02.08.21, 19:01Fot. screenshot - YouTube

TVN jak orkiestra na Titanicu?

Trwa spór dot. koncesji dla TVN24 oraz proponowanej przez posłów PiS nowelizacji ustawy medialnej, która według opozycji jest wprost wymierzona w należącą do Discovery stację. Paradoksalnie, jak wskazuje portal Wirtualne Media, na tych problemach TVN zyskuje wartą wiele milionów złotych reklamę. W rozmowie z portalem eksperci wskazują jednak, że stacja może podzielić los orkiestry z Titanica.

Problemy TVN mobilizują wyborców opozycji, którzy stają w obronie stacji. Zapowiadane są kolejne manifestacje przeciwko „Lex TVN”. Internauci solidaryzują się ze stacją umieszczając jej logo zamiast zdjęć profilowych. Pojawiają się petycje, a sprawą interesuje się Biały Dom. Wielu przekonuje, że dzięki temu TVN może znacznie poszerzyć swoją widownię.

- „Mamy do czynienia z ostrym konfliktem wokół tego kanału. Może to służyć jego zamknięciu, jeśli ci, którzy chcą mu zaszkodzić będą skuteczni. Paradoksalnie ich działania mogą też zwiększyć oglądalność TVN24. Taka atmosfera, informowanie telewizji publicznej o tym zagadnieniu powoduje, że coraz więcej osób, które nie interesowały tą kwestią, wiedzą o niej. Osoby, które były przypadkowymi widzami TVN24 zapewnie będą chętniej w tym okresie oglądały TVN24”

- mówi portalowi Wirtualne Media Jan Dworak, były prezes TVP i były szef KRRiT.

- „Taka promocja zawsze działa na korzyść. Jak mówi się o programie w takiej skali, to jest to korzystne, ale trudno przewidzieć jaki będzie koniec tego wszystkiego”

- dodaje Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych.

Zdaniem dyrektora zarządzającego agencji reklamowej DDB Warszawa Szymona Gutkowskiego, sytuacja TVN może być jednak podobna do sytuacji orkiestry na Titanicu.

- „To jest trochę tak jakbyśmy pytali jak katastrofa Titanica wpłynęła na wizerunek orkiestry na tym statku. Może nawet dobrze wpłynęła, bo do tej pory mówi się o orkiestrze grającej do końca, ale to nie zmienia istoty sprawy jaką była katastrofa”

- zauważa.

