13.06.15, 07:33Transabled (fot. screen, nationalpost.com)

Transseksualizm jest już passe. Teraz czas na... "transabled"

Od miesięcy próbował różnych technik wycinania  i kruszenia kończyn, bo nigdy do końca nie czuł się jakby to było jego własne ciało! To na sobie przeszedł szkolenie z pierwszej pomocy, by nie wykrwawić się na śmierć. Praktykował również na fragmentach zwierzęcych pochodzących od rzeźnika.

- Moim celem było wykonać pracę tak, by nie było nadziei na rekonstrukcję. Chciałem tej metody użyć na sobie – mówi Jednoręki Jason portalowi ModBlog, który zajmuje się tematyką modyfikowania ciała.

Mężczyzna chciał stać się niepełnosprawnym.

Ludzie tacy jak Jason zostali sklasyfikowani jako „transabled”, czyli można przetłumaczyć na „transniepełnosprawni.” Postanowili coś zrobić, bo tak jak transseksualiści, czuli się jak oszuści we własnym ciele. Byli sobie obcy.

- „Transability” definiujemy jako pragnienie, albo potrzebę  osoby identyfikowanej przez społeczeństwo jako pełnosprawną do zmiany ciała, by uzyskać upośledzenie fizyczne – mówi Alexandre Baril, który ma zaprezentować „transability” na Kongresie Nauk Społecznych i Humanistycznych na Uniwersytecie w Ottawie.

- Osoba może pragnąć zostać niesłyszącą, niewidomą, czy z amputowaną kończyną. To bardzo, bardzo dziwne pragnienie – dodaje.

Naukowcy z Kanady próbują lepiej zrozumieć, jak ludzie, którzy definiują się jako transabled myślą i czują. Clive Baldwin, kanadyjski badacz, który wykłada pracę socjalną na Uniwersytecie św. Tomasza w Fredericton, przeprowadził wywiad wśród 37 osób, którzy identyfikują się jako „transabled”. Większości z nich to mężczyźni. Prawie połowa jest w Niemczech i Szwajcarii, ale również są w Kanadzie. Większość z nich pragnie amputacji lub paraliżu, jedna z osób chciała amputacji penisa, a inna chciała zostać niewidomą.

Wiele osób takich jak Jednoręki Jason, aranżuje „wypadki”, żeby uzyskać cel. Jest przypadek, który rzucił niesamowicie ciężki blok betonu na swoje nogi – tak by amputacja była konieczna, jednak lekarze ocalili nogę. Co prawda mężczyzna kuleje, ale nie jest to niepełnosprawność, która była jego celem.

Baldwin twierdzi, że ludzie, którzy są „transabled” są bardzo tajemniczy i w sekrecie trzymają swoje pragnienia. 78 – letni mężyczna powiedział mu, że żyje z tą tajemnicą już od 60 lat i nigdy nie powiedział tego swojej żonie.

Doświadczenia niektórych z uczestników badania przedstawiają się podobnie  do doświadczeń transseksualistów, którzy nie czują się dobrze we własnym ciele. Baldwin twierdzi, że zaburzenie zaczyna być traktowane jako problem neurologiczny, a nie choroba psychiczna.

- Jest to problem dla osób, ponieważ jest to stresogenne . Ale wiele rzeczy takimi są – mówi.

- Transpłciowość, czy amputacja mogą pomóc komuś osiągnąć podobne cele jak komuś, kto poddał się operacji plastycznej, aby wyglądać tak jak wypragniony przez nich ideał  – dodaje.

W późnych latach 90, szkocki chirurg Robert Smith amputował nogi dwóm pacjentom na ich rządanie. Każdy pacjent zapłacił 6 tysięcy dolarów na tę procedurę.

„Transability” jest również znane jako zaburzenie tożsamości integralności ciała.

Jak pisze Jonatan Van Mare na portalu lifesitenews, transseksualizm jest już passe, czas na „transabled”. Kiedy zaakceptujemy przesłankę, że dziecko nienarodzone jest bezwartościowe, potem nastąpią morderstwa na skutek aborcji. Kiedy zaakceptujemy, że monogamia jest już nierealistyczna i przestarzała, wkrótce zobaczymy dziwaczne pary i relacje.

