28.09.19, 12:00Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

Trump usunie chińskie spółki z Wall Street?

Notowane na Wall Street chińskie firmy mogą zostać z niej usunięte przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Chodzi o ograniczenie napływu amerykańskich inwestycji do gospodarki Chin – poinformował wczoraj Bloomberg.

Informacja ta spowodowała spadki indeksów na nowojorskiej giełdzie. Jak czytamy, wprowadzenie owego planu w życie miałoby „kolosalne reperkusje dla miliardów dolarów”, które Amerykanie zainwestowali już w fundusze emerytalne lub inwestycyjne. Dodatkowo, byłoby to źródłem kolejnych konfliktów z Pekinem w momencie, kiedy urzędnicy obu krajów próbują wynegocjować zawieszenie broni – pisze Bloomberg.

Jak czytamy, administracja prezydenta USA rozważa także stworzenie rządowych funduszy emerytalnych w celu ograniczenia inwestycji Amerykanów w chińskie spółki notowane na Wall Street.

Zaraz po tym, jak Bloomberg opublikował swoją informację, nastąpił spadek notowań wielkich chińskich firm na nowojorskiej giełdzie – od 2 do 4 proc. Reuters w komentarzu podkreślił, że jeśli doszłoby do realizacji planów Trumpa, mielibyśmy do czynienia z eskalacją wojny handlowej USA z Chinami.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnicy2019.09.28 14:05
Co jest ulubionym miejscem na posiłki much? Goowno! Co jest ulubionym miejscem muchy blogowej? Goowno - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲. Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona miała dosyć, ale się znalazła inna, radziecka i poczuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 wypełnia blogi tym samym smrodem.
JS2019.09.28 13:01
Wojna króla północy z królem południa to żadna nowość! Księga Daniela, rozdział 11, 27: Obaj królowie mają w sercu złe myśli i przy jednym stole okłamują się nawzajem; lecz im się nie uda, gdyż w wyznaczonym czasie nadejdzie kres.
anonim2019.09.28 13:32
To już nieaktualne. Spełniło się w 1991 roku nad Zatoką Perską.
anonim2019.09.28 12:48
I ani słowa, że wcześniej Trump zostanie usunięty z urzędu? heheh tak to jest, jak się wszystkie jajka włoży do jednego koszyka.
SiećNarodowychBurdeliBanasiaNaNowojorskąGiełdę2019.09.28 12:15
W zamian za chińskie koncerny niech Pomarańczowy Trampek wstawi na nowojorską giełdę polskie firmy państwowo-narodowe, kierowane ręcznie przez partyjnych aparatczyków z nominacji znanego ekonomisty rozdawnictwa Kaczego Breżniewa z Żoliborza. Narodowe Zakłady Produkcji Zelektryfikowanych Furmanek URSUS. Państwowe Zjednoczenie Zakładów Remontu Niemieckiego Demobilu. Państwowa Wytwórnia Banknotów Do Rozdawania Nierobom. Państwowa Sieć Burdeli Jednoizbowych Na Godziny. I wiele innych, które szybko powstaną, bo PiSocjalizmu nic nie powstrzyma na drodze w przepaść.
Reytan2019.09.28 15:15
Nie zgadzam sie z tym,ale to jest naprawde bardzo smieszne. Gratuluje.