23.01.19, 20:06Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Totalni znów jątrzą! Teraz będą odwoływać Ziobrę!

Posłowie Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej składali już wiele wniosków o wotum nieufności. Politycy opozycji chcieli w ten sposób odwołać poszczególnych ministrów, ale i cały rząd. Tym razem postanowili zabrać się za ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobrę. 

"Chętnie poddam się ocenie mojej działalności przez Sejm i zapewniam, że będę kontynuował swoją misję, tak aby zwykli ludzie mogli czuć się bezpiecznie, a przestępcy musieli się bać"- skomentował polityk w rozmowie z PAP. 

Posłowie PO-KO we wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożonym w Sejmie, zarzucają mu m.in. niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer w SKOK oraz KNF, a także działanie zmierzające do wyprowadzenia Polski z UE. Minister sprawiedliwości, komentując złożenie wniosku o wotum nieufności, wymienił swoje osiągnięcia:

"To skuteczna walka z wyłudzeniami VAT i rekordowe przychody państwa z tego podatku, to dwukrotnie wyższa ściągalność alimentów, to rozliczanie oszustw dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, wprowadzenie jawności sędziowskich majątków i zwalczanie nadużyć komorników"- wyliczał Zbigniew Ziobro. Minister wskazał też m.in. na zakaz odbierania dzieci z powodu biedy lub tańszą pomoc adwokata, a także "bezwzględne ściganie mafii w białych kołnierzykach i bandytów na ulicach,(...) trzykrotny wzrost konfiskaty majątków przestępców. To również spadek przestępczości oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa Polaków"- podkreślił szef MS..

"Po złożonym na początku stycznia wniosku o moje odwołanie widać, że to wszystko przeszkadza opozycji, która przez lata, gdy rządziła, niewiele zrobiła, by poprawić bezpieczeństwo"- ocenił Ziobro, który poinformował, że chętnie podda się ocenie jego działalności przez Sejm i zapewnił, że będzie kontynuował "swoją misję, tak aby zwykli ludzie mogli czuć się bezpiecznie, a przestępcy musieli się bać". 

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała na Twitterze że Sejm zajmie się wnioskiem PO-KO 20 lutego br. Polityk zaznaczyła, że wniosek jest "bez szans" i Zjednoczona Prawica go nie poprze". 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