Pomysły mają konsekwencje, a jeżeli nie będziemy pragnąć normalności zaprzepaszczając to, co wypracowaliśmy jako cywilizacja, granice będą się rozluźniać, wówczas nie tylko transpłciowość nie będzie problemem. Już w Kanadzie słychać o „transabled”, w Polsce chyba jeszcze tego słowa nie ma. Ale kto kilkanaście lat temu słyszał o innych „transach”?

KZ/Nationalpost.com/Lifesitenews.com

Komentarze

anonim2015.06.13 7:41
To jest po prostu zbyt głupie, żeby było prawdziwe, niech ktoś mnie obudzi. (odgłos kłucia szpilką) ... a nie, ja wcale nie śpię!
anonim2015.06.13 7:48
@pettersolberg niestety to jest prawdziwe, bo z chwilą Opętania to nie jego własna dusza kieruje steruje nim samym tylko duch zła diabeł który jego opętał a on ma za nic jego dobro jego ciała i chce żeby jak najwcześniej do piekła trafił.
anonim2015.06.13 7:54
Czekam z niecierpliwością na coś najbardziej trendy - aż zaczną sobie obcinać głowy... a ile pozytywów by było - i dla islamistów bo od razu zajęcie jest, i koszty niskie, i profesjonalne wykonanie by było - same korzyści...powodzenia transabilit'owcom
anonim2015.06.13 8:02
Przeciez to nie jest nic nowego... Wystarczy sie troche siwatem interesowac, zeby wiedziec, iz problem wystepuje od dekad.
anonim2015.06.13 8:04
@spring: niekoneicznie. jest cos takiego jak poczucie, ze dana konczyna nie jest nasza, jest jakby obca - dany czlowiek nie identyfikuje sie z nia i chce sie jej pozbyc, ale boi sie to zrobic samodzielnie, wiec doprowadza swaidomie do sytuacji, w ktorych konieczna jest amputacja. Poszukaj w sieci, problem jest w miare szeroki.
anonim2015.06.13 8:15
Co sie dzieje na tym swiecie. Z pewnoscia to dzialanie zlego ducha. Boze miej ten swiat w opiece. Amen.
anonim2015.06.13 8:16
Dziś osoba "transabled" jest traktowana (w Polsce) jak chora psychicznie, której należy pomóc wrócić do stanu pełnej akceptacji własnego ciała i jego stanu. Niebawem osoby pragnące pozostać sprawnymi i zdrowymi, uprawiające w tym celu sport i prowadzące zdrowy tryb życia - będą podejrzane, a na pewno - nietolerancyjne. Kiedyś (pamiętam te czasy) gejów normalnie określało się słowem "pedał" i wytykało publicznie palcami tak, że musieli siedzieć głęboko w szafie albo pracować nad sobą. Dziś nie bycie gejem jest już samo w sobie podejrzane. Myślę, że rodzaj ludzki wyginie nie w sposób gwałtowny, nie wysadzi się bombą jądrową, nie rozwali planety, na której żyje w kawałeczki, ale zginie w zboczeniach, chorobach psychicznych i opętaniu. Normalni, zdrowi, niezboczeni ludzie już dziś zaczynają się obawiać mieć dzieci. Jak się na nie decydują - to z duszą na ramieniu. Bo nie dość, że najprawdopodobniej zostaną skrzywione przez świat, to wcześniej jakaś biurwa je odbierze rodzicom i w "bidulu" przerobi na chore psychicznie i duchowo osobniki, różnego rodzaju "transy" i inne nieszczęśliwe, poranione osoby. Świat dziś jawi się wielu z nas jak obszar wojny - nie naszej wojny. Chcielibyśmy po prostu normalnego spokoju, normalności, tej rozumianej jako wolność od zboczeń, chorób duchowych i psychicznych, prawa do zwyczajnego życia i wychowywania dzieci po swojemu. Tymczasem jesteśmy w sytuacji poborowego, który został zabrany od rodziny, ze spokojnego ogródka z grillem i wypitką i wrzuconego w środek jakiejś wojny na innym końcu świata, która go ani nie obchodzi, ani nie podnieca. jedyny jego cl - to nawet nie wygrać - to uratować własną d..