zmienił orientacji. Parafrazując twoje słowa po odsunięciu od władzy prawactwa my też nie zostawimy kościoła bez należytej opieki prokuratorskiej, sądowej, a w końcu więziennej.
Skrzypek na dachu2021.08.14 7:32
Brawo Abp Hoser zyjesz wiecznie .
Anonim2021.08.14 8:26
W jednym kotle z Wojtyłą!
waldeberg2021.08.14 7:12
Czarnek fantazjuje w Radiu Maryja. “Dzieci i młodzież chciałyby poznawać osobę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego” - "– Mieliśmy wiele sygnałów z polskich szkół, że dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami, chciałyby poznawać osobę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, zwiedzając miejsca z nim związane"
Skrzypek na dachu2021.08.14 8:02
Podla zdemoralizowana Lewica sama sie osmiesza bo cieszy sie z cudzego nieszczescia i zyczy swoim przeciwnikom cos niemilego .
Anonim2021.08.14 5:54
/stp/ Nigdy bym nie narzekał tak ogólnie, że ktoś zrywa z przeszłością; bo na nią składają się różne elementy. Natomiast godne potępienia jest zrywanie z wartościami przeszłości, z wartościowymi osiągnięciami rozumu i ducha w czasach minionych i tylko dlatego że były KIEDYŚ! Przeszłość, a nawet tzw. tradycja nie mogą same przez się stać się ideologią i wartością nadrzędną; bowiem obowiązkiem człowieka jest doskonalenie siebie i otoczenia, które - człowiek i otoczenie - stale podlegają także... jakiejś degradacji.
Żydzi, spadek po NKWD-UB.2021.08.14 3:34
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński "analizuje" źródła chamstwa. CYT.: "Narastanie chamstwa to skutek wychowawczej działalności kleru, od żłobka do nagrobka."
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 3:35
będąc CHAMEM wychowanym przez NKWD-UB-PZPR pisze, CYT.: "Tak to sobie Bestia z Wadowic podśpiewywała z pedofilem Degollado :-) " - - - - - - - - - - - - Nie ulega wątpliwości, że "profesor" ma moralne prawo do prawienia CHAMSTWA.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 3:36
używa swego autorytetu CHAMA, aby "oceniać", pisze CYT.: "Czy możliwym jest by ktoś kto nie był pedofilem otaczał się tyloma pedofilami :-) . . . . Wojtyła zaiste Bestią z Wadowic był :-)" - - - - - - - - - - - - - - - CHAM "profesor" wychowanek KPP pośrednio-bezpośrednio uratowany od pieca przez jakiś tam pomniejszych "Wojtyłów" na iście żydo- bolszewicki sposób spłaca dług wdzięczności.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 3:40
tym razem jako CHAM pisze, CYT.: "Syf kiła i Wojtyła :-)" -- -- - - - - - - - - Doprawdy "profesorze" macie talent do .... HIPOKRYZJI.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 3:41
Utytułowany i ukochany przez PZPR "profesor" raz po raz udowadnia, że CHAMSTWO jest im Żydom dane genetycznie. Pisze, CYT.: "Wojtyłowe plemię ci pedofile katoliccy :-)" - - - - - - - - - - - Nietrudno nie zauważyć występująca tu PATOLOGIE "profesora", nazwijmy ją roboczo "Wojtyła".
Po 11 ...2021.08.14 7:33
Zyda do studni .
Jakub2021.08.14 1:36
Ta cała nienawiść i zezwierzęcenie to reakcja szatana i jego komunistycznych pachołków na Błogosławiony Pontyfikat JP II. Króluj nam Chryste!
Po 11 ...2021.08.14 2:01
PiS reaguje na pontyfikat Jp2? Naprawdę?
Górnośląski Hanys2021.08.14 1:18
Osądzajcie i karzcie kościelnych pedofilów tak szybko odchodzą.
Izydor2021.08.14 1:14
Moje kochane froendelki, jakby panbuk. z wyznawanej przez was neolitycznej mitologi, chciał abyście tego zje.ba słuchali to by mu pozwolił przynajmniej do setki żyć.Także powtarzajcie jak jakiekolwiek odniesieni do Hosera usłyszycie: apage satanas
już go nie ma, NASTĘPNY!!!2021.08.14 1:13
Teraz czas na jędraszewskiego i długosza!!!
