16.07.15, 06:03

Transseksualizm promowany w katolickim tygodniku

„Nigdy nie będziesz kobietą taką, o jakiej marzysz, w klasycznym rozumieniu kobiecości, zwłaszcza cielesnej. Czasem śni mi się, że tam, pod skórą, porusza się człowiek. Czuję jego ruchy. Śni mi się mały człowiek we mnie. To się nigdy nie stanie. Nigdy też nie będę miała okresu” – mówi „Tygodnikowi Powszechnemu” Kinga Kosińska, „trans-kobieta”, bohaterka numeru. „Po operacji przez pewien czas miałam sny o odrastającym penisie” – dodaje.

 Kosińska zwierza się także o wyzywaniu jej od „ciot, pedałów i lamusów” („byłam totalnym pedałem”), mówi o wykluczeniu w szkole podstawowej i ze strony rodziców, a także o dwukrotnych próbach samobójczych – najpierw podcinała sobie nadgarstki żyletkami, a później przedawkowała leki.

Winą za transofobię obarcza Kościół. „Ludzie bardziej wierzą w to, że bycie gejem, lesbijką czy osobą trans to grzech, niż w samego Jezusa” – podkreśla.

Kosińska jest aktywnym członkiem grupy Wiara i Tęcza, organizacji zrzeszającej rzekomo wierzące osoby LGBT. WiT rzecz jasna w żaden sposób nie żąda od swoich członków zaprzestania grzesznych stosunków seksualnych, jej zadaniem jest wpłynięcie na naukę Kościoła. A zatem to nie świat ma się dostosować do Ewangelii, ale Ewangelia do świata.

Kosińska z Pana Jezusa czyni obrońcę prześladowanych. Faktycznie, Chrystus bronił słabych, ale nigdy nie usprawiedliwiał ich grzechu, zło nazywał złem. „Czasem źle się czuję w Kościele instytucjonalnym” – stwierdza Kosińska. Błażej Strzelczyk, dziennikarz przeprowadzający wywiad, dopytuje, czego „trans-kobieta” oczekuje od Kościoła. „Żeby nie stał na drodze do Jezusa. Przyjął medyczną definicję transseksualizmu. Żebyśmy wszyscy zrozumieli, że tożsamość transpłciowa jest nadana w okresie płodowym” – odpowiada.

 „W moim ciele był uwięziony kwiat życia, który chciał rozkwitnąć” – żali się Kosińska. Narzeka też, że nigdy nie będzie „klasyczną kobietą”. „Jesteś przecież kobieca” – pociesza ją Strzelczyk. „Trans-kobieta” określa się również jako… straszna konserwatystka w relacjach damsko-męskich. Przyznaje, że marzy o związku z mężczyzną.