ę z tego piekła. I tylko w tym celu walczy - bo złożenie broni - to śmierć. Nie obchodzi go, kto wygra, jego obchodzi tylko to, czy wróci z powrotem do domu i zobaczy jeszcze kiedyś osoby, które kocha. Kurestwo, zboczenia (choćby je do znudzenia i pod karami prawnymi musieć nazywać normą), choroby psychiczne i opętania - to nie jest nasza wojna. To nie jest walka, w której chcemy brać udział "od środka" i walczyć metodami wroga. Możemy tylko się modlić i żyć blisko Pana Jezusa i Jego Matki Niepokalanej. To Ona zmiażdży głowę węża, my nie mamy szans.
anonim2015.06.13 8:20
Biedni chorzy ludzie.
anonim2015.06.13 8:23
Ci ludzie potrzebuja modlitwy i ewagelizacji. A to zdjecie transabled: http://www.christianexaminer.com/article/transabled.seek.acceptance.for.disabling.self.mutilating.acts/49069.htm Ci ludzie potrzebuja naszej modlitwy, bo robia sobie krzywde, nie umieja kochac ciala ktore dal im Bog. : (
anonim2015.06.13 8:31
@spring: Nie sądzę. Owszem, zdarzać się mogą przypadki, kiedy ktoś się okaleczy po to, żeby np. nie pójść do wojska, czy uniknąć "wyścigu szczurów", ale tu problem jest dużo gorszy. To choroba duszy. Wydaje mi się, że u niektórych osób samookaleczanie się i doprowadzenie do trwałego kalectwa jest wynikiem nieprawidłowej pracy mózgu. Daje coś takiego satysfakcję emocjonalną tego samego rodzaju, co transwestycie przebieranki (to jeszcze jest stosunkowo najłagodniesza i relatywnie niewinna forma zboczenia), gejowi nurzanie się w szambie sodomii, czy bycie wykorzystywanym przez wielu partnerów w tzw. dark - roomie, niektórym mózgi zalewają endorfiny na samą myśl, że mogliby być np. zarażeni HIV-em podczas stosunku. Inni odczuwają satysfakcję (czyli pobudzenie ośrodków przyjemności w mózgach) podczas zadawania bólu, czy gwałcenia... Sądzę, że to właśnie jest istota grzechu pierworodnego - mózg przestał reagować euforią na to, co wspaniałe, nie odczuwamy ekstazy pomagając bliźniemu, czy modląc się do Stwórcy, za to odczuwamy przyjemność (właściwie - fizjologiczną) głównie podczas popełniania grzechów. Wyobraźmy sobie, że mamy orgazm tylko i wyłącznie podczas poczynania dziecka jedynie w małżeństwie sakramentalnym, ekstazy (jak podczas dzikiego seksu) doznajemy w czasie przyjmowania Komunii Św. a popełnienie choćby najmniejszego grzechu natychmiast skutkuje wściekłym bólem, jak przywalenie młotkiem w palec. Np. sama myśl o sodomii byłaby tak samo przyjemna, jak np. myśl o kąpieli w szambie. Niestety, mózgi niektórych z nas tak reagują - doznają ekstazy właśnie podczas kąpieli w szambie. Czasem dosłownie...
anonim2015.06.13 8:33
Fakt, ze czlowiek nie czuje danej konczyny, np po zażyciu narkotyku, lub z powodu choroby niestety istnieje. Czy ten stan mozna odwrocic np za pomoca jakis lekow, domniemam ze byc moze tak... choc takiej wiedzy nie posiadam. Ale skoro taki stan moze sie pojawic np po narkotykach, i gdy narkotyk przestaje dzialac, dany czlowiek znow czuje swoja konczyne, to byc moze mozna za pomoca jakis lekow i terapi sprawic, ze osoba nie czujaca swojej konczyny, znow zacznie ja czuc. Zas w tym artykule czytamy, ze tu nie chodzi jakby o odczucia neurologiczne, ale o nowa... mode. Czytamy: "Jak pisze Jonatan Van Mare na portalu