06.01.20, 10:16

Trump o armii USA w Iraku: Nie wyjdziemy, chyba że nam zapłacą

- Nie wyjdziemy z Iraku, chyba że Bagdad nam zapłaci za zbudowanie bazy – oznajmił w niedzielę prezydent USA Donald Trump, odnosząc się do wezwania irackiego parlamentu o zakończenie obecności w kraju obcych wojsk.

Donald Trump zagroził Bagdadowi nałożeniem sankcji, jakich Irakijczycy „nigdy wcześniej nie widzieli”. Jak dodał prezydent, USA zdecyduje się na nie, jeśli sprawa wyjścia zagranicznych wojsk z Iraku „nie zostanie rozwiązana po przyjacielsku”, jeśli „będzie jakaś wrogość” lub Irak „zrobi coś, co uznamy za nieprawidłowe”. 

Zdaniem Trumpa, Stany Zjednoczone mają w Iraku „nadzwyczajnie drogą” bazę sił powietrznych. „Kosztowała miliardy dolarów, na długo przede mną. Nie wyjdziemy, chyba że nam za to zapłacą” – powiedział Trump


„Oni mogą zabijać naszych ludzi. Oni mogą torturować i okaleczać naszych ludzi. Oni mogą używać bomb przy drodze i wysadzać naszych ludzi. A my nie możemy dotknąć ich obiektów kultury? To nie działa w ten sposób” – mówił Trump, potwierdzając wcześniejszą deklarację na temat zaatakowania irańskich obiektów kultury

 

 

bz/tvp info

Komentarze

acotomadorzeczy2020.01.6 19:36
Trump: jestem zakompleksionym psychopatą z treską. I niestety dano mi do ręki brzytwę.
Foster2020.01.6 18:34
To Rosjanie z Polski wyszli, a Amerykanie nie chcą. Kiedyś się mówiło:"tam gdzie Ruski nogę postawią, to już nie wyjdą". Róznica też jest taka, że w Iraku jest misja szkoleniowa. Czyli oni nas nie chcą, a My mówimy "pozostaniemy tak dlugo, aż nie uznamy, że jesteście dobrze wyszkoleni"
Beno2020.01.6 15:36
A kto was tam prosił? Kto was prosił o budowanie w obcym państwie baz. A kto zapłaci Irakowi za zabitych cywilów: starców, kobiety, dzieci, za zniszczenia wojenne, za zniszczone lata życia ludzi, za grabież ropy przez amerykańskie koncerny? Trump to idiota jakich mało, do tego bardzo niebezpieczny. Wobec USA powinno się wprowadzić podobną ustawę jak 447 i postawić przed międzynarodowym sądem w Hadze.
klara2020.01.6 13:22
To z Polski też nie wyjadą, w historii Polski każdy co przybywał na pomoc Polakom zastawał na stałe.
Zorsz2020.01.6 13:11
A co to jest takiego "ground zero"?
Prorok2020.01.6 12:09
Bravo President Donald Trump.
KOSTEK 2020.01.6 11:48
Pan prezydent Trump wyglada na człowieka o mentalności Taliba i zdaje się nie wie, że nawet w czasie regularnej wojny obiekty kultury podlegają ochronie na mocy Konwencji Haskiej. A poza tym, czy zamiast wyjeżdżać z Iraku, nie lepiej przyłączyć Irak do USA wraz z nadzwyczaj cenną bazą wojskową. Tacy na przykład Rosjanie nie chcąc stracić bazy morskiej w Sewastopolu nad Morzem Czarnym, przyłączyli cały Krym do Matuszki Rosji i po sprawie.
Arek2020.01.7 2:11
Z tym że Krym do 54 roku był rosyjski, dopiero Chruszczow przekazał go Ukrainie, co praktycznie nie miało znaczenia, był sowiecki.
Aryjczyk2020.01.6 11:44
Tramp działa jak chicagowski gangster, a USraelskie szmaty się cieszą. Uzmysłówcie sobie, że anglosasi nie mają honoru i wszystko przeliczają na pieniądze, tak jak Żydzi. Polska już płaci za ochronę gangsterom, a w każdej chwili może być sprzedana innej bandzie, np.: rosyjskiej. Korea Płn. pokazała - tylko broń atomowa się liczy. I przestańcie pieprzyć o ruskich onucach, bo sami śmierdzicie czosnkiem.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.6 11:15
Trump ma mentalność zwykłego bandyty. W sumie to jest bandyta, tylko uzbrojony w broń atomową.
oficer LWP2020.01.6 10:38
tak PIS pluje na Rosję, że okupowała Polskę a ich bożyszcze judesejski robi to samo i już pisiorstwo wyje z zachwytu, nie ma takiego skó..stwa jakiego nie zrobią żydojudeseje aby okraść naród iracki z ropy naftowej, PIS sprowadza na potęgo tego judeseja do Polski , bazy umieszczone w tam gdzie są złoża tytanu, ostatnia zażydzony PIS oddał wydobycie polskiej miedzi kanadyjskiej spółce za plecami której stoją bandyci z USA
Redakcja2020.01.6 10:25
onucę farbowaną korowina-mikkina zatkało takie konserwatywno-liberalne podejście i dlatego głos da tow Braun i oskarży że USA to projekt masoński i postsoborowy i jedynie matuszka Rossija stabilizuje świat stojący na 3 wielorybach chroniących go przed masońskim 5G
oficer LWP2020.01.6 10:39
judesejską żopę już wylizałeś do czysta, że masz czas na wypisywanie bredni?
Dumi2020.01.6 10:23
A my swoje;););) Do Polaków kochających Polskę, podaj dalej bo grozi nam utrata kontroli nad naszymi polskimi surowcami, które mamy w polskiej ziemi. Zauważcie, że proces wygaszania kopalni jest niezauważalny bo jest rozłożony w długim czasie a my niejako jesteśmy "oswajani" z tym zjawiskiem, znieczulani. Dziś z kilkuset tysiecy pozostało 70 tyś czynnych górników. Przyjrzyjcie się presji UE. Opłacalność kopalń spada lawinowo, wystarczy, że u władzy znajdą się nieodpowiedzialni politycy i możemy stracić prawa do naszego polskiego węgla... W 2014 roku w kopalni "Wieczorek" zakończono proces pozyskiwania gazu z węgla. Z 250 ton węgla uzyskano ponad 100 tyś m3 pełno wartościowego gazu. Mamy sprawdzoną technologię przedstawioną premierowi Morawieckiemu i Gowinowi, która może dać Polsce, wg prof Tytko, biliony złotych. Co na to rząd PiS??? Zupełnie nic... Mało tego pcha Polskę w elektrownie atomową... Drodzy patrioci, informujcie o tych faktach Polaków bo ewidentnie temat jest przemilczany. Warto posłuchać prof. Tytko na YT - to o czym mówi to perełka mogąca dać Polsce ogromny, powtarzam: ogromny rozwój. Link: https://www.youtube.com/watch?v=RcMUZYdLRcc.
Redakcja2020.01.6 10:20
Brawo Trump Vivat Ameryka