Po 11 ...2021.08.14 0:39
To dla was lekcja, to dla was boska przestroga. Wy też odejdziecie opluwani. Bez szacunku, w hańbie, prosto do piekła. Warto było?
Skrzypek na dachu2021.08.14 8:11
Borat ma racje kiedy spiewa piosenke " Zyda do studni " do melodii " Blanket on the ground " .
Po 11 ...2021.08.14 0:36
To piękne, na "katolickim" portalu, zmarły biskup doczekał się takich wpisów "masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!". Uwielbiam was katozboczki :)))
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.08.14 0:38
Kocham ich 😍😍😍😍😍😍😍... ale pomijając żarty, mimo tej naiwności, kocham Was jak innych ludzi, chociaż tyle w Was miłosnej-nienawiści :*
Po 11...2021.08.14 7:36
Zyda do studni
konkrety...2021.08.14 0:35
Kondomy dla Afryki - zabronił, matka zwyrodnialec vel "teresa z kalkuty" - święta, całe kółko obrońców pedofilii w najbliższym gronie - nic nie wiedział... i wile innych spraw ale idę spać... no faktycznie święty za życia
Marta Kaczyńska2021.08.14 0:22
Czy to nie jego Bóg uśmiercił za gadanie głupot?
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.14 0:25
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
Po 11 ...2021.08.14 7:39
Zyda do studni
Anonim2021.08.13 23:35
Ja tam czekam z niecierpliwością aż zdechnie kaczynski albo Rydzyk. To dopiero będzie impreza! Do tej pory najbardziej ucieszyła mnie smierć Jana Pawła 2.
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.14 0:23
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
Po 11 ...2021.08.13 23:31
Katolicy!!!! Reasumpcja Chrystusa zwyciężyła grzech, śmierć, smutek, rozpacz; przywróciła światu radość i nadzieję. Chwała Jezusowi Reasumpcyjnemu!!!!
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.14 0:24
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
Po 11 ...2021.08.13 23:27
Niniejszym wzywam Boga do reasumpcji tego zgonu! Hoser jeszcze nie odpowiedział przed ziemskim wymiarem sprawiedliwości. Jezu ... no chyba nie będziesz gorszy od Witek? Reasumpcja NOW!!!!
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.13 23:12
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
Niech mu ziemia ciężką będzie2021.08.13 23:09
Kolejny pedofil wymknął karze. Ciekawe i,E dzieci życiu molestował i zgwałcił. Spluwam i leję na jego truchło i grób!
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 23:08
Utytułowany i ukochany przez PZPR "profesor" raz po raz udowadnia, że CHAMSTWO jest im Żydom dane genetycznie. Pisze, CYT.: "Wojtyłowe plemię ci pedofile katoliccy :-)" - - - - - - - - - - - Nietrudno nie zauważyć występująca tu PATOLOGIE "profesora", nazwijmy ją roboczo "Wojtyła".
Panie i Panowie!2021.08.13 23:07
Jesteście świadkami jak wygląda moja tresura starych żydów. No żydki ... jump, jump ... up and down, up and down you lazy dirty kikes!
Po 11 ...2021.08.13 23:05
W obliczu tego co PiS i KK robi z moralnością, przyzwoitością i prawdą, mam moralne prawo szydzić z majestatu śmierci tego pajaca. Tak, wasza podłość degeneruje wszystko.
Po 11 ...2021.08.14 7:43
Zyda do studni
Panie i Panowie!2021.08.13 23:05
Jesteście świadkami jak wygląda moja tresura starych żydów. No żydki ... jump, jump ... up and down, up and down you lazy dirty kikes!
Żydzi, spadek po NKWD-UB.2021.08.13 23:03
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński "analizuje" źródła chamstwa. CYT.: "Narastanie chamstwa to skutek wychowawczej działalności kleru, od żłobka do nagrobka."
Po 11 ...2021.08.13 23:01
A gdzie Jan Pospieszalski??? W TVP? Nie tam to on już jest spalony. Taka pisowska demokracja. Jan startuje z nowym programem na YouTube" #Warto.
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 22:51
Utytułowany i ukochany przez PZPR "profesor" raz po raz udowadnia, że CHAMSTWO jest im Żydom dane genetycznie. Pisze, CYT.: "Wojtyłowe plemię ci pedofile katoliccy :-)" - - - - - - - - - - - Nietrudno nie zauważyć występująca tu PATOLOGIE "profesora", nazwijmy ją roboczo "Wojtyła".