lifesitenews, transseksualizm jest już passe, czas na „transabled”. " Dziwna ta moda. Strach pomyslec co jeszcze sie na tym wiecie pojawi. Ogolnie okaleczanie swojego ciala, w jaki sposob by nie bylo, jest na moje skromne oko, wyrazem niezadowolenia z siebie, by nie powiedziec, glebokich zranien, zlej kondycji psychicznej. Dla tego niezwykle wazna jest modlitwa za takich ludzi, by Jezus pomogl im sie nawrocic, i by nie dążyli do dalszej autodestrukcji. Jak i za tych ludzi, ktorzy ciagle rozwazaja decyzje o okalczeniu swojego ciala, aby sie opamietali i docenili swoje cialo, ktore jest darem od Boga. Z Bogiem.
anonim2015.06.13 8:39
//Postanowili coś zrobić, bo tak jak transseksualiści, czuli się jak oszuści we własnym ciele. Byli sobie obcy.// Typowy objaw opętania. //Baldwin twierdzi, że zaburzenie zaczyna być traktowane jako problem neurologiczny, a nie choroba psychiczna.// No i tyle wie psychiatria i psychologia, nic, ale udają wiedzących. Zamiast posłać pacjenta do egzorcysty przyklejają odpowiednią etykietkę i pocieszają że to taka odmiana osobowości.
anonim2015.06.13 8:41
@pettersolberg Kłujesz się szpilką? To transability!
anonim2015.06.13 8:42
Wreszcie dowiedziałem cię co mnie trapi, muszę napisać do tego człowieka aby poinstruował mnie jak bezpiecznie odciąć sobie głowę.
anonim2015.06.13 8:48
To jednak mysle problem nie jest neurologiczny, a na pewno nie tylko neurologiczny, mysle ze to problem psychologiczny i duchowy - wynikajacy z nieakceptacji swojego ciala. Do takiego stanu cos czlowieka prowadzi. Byc moze ale to moje domniemanie juz w okresie dorastania albo juz dziecinstwa, pojawia sie problem z akceptacja swojego ciala, swojej plci, swojej dziewczecosci lub chlopiecosci. Moze to brak wzorcow w rodzicach, moze brak blogoslawienstwa, moze destrukcyjne dzialanie jakis zabaw gier... Trudno mi powiedziec. Cos sparwia ze czlowiek zamiast cieszc sie darem od Boga w postaci swojej kobiecosci czy meskosci, dąży do zmian, ktore wcale nie czynia go szczesliwym. Bo wielu ludzi po zmianie plci nie jest szczesliwym. A jak sadze, tym bardziej po okaleczeniu ciala w tak drastyczny sposob. Moze te fizyczne zmiany, maja pomoc w zniszczeniu bólu jaki jest gdzies gleboko w sercu. Ale jako osoba wierzaca wiem, ze tylko Jezus moze naprawde te rany uleczyc, i dac pokoj i radosc z tego kim sie jest. Z Bogiem : )
anonim2015.06.13 8:49
@Nabi - trudno będzie dojść do głównych inspiratorów (pewnie jakichś masońskich) trwającej od lat mody na tego typu oryginalności, więc należy pozwolić tym osobom obcinać sobie wszystko co tylko zapragną, pod wszelako warunkiem, że ichni ZUS nie wypłaci im potem ani grosza renty inwalidzkiej. Jakiś anonim: "Poszukaj w sieci, problem jest w miare szeroki" Zadowolona z siebie gęba tego dziwoląga na wózku ze zdjęcia powyżej nie zdradza bynajmniej, aby czuł się on dotknięty jakimś problemem. @ufam - ciekawe, dlaczego nie chcą pokazać twarzy. Przecież inni wykolejeńcy, pedryle, wrzeszczą nawet: niech nas zobaczą!
anonim2015.06.13 8:58
Czy to w przypadku "transabled" czy transseksualistów to głowa jest chora. I nie piszę tego złośliwie tylko w trosce o tych ludzi. Ucinanie sobie rąk, nóg, zmiana narządów płciowych, dorabianie piersi, to nie metody lecznicze. Tym ludziom należy pomagać lecząc ich psychikę/duszę. Wierzę, że z POMOCĄ BOŻĄ jest to możliwe.