kak/Wirtualne Media

Komentarze

Filip2021.08.3 19:42
Ochrona działających na polskim rynku firm medialnych przed wrogim przejęciem ich przez podmioty z Rosji, Chin czy Arabii Saudyjskiej - w taki sposób premier Mateusz Morawiecki uzasadniał konieczność wprowadzenia zmian w prawie, uderzających bezpośrednio w telewizję TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Szef rządu zapomniał jednak - albo tego nie wie - że w Polsce już obowiązują przepisy, które pozwalają zablokować każde przejęcie jakiejkolwiek firmy telekomunikacyjnej przez podmioty spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przepisy z tarczy 4.0, którą Sejm przyjął w czerwcu ub.r., dają prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możliwość zablokowania każdej transakcji, której skutkiem byłoby przejęcie m.in. firm medialnych przez podmioty spoza UE i EOG Takie zmiany w prawie uchwalone zostały na wniosek rządzącej Zjednoczonej Prawicy podczas kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa Rozwiązania te były zalecane przez Komisję Europejską, w ramach ochrony europejskich aktywów strategicznych - Czy Polska powinna mieć instrument, który może zapobiegać przejęciom jakiejś firmy przez firmę zagraniczną, przejęciom kontroli nad nią? (...) Jestem zdumiony, że już wcześniej w parlamencie tego nie zrobiliśmy - mówił premier Morawiecki. Czyżby zapomniał, że taki mechanizm już ma?
Wielbiciel Kurskiego2021.08.3 15:14
Więcej Zenka Martyniuka, mnie TVN24!
Działacz PiS2021.08.3 11:01
Jeżeli prawactwo ni ogląda TVN - to skąd tyle o nim wie i dlaczego tak mu ono wadzi?
Stary2021.08.3 8:51
Czym szybciej pożegnamy TVN tym lepiej dla Polski. Bardzo proszę rządzących aby jak najszybciej wprowadzili prawo medialne takie jakie jest w tej spróchniałej Europie.
TVN2021.08.3 8:39
Jak widzę panią Werner " dziennikarkę " z tvn. to przychodzą mi do głowy najbardziej przygnębiające myśli. Każde słowo które wychodzi i jej otworu gębowego to KŁAMSTWO.
Otwór2021.08.3 8:41
Otwór gębowy pani Werner jest plugawy.
Pa TVN2021.08.3 8:39
Jak ja się ciesze że Biden zdradził i zniósł sankcje na SN2, a komunikatory zablokowały Trumpa. Teraz to mogą jedynie budzić politowanie mówiąc o solidarności i wolności mediów.
Olo2021.08.3 6:54
Ta telewizja została stworzona przez SB za ukradzione Polakom pieniądze, szczuje przeciwko Polsce 24h!
złośliwy2021.08.3 6:39
Fronda zachowująca się jak Radio Erewań porównuje TVN do orkiestry z Titanica?
Laki2021.08.3 6:30
Mafia pisowska rozleci się przez TVN.
PiS, aby utrzymać się u władzy, zrobi wszystko2021.08.3 6:00
Andrzej Duda: „Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej w demokracji media patrzą rządowi na ręce” – napisał kilka lat temu Andrzej Duda. Dzisiaj te słowa zyskały na aktualności.
Marek2021.08.3 5:27
Tylko głupki się cieszą kiedy piskomuna chce zakładać kaganiec na media.
Dam2021.08.3 4:39
Jak to się stało, że podczas rządów PIS TVN już 3x dostał koncesję bez żadnego problemu, a nagle problem jest? chyba najlepiej to skomentował Andrzej Duda "Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej w demokracji media patrzą rządowi na ręce."
qwert2021.08.3 8:52
Zgoda ale media Polskie a te zachodnie niech sobie patrzą na skąd pochodzą.
Dam2021.08.3 11:03
Prześledź sobie, jak na Węgrzech wyglądała nacjonalizacja mediów. Podobny przymus sprzedaży, gdzie koledzy Orbana dostawali pożyczki od podmiotów rządowych na wykup mediów, które to pożyczki były potem przez Orbana umarzane (na pewno takie "znacjonalizowane" media będą patrzeć mu na ręce). Tak się robi oligarchię. Dlatego każdy kto to popiera jest zdrajcą wolnej Polski.
matis89 - znowu kurwa nie pośpie2021.08.2 20:50
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! . . .. Refren: robaczeki mi duupe bo Bój to będzie ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. . . . .. . . . Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! . . . . . Refren: Bój to... lalala .... lalalala . . . . Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut. Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! . . . . . .Refren: Bój to... lalala ....lalalala . . .. Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc...Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał. . . . . . . . Refren: robaczek mi w duupe bo Bój to... lalala ....lalalala . . ..
. . ..2021.08.2 21:26
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
matis892021.08.2 19:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Nawet tytułu nie potrafiłeś2021.08.2 19:39
sklecić samodzielnie, kaku? Tu jest artykuł, który zgwałciłeś (nie znajduję lepszego określenia) swoim wpisem na tym blogu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-koncesja-tvn-tvn24-dlaczego-kto-na-tym-zyska
Jawny2021.08.2 19:38
Nie patyczkować się z dywersantami z TVN! Żaden rząd by sobie na to nie pozwolił. Wywalić na tzw. zbity pysk. I długo tolerowano drani.
Uważaj, żeby cię szwaby2021.08.2 19:40
z Hamburga nie deportowały. Wprost na Ojczyzny łono.
Tajny2021.08.3 6:31
W naszej ludowej ojczyźnie jest tylko miejsce na media realizujące program Partii! Gratuluję towarzyszu komsomolskiej czujności!
pierwsze fascynacje organami Yamaha w garażu OSP2021.08.2 19:24
katastrofa to ten artykuł