Po 11 ...2021.08.13 22:44
PiS tak splugawił KK, że nawet śmierć traci swoją świętość. Katolickie głupki, sprzedaliście 1000 lat historii za pisowskie srebrniki. Jesteście ziobrą. Ziobrą? Nie! Jesteście moralnym zerem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.13 22:43
c h u j - z tym pedofilem hoserem. czekam na śmierć tej k u r w y rydzyka i jego "wniebowstąpienie" oraz "cuda" jakie moherowe zyeby będą doświadczać gdy ten złodziejski parch zdechnie! buhaha...
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.13 22:52
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, świeżo użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
katolik2021.08.13 22:41
Mądrośc biskupia została wystawiona na próbę-- nie sa mądrzy, dali się oszukać nazisto- masonom, śmierc z powodu chemii genetycznej!
Mr. Knox2021.08.13 22:50
Du wasserpolnischer Scheißkopf !
katolik2021.08.13 22:38
Abp Hoser- teraz na pewno poznałeś prawdę o masonkim planie holocaustu ludzkości chemią genetyczną, otworzyły ci się oczy-- przemów, to ludzkośc może ci teraz uwierzy, chociaż, nawet jakby z zaswiatów ktoś przyszedł, to nie uwierzą
Mr. Knox2021.08.13 22:41
Du wasserpolnischer Scheißkopf !
hm2021.08.13 22:33
To był bardzo mądry człowiek, trochę jak Benedykt XVI, wielka strata dla Kościoła i dla Polski. Niech odpoczywa w pokoju.
Anonim2021.08.13 23:44
własnie nie ma już wyjscia ,musi odpoczywać ,znaczy się nie ruszać i tak to trochu potrwa
katolik2021.08.13 22:29
Umarła po wyszczepieniu chemią genetyczną osoba publiczna, koscielna-- co na to nazistowsko- masonski SSPIS, że kazali mu się wyszczepić i skutki są -śmierć
Mr. Knox2021.08.13 22:31
Du wasserpolnischer Scheißkopf !
katolik2021.08.13 22:21
Chemia genetyczna jest samobójstwem, Abp Hoser umarł po chemii genetycznej
Mr. Knox2021.08.13 22:33
Du wasserpolnischer Schweinehund!
Anonim2021.08.13 22:21
Racja! My katolicy musimy mieć wroga, jak Jezus który przegonił kupców. Bez wojny i wroga tracimy wiarę w Chrystusa. Poczytajcie nasze katolickie komentarze pod wiadomościami o Tusku, LGBT, nauczycielach, Unie Europejskiej, masonach , lekarzach,Trzaskowskim ,Owsiaku . Cieszymy sie że dołączacie do prawdziwych katolików.
na pohybel katolsTFU2021.08.13 22:12
ludzie plujcie i sraajcie na grób tego bydlaka
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.13 22:14
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, tylko raz użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
A co na to inni Żydzi, spadek po NKWD-UB.2021.08.13 22:09
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński "analizuje" źródła chamstwa. CYT.: "Narastanie chamstwa to skutek wychowawczej działalności kleru, od żłobka do nagrobka."
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 22:10
tym razem jako CHAM pisze, CYT.: "Syf kiła i Wojtyła :-)" -- -- - - - - - - - - Doprawdy "profesorze" macie talent do .... HIPOKRYZJI.
***** ***2021.08.13 22:05
CZAS OTWIERAĆ SZAMPANY
JPIII2021.08.13 22:04
To bydle i pedophil dzisiaj zdechł.
Hej Lesio Keller-Krawczyk2021.08.13 22:12
masz tu ode mnie kawałek papieru toaletowego, tylko raz użyty i wytrzyj sobie pysk, bo się zaplułeś!
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 22:03
będąc CHAMEM wychowanym przez NKWD-UB-PZPR pisze, CYT.: "Tak to sobie Bestia z Wadowic podśpiewywała z pedofilem Degollado :-) " - - - - - - - - - - - - Nie ulega wątpliwości, że "profesor" ma moralne prawo do prawienia CHAMSTWA.
lb582021.08.13 22:01
nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 21:59
używa swego autorytetu CHAMA, aby "oceniać", pisze CYT.: "Czy możliwym jest by ktoś kto nie był pedofilem otaczał się tyloma pedofilami :-) . . . . Wojtyła zaiste Bestią z Wadowic był :-)" - - - - - - - - - - - - - - - CHAM "profesor" wychowanek KPP pośrednio-bezpośrednio uratowany od pieca przez jakiś tam pomniejszych "Wojtyłów" na iście żydo- bolszewicki sposób spłaca dług wdzięczności.