EWA2019.01.24 8:15
Sprawa Tomasza Komendy powraca. Podejrzany Norbert B. wyjdzie na wolność Taki minister już dawno powinien być usunięty Inna srawa jak ma kwity na Jarka Jest nie do ruszenia
nikt2019.01.23 21:32
Jątrzą , gdyż niczego innego nie potrafią . Mieli 8 lat by coś zrobić dla Polski . Nie zrobili nic lub też wiele złego . Teraz jedyne , co potrafią , to ulepszać to , co PiS wprowadza . Żadnej inwencji . Jasne , że nie wszystko jest dobre . Wiele się nie sprawdziło i trzeba to poprawić . Ale ileż można zrobić przez 2 lata ? Dlatego robi się wszystko " na chybcika " . Za dużo jest tego do naprawy . Gdy patrzę wstecz na wszystkie poprzednie rządy , to uważam , że PiS robi bardzo dużo by coś niecoś naprawić . Na razie niewiele mam mu do zarzucenia . Prócz oczywiście afer finansowych , Macierewicza z jego totumfackim itp. Ale do ludzi się nie wejdzie . Zawsze znajdzie się ktoś nieodpowiedni . Tak jak poprzednicy obsadza PiS stanowiska niekompetentnymi ziomkami . Zobaczymy , jak to będzie dalej wyglądało .
Urszula Lipska2019.01.23 22:33
Może tak podasz przykłady tego " PiS robi bardzo dużo by coś niecoś naprawić". Chętnie się dowiem.
Maria Błaszczyk2019.01.23 23:05
Od października 2015 do stycznia 2019 to wg moich obliczeń jest ponad 3 lata. I nie bądźmy tacy skromni - zdołali bardzo wiele. Zrujnować wizerunek Polski na arenie międzynarodowej - z kraju o najlepszej prasie w Europie stoczyliśmy się do roli czegoś, o czym pisze się ze zdumieniem, obrzydzeniem i obawami. Naruszyć fundamenty demokracji - zlikwidować TK, podkopać sądownictwo, z parlamentu zrobić cyrk, premierem zrobić nałogowego mijacza się z prawdą, prezydentem - człowieka bez właściwości. Doprowadzić do największego od ponad 20 lat kryzysu w szkolnictwie - właśnie szkoły średnie muszą pomieścić dwa roczniki, zupelnie z marszu, w pierwszych klasach. Obserwujemy agonię kultury - teatry przed trzema laty odnoszące sukcesy, teraz są trupami; nie wypromowano ani jednej polskiej książki. Ten przecudaczny filmik i inne zmiany w Muzeum II Wojny Światowej. Janów Podlaski. Polska wielka marka, znana na całym świecie. Zabita na śmierć. Wycinka Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, by Lasy Państwowe mogły zarobić jeszcze parę złowtych więej. Dobicie służby zdrowia (w kontekście gdańskiej zbrodni wybija się psychiatria dziecięca, wykończona kompletnie - ale tak długich kolejek do specjalistów Polska jeszcze nie miała). W każdym razie - jesteśmy jedynym krajem w Europie, gdzie w ostatnich latach spadła średnia długość życia. Osiągnięcie nie z tej ziemi. Długo by tak wyliczać. Naprawdę jest się czym chwalić...
Maria Błaszczyk2019.01.23 21:16
To jest strasznie śmieszne. Za czasów rządów PO ile było wniosków o wotum nieufności? Z dziesięć? 5.06.2008 PiS złożył wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra finansów Rostowskiego. 25.07.2008 PiS złożył wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pani ministry zdrowia Ewy Kopacz . 25.06.2009 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra finansów Rostowskiego. 5.01.2011 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra infrastruktury Grabarczyka. 18.01.2011 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra obrony Klicha. 27.04.2011 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra skarbu Aleksandra Grada. 11.02.2013 pan prezes osobiście złożył w Sejmie wniosek o zmianę premiera rządu (to wtedy była ta śmieszna sprawa z tabletowym premierem technicznym). o2.01.2014 wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec pana ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. 11.07.2014 - znów wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rzadu..
TS4PiS2019.01.23 21:05
Teraz? Bezprzerwy!
bea2019.01.23 21:01
masakra ci ktorzy krzycza rozliczyc usunac ukarac to sa najwieksi faryzeusze i obludnicy dziwie sie ze Rzad i Pan Minister Ziobro jeszcze ich nie rozliczyl Pis ma dobre serce nie osadzi ich natomiast oni ich osadza i Rzad to sie w glowie nie miesci jak PO i totalni moga jeszcze zabierac glos zenada
Marian2019.01.23 20:41
Wodzów totalnych trzeba rozliczyć z 8 -letniego okresu złodziejstwa, afer i wszelkich wypaczeń. Dziwię się, że prawica mająca większość w parlamencie nie postawiła dotąd żadnego wniosku o odebranie immunitetów co niektórym posłom z tzw. totalnej opozycji. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że to ci, którzy maczali bezpośrednio lub pośrednio ręce w okradaniu państwa, licznych aferach siedzą sobie spokojnie w ławach poselskich, senatorskich i stawiają wnioski o wotum nieufności w stosunku do tych, którzy te liczne przestępstwa chcą rozliczyć!!! Jak się okazuje bezczelność i podłość ludzka nie ma granic. Zero przyzwoitości, zero samokrytyki, zero etyki i moralności. Jak ludzie mogą tak nisko moralnie upaść???
lolek kremówka2019.01.23 20:35
Przecież wy jesteście totalnymi - zjednoczona totalna prawica