anonim2015.06.13 9:23
@Pokręć - zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, ale wolę nie mieszać do tego Pana Boga. Zwróćmy uwagę, iż osoby z w/w artykułu nie pragną pomocy, ani nawet nie ustawiają się do nich kolejki psychiatrów z pomocą, bo to wszystko jest elementem specyfiki naszych dziwnych czasów, gdzie bycie katolikiem, uczciwym, honorowym, rycerzem wobec kobiet, mężem jedynej żony i roztropnym ojcem jest oznaką wstecznictwa, frajerstwa i głupoty. Dzisiaj chęć nawrócenia homoseksualisty na normalność przy pomocy terapii kończy się jazgotem o "homofobię" i ingerencję w prawo jednostki do "samorealizacji". Wskutek czego dewiacja ta mało kogo już ziębi i grzeje, natomiast "postępowcy" kierujący tym całym cyrkiem potrzebują dla mas dalszych, silniejszych wrażeń, stąd też pojawiają się takie "Grodzkie" i to w parlamencie 38-milionowego narodu. Gdzie indziej słyszymy o tym jak to kobitka urodziła dziecko swojego syna, bo standardowe produkowanie dzieci w probówkach przy użyciu gamet żony i męża też już masom się przejadło.
anonim2015.06.13 9:35
@Jack_Holborn® dlatego czekam niecierpliwie na najbardziej trendy - i sugeruję im obcinanie sobie wyłącznie głów, wtedy nie będzie problemów z rentami i ZUS... A co do osób niepełnosprawnych to raczej mój pogląd jest z cła pewnością niehumanitarny, a ateiści plują dodatkowo, że niechrześcijański... bo uważam, że niepełnosprawnym NIC SIĘ NIE NALEŻY! Powinni móc liczyć co najwyżej na jałmużnę wynikającą z chrześcijańskiego miłosierdzie - pomoc dla nich nie powinna być żadnym prawnym obowiązkiem, a jedynie aktem miłosierdzia - całkowicie dobrowolnym.. dlatego niepomiernie wkurzają mnie gadania o udogodnieniach i przywilejach dla kalek, oraz roszczeniowa postawa samych inwalidów w stylu "dawaj! bo ja jestem kaleka i mi się należy, a ty musisz...!" Tylko czekam kiedy zdrowym np. zaczną obcinać nogi, żeby beznodzy na wózkach nie czuli, że zdrowi patrzą na nich "z góry" - a moje poglądy w tym zakresie są wynikiem praktycznych doświadczeń życiowych...
anonim2015.06.13 9:50
Dawniej chodziła fama, że gdy młodzian ma dziarę na szyi, to nie wezmą go w kamasze. Taka dziara w życiu potem nie przeszkadzała, dzieci można było płodzić, na Czomolungmę wejść itd. Natomiast podsuwanie naiwniakom rozmaitych odchyłek od normy jako trendy, cool łączy się z pragnieniem zaistnienia tych naiwniaków, potrzeby ich życiowych 5 minut z nadzieją na obfotografowywanie, cmokanie reporterów z ekscytacji, słowem: bycia przez chwilę takim obwożonym dawniej w cyrkach w pokazach dla gminu wybrykiem natury (choć oni oczywiście w ten sposób siebie nie postrzegają). Za chwilę kurz po nich opadnie i zostaną smi ze swym kalectwem, a ci, którzy są odpowiedzialni za szerzenie takich mód na odchyłki od normy będą mieć ich głęboko w odbycie i zajmą się wichrowaniem kolejnych frajerów.
anonim2015.06.13 9:52
Himalaje głupoty. A rodzina co nie może tego idiotę ubezwłasnowolnić?
anonim2015.06.13 10:04