herb2021.08.13 21:59
SUPER! Jednego śmiecia mniej :)
Po 11 ...2021.08.13 21:58
Super ta stypa na Jasnej Górze na TVP1. Hoser w niebie klaszcze i pod siebie szcze.
nos2021.08.13 21:58
Wydaje się, że nauczanie tylko jednego papieża jest coś warte i tylko on miał coś istotnego do powiedzenia. Wszyscy poprzedni byli bo byli ale jakby ich nie było to żadna strata. A poza tym nie wszystkie wartości przeszłości są takie cacy i wielu można się wstydzić a wiele już nie przystaje do obecnej rzeczywistości. Nie da się tkwić wiecznie w czasach kardynała Wyszyńskiego, ludzie niestety myślą i mają do tego prawo.
Po 11 ...2021.08.13 21:56
Podobno Kurski interweniował i na Jasnej Górze nikomu nieznana "gwiazda" ma zaśpiewać: "Non c'è Hoser, ma il divertimento continua"
Żyd "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński2021.08.13 21:56
Utytułowany i ukochany przez PZPR "profesor" raz po raz udowadnia, że CHAMSTWO jest im Żydom dane genetycznie. Pisze, CYT.: "Wojtyłowe plemię ci pedofile katoliccy :-)" - - - - - - - - - - - Nietrudno nie zauważyć występująca tu PATOLOGIE "profesora", nazwijmy ją roboczo "Wojtyła".
katolik2021.08.13 21:53
Abp jako lekarz opowiadajac się za chemią genetyczną potwierdzał, ze masoni akuratnie dobrali chemię genetyczną
Mr. Knox2021.08.13 21:57
Du wasserpolnischer Scheißkopf !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.13 21:53
Hej Lesio Keller-Krawczyk "dr hab" 🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄 Skoro wspominasz ch uja to pamiętaj, abyś pysk wymył. Będziesz miał mojego ch uja w pysku i posprzątaj te psie gówna z wycieraczki.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.13 22:00
Zamiast podszywać się pod cudze niki (z zerowym zresztą skutkiem hihihihi) też okaż trochę radości z okazji śmierci prawackiego katofaszystowskiego gnoja.
Po 11 ...2021.08.13 21:53
Katolicki szacunek = Abp Hoser umarł ... a na Jasnej Górze FETA. Piosenki, światła, dowcipy, zabawa ... cóż, jesteście moralnie upadłym KK ...
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.13 21:49
Aż serce się raduje!😍 Zdechła kolejna 💩katoprawacka💩 homofobicznie zboczona kanalia! Oby następny był jeszcze większy skvrwysyn ☠️Jędraszewski☠️ jak najszybciej :)
Po 11 ...2021.08.13 21:48
Debile, urządziliście wakacyjną szopkę z piosenkami w świętym dla Polaków miejscu. To uchodzi w Sopocie, czy innym Opolu. NIe na Jasnej Górze. Co jeszcze? Striptiz? Gołe dooopy? Kurski jesteś debilem (ale prywatnie rozumiem, dwa miliardy piechotą nie chodzą)
diana2021.08.13 21:47
się już nie ma co pluć,dziadek hoser wziął i umarł sobie
Po 11 ...2021.08.13 21:45
Brawo ja!!! Patrzę na "sikorę" tj. zegar i z zadowoleniem stwierdzam, że już NAPIERDALAM 14 godz. Hoho ... w moi wieku być takim stachanowcem i taką mendą. Loża Polin ma swoje wymagania, szczególnie od dwóch hejterów Jan i Jan.. . . . . Hej żydki ... L' chaim!
Po 11 ...2021.08.13 21:50
Dopiero się rozkręcam. Funfle polejcie!
Po 11 ...2021.08.13 21:43
Czekam tylko na wybory miss katolików pod Jasną Górą, albo mistera mokrej sutanny ...
katolik2021.08.13 22:03
Jasna Góra przyjmuje linię masonską, co widać w podtrzymywaniu pseudopandemii
katolik2021.08.13 21:40
Czy ktoś z episkopatu może przewiduje jakaś kolejkę po zazyciu chemii genetycznej, bo co będzie z wiernymi i Księżmi, zostaną sieroty, ale oni też szczepieni na rozkaz!