MT/Tygodnik Powszechny, pch24.pl

Komentarze

anonim2015.07.16 7:33
Od kiedy Tygodnik Powszechny jest pismem katolickim....., pytam się od kiedy?
anonim2015.07.16 7:38
Transseksualizm to nie jest towar, nie można go promować. Transseksualistą człowiek się rodzi i nie jest to kwestia wiary czy też wpływu gender - tego potwora z pazurami :)))) Powszechną chorobą redakcji "portalu poświęconego" jest całkowity brak empatii, co przejawia się m.in. w lekceważeniu tych, którzy nie pasują do ich uporządkowanego światka. Ataki na Grodzką przeżyły się - czas wybadaćnowy obiekt.
anonim2015.07.16 8:41
@margeritta "wpływu gender - tego potwora z pazurami :))))" Raczej tego zboczeńca hemoroidami. Wracając do artykułu: Pomijając naginanie Ewangelii do własnych potrzeb, to ciężkie życie mają transy. Zboczeni homoseksualiści również, stąd ich histeryczne, dramatyczne dążenia, które wyrażają się swoistym terrorem, i ekshibicjonizmem, aby uznano ich za normalnych. Co jest oczywiście absurdem w zderzeniu z naturą.
anonim2015.07.16 9:07
"Powszechną chorobą redakcji "portalu poświęconego" jest całkowity brak empatii" Powszechną chorobą komentujących tu zwolenników: aborcji, transseksualizmu, in vitro, miłości do zwierząt i chodzenia w paradach szmat, jest nadmiar empatii za cenę myślenia. Czucie to ważna funkcja układu nerwowego ,niemniej każdy impuls powinien docierać do mózgu i być w nim przetworzony , zapamiętany i powinny zostać wyciągnięte z tego wnioski. Tak funkcjonuje zdrowy ,dojrzały ,organizm. Głupota w przyrodzie jest karana bólem, często śmiercią.
anonim2015.07.16 9:20
Turowicz się w grobie przewraca.
anonim2015.07.16 9:33
@Marek Talarek Weź stary przestań. Szkoda się odnosić do tych twoich "proroczych" wizji. Co do kobiet potępianych przez KK.... nie no daj spokój o czym ty piszesz? Grzech jest grzechem i był grzechem. Jakie potępianie? Sposób widzenia świata się zmienia, ale są rzeczy niezmienne, np. te naturalne. Daj spokój, nie chce mi się gadać z domorosłym wizjonerem, który "zaobserwował" zmiany w KK i pociska pierdoły o ewolucji, rozwoju i o tym, że KK powinien, lub jest kwestią czasu uznania tzw. związków małżeńskich ludzi homoseksualnie upośledzonych za normalne. Gdyby tak się stało to po pierwsze nie byłby to już KK, a po drugie zwyczajna stara natura by na to nie pozwoliła. Marek nie rozwijaj się "myślowo", na ten temat proszę. Pedał to pedał i już. Należy się mu szacunek póki nie obnosi się ze swoją ułomnością
anonim2015.07.16 9:36
Odnosi się wrażenie ,czytając wasze tkliwe komentarze ,że tą swoją empatią robicie głównie sobie dobrze ,napawając się swoją dobrocią.
anonim2015.07.16 9:46
Ja tylko przypomnę, że Kościół nie posiada żadnego oficjalnego stanowiska wobec zjawiska transseksualizmu.
anonim2015.07.16 9:51
i znowu to samo... nie ma żadnego 'transxxxx' poza mutantami hermafrodytami. to co 'jest', jest albo fetyszyzmem albo wyparciem własnego ciała podobnym do anoreksji. Anorektyków nie 'leczy się' liposukcją. Czy ktokolwiek sprawdzał u tego pacjenta budowę mózgu? czy ma mózg żeński - czyli jest hermafrodytą? Nie ma? To co to za ściema?
anonim2015.07.16 12:14
Odbytowski - to po cholerę wchodzisz. Czy żeby zwiększyć klikalność ??? jesteś jakimś potrójnym agentem ???
anonim2015.07.16 12:15
A lewactwo w najlepsze promuje zacofanie, obskurantyzm by nie powiedzieć mocniej - debilizm
anonim2015.07.16 14:53
Tygodnik Powszechny to pismo katolickie dla inteligentnych, nie dziwię się wiec , że Fronda nie rozumie Jego treści....
anonim2015.07.16 15:26
@petrus_silesius - aleś pojechał katolom Rydzykowym po ambicji. Strach się bać! Zaraz wszyscy polecą prenumerować ten katolewicowy dodatek do "Gazety Wyborczej".
anonim2015.07.16 15:33
Katolewackie piśmidełko dla "katolików inaczej" Nawet szkoda to komentować...
anonim2015.07.16 19:55
Kolejny chory człowiek reklamuje się w upadającym Tygodniku Wybiórczym(żenada) ale tak jest jak schodzi sie z drogi prawdy i wiary. A TP dawno przestał istnieć.
anonim2015.07.16 21:23
anitoef pogadaj sobie z prokuratorem, takim od propagowania nazizmu. On ci wytłumaczy, że za identyczny artykuł ale z naziolem była by sprawa o propagowanie. nie potrzeba specjalnych 'kompetencji' żeby 'podważać medyczny konsensus w temacie transpłciowości'. Tak samo jak do wywalenia kopniakiem na śmietnik innych 'konsensusów', np o Globalnym Ocipieniu, albo Dziurze z Ozonu. Sry, ale obecna 'nauka' to cuchnąca trucizna dla frajerów. Wszyscy 'wierzą' bo pałowano ich przy pomocy Testów. To zabija inteligencję. Ryje czerepy do substancji białej...