Gdy gostek stanie se na krawędzi wysokiego dachu i chce niby skoczyć, zjeżdża się policja, straż pożarna i pogotowie - o paniach i panach psychologach policyjnych nie wspominając - chcąc być pod ręką, gdyby trzeba było ich pomocy w sytuacji, gdy taki spadnie i jednak nie zginie, ale przeżyje, tylko stanie się kaleką. A ci sobie obcinają ręce, nogi, czynią siebie kalekami na całe życie i nikt nie reaguje, żadne państwowe służby nie uważają za stosowne ingerować. Tylko pojawiają się jacyś pseudonaukowcy próbujący iść z duchem czasu i wymyślać coraz to nowe i bardziej efektowne nazwy dla objawów tego owczego pędu.
anonim2015.06.13 10:12
I jeszcze jedno na koniec. Jakoś ani widu, ani słychu, żeby ręce i nogi obcinali sobie i miażdżyli mieszkańcy Afryki, Rosji, Chin i reszty świata nie zarażonej "postępem" lansowanym na naszej planecie przez komunę i żydokomunę za pieniądze tamtejszych podatników; ci, co muszą tymi rękami i nogami wyżywić swoje rodziny i siebie. To obecny tak zwany Świat Zachodu stał się upadającym pod ciężarem tych neobolszewickich zwyrodnialców skansenem Ziemi.
anonim2015.06.13 10:26
Problem "obcej kończyny" jest znany już bardzo długo, już dawno został uznany za problem neurologiczny a nie psychiczny. Opisywanie go jako moda bardzo pasuje do frondelka, mam tylko nadzieję, że osoby które go mają nie przeczytają tych wpisów o opętaniu czy innych bajeczkach...
anonim2015.06.13 10:30
@Nabi - sprawa dobrowolnych datków na kaleki to już inna broszka, choć rzecz jasna przez tysiąclecia tak było i świat się nie zawalił. Niestety, wówczas pracownicy ZUS, KRUS, MOPS, MOPR pozostaliby bez chleba;-) Bo przecież jasne jest, iż "pomoc dla nich nie powinna być żadnym prawnym obowiązkiem, a jedynie aktem miłosierdzia - całkowicie dobrowolnym", przy czym w wypadku redystrybucji dóbr dodatkowo występuje po pierwsze zwykły odruch sprzeciwu, że ktoś decyduje na co mam wydać swoją kasę, a po drugie zaciera się poczucie, że cokolwiek dałem, bo nie mam bezpośredniej, imiennej choćby styczności z obdarowanym. Równie dobrze można dać Cygance na chodniku i też na dwoje babka wróżyła: albo da te 2 złote dla dzieciaka, albo karnie dla męża, który to przesiusia. Głowy to powinni sobie w pierwszym rzędzie obcinać ci, którzy podjudzają ludzi do takich zachowań i tolerowania takich zachowań przez resztą społeczeństwa.
anonim2015.06.13 10:34
@AnitaF - ja z kolei odnoszę wrażenie, że takie postaci jak ta ze zdjęcia żyją w wirtualnej rzeczywistości.
anonim2015.06.13 10:41
@AnitaF - no przecież całe moje wypociny o tym traktują. Jeśli nie widać tego za pierwszym razem, trza swoimi niewątpliwie pięknymi oczyskami jeszcze raz przelecieć te teksty, a jak za mało, to drugi i trzeci - aż do skutku.
anonim2015.06.13 10:45
Opętanie, demon chce jeszcze bardziej upokorzyć ciało "dawcy" przez naumyślne jego uszkadzanie, które jest grzechem ciężkim.
anonim2015.06.13 10:52
No i cóż nas obchodzą jacyś wariaci?
anonim2015.06.13 11:10
...opetanie demoniczne, i nie ma co dalej o tym deliberować..
anonim2015.06.13 12:45
@Jack_Holborn® nie da rady - napisałeś więcej niż 140 znaków, a powyżej tej ilości lewi (w np. AnitFa) nie percepują, dlatego ani drugi, ani trzeci nie pomoże, ani do skutku nie będzie.
anonim2015.06.13 14:00
@zosia155- A jakie jest twoje IQ- Jeśli można wiedzieć?
anonim2015.06.13 14:43
@zosia155 A na jakiej podstawie Zosia twierdzi, że jednych trans trzeba leczyć, a drugich zostawić w spokoju i jeszcze pewnie więcej praw im zagwarantować?? Pomóc trzeba każdemu, nawet gdy nie wie, że tej pomocy mu potrzeba, m.in. też po to żeby choroba/moda się nie rozprzestrzeniała.