Mr. Knox aus gefälscht USA2021.08.13 21:43
Du wasserpolnischer schweinehund!
Po 11 ...2021.08.13 21:40
Ja pieeeerdolę. Jasna Góra się skuurwiła. Zobaczcie TVP1.
katolik2021.08.13 21:37
Episkopacie Wy pewnie wszyscy naćpaliscie sie chemią genetyczną, bo przekupione nazistowsko- masońskie pseudoznachory wam powiedziąły, ze dobra na dozycie do 100, a wiara w naukę magii znachorskiej i rządu SSPIS to podstawa, prawda Abp Gadecki?
Mr. Knox2021.08.13 21:40
Du wasserpolnischer schweinehund!
Polak2021.08.13 21:37
Abp. staje w słusznej obronie v-ce boga JPII, którego atakują lewacy i genderowcy, ja ze swojej strony zapewniam wsparcie... złożyłem w ofierze 2 barany Jowiszowi i krowę bogini Atenie.
NEOS com pl2021.08.13 21:34
... niespij , gdy sie toczy ... ostatnia wojna swiatowa ... https://www.youtube.com/watch?v=YbCMZBeSMqE
Mr. Knox aus gefälscht USA2021.08.13 21:42
Du wasserpolnischer schweinehund!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.13 21:29
hoser to pasożyt społeczny taki sam jakim był wojtyła! szcze im w ryj i wale klocka na ich zakłamane mordy!
Po 11 ...2021.08.13 21:38
A teraz TVP1 wyciera sobie mordę JP2. To dopiero koooorewstwo!!!!
Po 11 ...2021.08.13 21:27
Współczesna ,,walka klas’’ to jest teraz na TVP1 --- katolickie pienie pod Jasną Górą. Totalna PROFANACJA. Ciekawe czy Bóg walnie piorunem?
HoserHerhorMefresTaSamaKastaOszustów2021.08.13 21:27
Arcy-pasożyt w życiu słowa prawdy nie powiedział. Żarł frykasy, próżnował w pałacu i zachłannie gromadził hołdy, zaszczyty, ordery, tytuły i klejnoty.
Tym co wierzą w moc szczepionek2021.08.13 21:24
"Pierwszy raz Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala 3 kwietnia. Znalazł się tam z powodu zakażenia COVID-19. Co ciekawe duchowny zaraził się koronawirusem, choć przyjął pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer" - źródło:https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-abp-hoser-znow-w-szpitalu-ma-schorzenia-pocovidowe/ecqwbjx
Anonim2021.08.13 21:21
1. „Marksizm jest ideologią rewolucyjną, która zrywa z przeszłością i jej wartościami i buduje nowego człowieka, wyznawcę tejże ideologii. Jest skrajnie ateistyczny i antyreligijny, w imię własnych konstruktów. Zakłada walkę klas, czyli ma prowadzić do zniszczenie przeciwników wrogów klasowych”. Dodał, że podobnie jak kiedyś walka klas dotyczyła kapitalizmu i podziału na proletariat oraz burżuazję, dziś dotyczy ona podziału biologicznego na kobietę i mężczyznę. Czyli dziadzio najpierw zyebał metodologię i założenia filozofii marksistowskiej a potem się nimi posłużył. 2. "Pręgierz" ćwoki
Anonim2021.08.13 21:15
Komunistyczna hołota i obecna lewacka barbaria POpaprańców skończy podobnie.
katolik2021.08.13 21:14
,,Hierarcha podkreślił, że obowiązkiem każdego wierzącego człowieka jest głośne stawanie w obronie prawdy. „Obowiązkiem człowieka wierzącego jest dawanie jednoznacznego i wyraźnego świadectwa tego, co jest prawdą, co jest dobrem i co jest trwałą, a nie koniunkturalną wartością. Chowanie się i milczenie wobec szerzącego się zła ukazuje rzeczywisty obraz naszej wiary i naszego światopoglądu” – mówił. POWIEDZIAŁ-- ale nie zdązył przezyć tych słów, umarł w wyniku wzięcia chemii genetycznej. Prawda spózniona.
Mr. Knox2021.08.13 21:19
Ty bystry skrzypek co srra z dachu, L' chaim!
Anonim2021.08.13 23:45
ale zanim określi sie co jest prawdą ,nalezy zdefiniować co jest q-restwo