anonim2015.06.13 14:55
@cox Cosi155 nic ni ewytlumaczysz bo to cimne, głupie, nidouczone i zacofane.. Kązdy kto ma choć trochepojeci ao temaci ewie, że 99% homoskulistów stał sie nimi w sposób nabyty (patologiczne środowisko, rodzinne, wychowawcze itp) co do ego 1 % to po protu nie dało się stwierdzić przyczyny zaburzenia, a zaburzeni zrobili fanatyczną ideologię wmawiając najpierw sobie, potem innym - innym jak się nie da po dobroci to siłą, że to wrodzone... Cosia155 jak każdy fanatyczny wyznawca swojej ideologii tego nie pojmie, ani nie przyjmie - szkoda czasu na tłumaczenia jej czegokolwiek - można tylko obśmiać jej ciemnotę i fanatyzm.
anonim2015.06.13 15:28
"To bardzo, bardzo dziwne pragnienie – dodaje". Rzeczywiście! No, ale dobrze, że ktoś to nam wyjaśnił - w przeciwnym wypadku nie wiedzielibyśmy.
anonim2015.06.13 15:38
Jak się Fronda zabiera za tłumaczenie, to wypadałoby trochę znać angielski. "Transalbed" znaczy "transpełnosprawni", "niepełnosprawny" to po angielsku "disabled".
anonim2015.06.13 15:44
Ktoś się na tym świecie najwyraźniej nudzi.Za dużo konsumizmu, relatywizmu i nudy.
anonim2015.06.13 16:29
chorzy ludzie
anonim2015.06.13 17:29
@Nabi - nie wiem ile znaków:-) ale w momencie, gdy ktoś - wyglądający na osobę kumatą - w podobnej sytuacji wyjeżdża z żądaniem pokazania jakichś dowodów czegoś, co wyłożyłem jak chłop krowie na rowie, to znaczy, że ta osoba jest trollem próbującym ciągnąć niepotrzebne lanie wody. A ja akurat niestey (albo: stety) zostałem wezwany przez dobrego kolegę, by społem przepłukać gardła w taki spiek. I wolałem to, niż szarpanie się z AnitąF:-) @AnitaF - konkretów było moc, lecz chyba główka rozpalona słoneczkiem nie wyrabiała.
anonim2015.06.13 18:09
@Mlodybasik - gdyby szermierzy "postępu" wzięli sobie do serca tłumaczenie, to tzw. homofobia jest zbitkiem łacińskich i greckich słów oznaczających lęk przed człowiekiem.
anonim2015.06.13 18:57
świrów nie brakuje
anonim2015.06.13 20:38
najgorzej, jak komuś przyjdzie do głowy z choroby zrobić normę, czy wręcz wzorzec, tak jak w dzisiejszej sodomiomanii
anonim2015.06.13 21:21
«Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych» (Mt 24,24). Wydaje się, że szczególnie dzisiaj szatan dokonuje wielu cudów, czyni znaki, by zwieść, przyciągnąć do siebie oraz do nauki fałszywej – choć często zachowującej pozory prawdy. Ci fałszywi mesjasze to ci naukowcy. Ci im diabeł podsunie to badają. Takiego człowieka co sobie odcina powinno się natychmiast do egzorcysty zabrać. Diabeł chce człowieka upokorzyć i zniszczyć, czasem upokorzyć rodziców przez dzieci.
anonim2015.06.14 9:52
I bardzo słusznie Jack_Holborn® - bo przynajmniej spędziłeś czas przyjemnie i w normalnym towarzystwie. A lewych typu różne AnitFy nie należy przeceniać, bo to naprawdę lewe trole, w dodatku całkowicie niekumate, a ich praca to wklejanie tego co im polecą prowadzący Dlatego, jak zauważyłeś zapewne po moich wpisach - nawet nie próbuję im niczego tłumaczyć czy w ogóle z nimi dyskutować (nic nie przyjmą - odporniejsze niż teflon...) - tylko ich obśmiewam, szydzę i obnażam ich ciemnotę na ile mogę...
anonim2015.06.15 8:54
@Nabi - dobry sposób:-)
anonim2015.06.15 12:11
W Japonii ludzie masowo się okaleczają. Wieszaj ą na hakach za skórę na plecach itp. Niektórzy obcinają palce.