31.03.20, 19:15Prof. Karol Karski/YT

TYLKO U NAS! Prof. Karol Karski: Borys Budka dał dowód niezwykłej słabości politycznej

Mariusz Paszko, Fronda.pl: Panie Profesorze, jaka jest Pana opinia na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz zachowania i działań, które podejmuje opozycja? Można nawet chyba powiedzieć, których dopuszcza się opozycja?

Prof. Karol Karski: Opozycja przede wszystkim zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny. Jak wiemy, podstawowa zasada jest taka, że jeśli ktoś nie jest w stanie pomóc, to przynajmniej nie powinien przeszkadzać. Opozycja natomiast nie zdaje egzaminu także w tym zakresie. Generalnie mówiąc, opozycja w Polsce jest obecnie miałka intelektualnie, a wszystkie ich działania są tylko tego pochodną. Oczywiście są tam też ludzie wartościowi, ale oni się nie przebijają, zostali odsunięci na boczny tor.

Mamy więc do czynienia z próbami przewlekania procedur ustawodawczych. Początkowo deklarowano powszechnie, że ta nowelizacja ustawy dotyczącej pomocy, powszechnie już nazywanej „tarczą antykryzysową” będzie procedowana w możliwie najszybszym terminie. A skończyło się na tym, że marszałek Grodzki musiał być przywoływany do porządku i przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. No i ostatecznie zgodził się, żeby to się odbyło w poniedziałek. Natomiast warto się zastanowić, czy potrzebne są tego typu publiczne upomnienia? Czy nie powinno to wynikać z wewnętrznego nakazu moralnego tych ludzi? Bo osoby na tych stanowiskach powinny mieć duże poczucie odpowiedzialności za sprawy obywateli, których te konieczne ustawy dotyczą.

MP: Początkowo zaproponowano w sumie ponad 200 poprawek do uchwalonej przez Sejm ustawy o „tarczy antykryzysowej”.

KK: Bardzo istotne jest przeanalizowanie tych proponowanych poprawek pod kątem realności ich wykonania. To co zrobił Senat staje się już pewną nieodpowiedzialnością. Bo nawet bolszewicy, kiedy obiecywali wszystko wszystkim, to musieli jednak jednym zabrać, żeby spełnić swoje obietnice. Natomiast w przypadku poprawek Senatu mamy do czynienia w znacznej części z nieodpowiedzialnymi propozycjami bez wskazania źródeł finansowania.

Co więcej jest to tworzenie pewnego rodzaju złudzenia, mamienia Polaków, jak bardzo senatorowie opozycji ciężko nad tym pracowali.

MP: Senat zdjął całkowicie zapisy zmian w Kodeksie Wyborczym mówiące o tym, że osoby powyżej 60. roku życia oraz przebywające w kwarantannie mogą głosować korespondencyjnie. Jak Pan Profesor to zinterpretuje?

KK: Rozwiązanie zaproponowane pierwotnie przez Sejm ma na celu zlikwidowanie potencjalnego pola zagrożenia. Teraz Senat działa na rzecz podniesienia zagrożenia, by zrealizować swój cel - jak najszybciej odwołać wybory, gdy nie wiadomo jeszcze, czy będzie to z medycznego punktu widzenia potrzebne. Ujmę to tak. W szczerość i uczciwość intencji opozycji, która ma większość w Senacie, uwierzyłbym wtedy, kiedy ta ich poprawka nie likwidowałaby możliwości głosowania korespondencyjnego dla szeregu osób, ale wprowadzała tę formułę dla wszystkich.

A tutaj jest to bardzo widoczne, że nie jest to dbałość ze strony opozycji o obywateli, ale jest tu manipulowanie wyborcami i próba grania na ich emocjach. Dostrzegam tu również pewne złośliwe działanie tych przedstawicieli obecnej opozycji, którzy wiedzą, że - przez lata swoich działań szkodzących Polsce i Polakom - przegrywają wybory.

MP: A jak odniósłby się Pan Profesor do możliwego terminu przesunięcia wyborów? Czy te wybory powinny zostać przełożone czy raczej nie? Jeśli tak, to o jaki czas?

KK: Osobiście uważam, że dzisiaj jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby o tym mówić. Sytuacja jest taka, że wybory mamy za ok. 40 dni. Natomiast jeśli cofniemy się o 40 dni, to nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że dzisiaj będziemy się mierzyli z taką sytuacją, w jakiej się znajdujemy. I ta sytuacja może się rozwijać w różny sposób. Oczywiście nadejdzie moment, w którym będzie należało stwierdzić, czy istnieją przesłanki do przeprowadzenia wyborów, czy też do ich przełożenia. Natomiast w tej chwili jest jednak jeszcze zbyt wcześnie. Osobiście odradzałbym komukolwiek granie tą kartą odwołania wyborów, ponieważ to prowadzi w ślepy zaułek.

MP: A jak Pan Profesor oceniłby konieczność wprowadzenia dodatkowych obostrzeń kwarantanny w Polsce? Nadmienię, że przez ostatni weekend policja odnotowała około 700 przypadków naruszenia kwarantanny w naszym kraju.

KK: Pozwolę sobie zauważyć, że społeczeństwo polskie jest bardzo odpowiedzialne. Widzimy, że ludzie jednak co do zasady podporządkowują się tym regulacjom. Nie należy się temu dziwić, bo przecież chodzi w końcu o zdrowie ich i ich rodzin. Natomiast nie potrafię zrozumieć tych, którzy – mówiąc kolokwialnie - w sposób głupi naruszają te zasady. Przecież to służy ochronie ich zdrowia, ich rodzin, bliskich czy rodziców i często też dziadków. Można też powiedzieć, że niektórzy z nich grają w tak zwaną rosyjską ruletkę.

MP: Pan Borys Budka powiedział, że PiS będzie miał krew na rękach, jeśli obywatele pójdą do wyborów 10. maja 2020 roku. Jak Pan odczytuje tą wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej?

KK: W tym momencie – o czym już mówiłem – jest zbyt wcześnie, żeby podejmować decyzję co do tego, czy te wybory mają się odbyć czy nie. To co robi pan Budka, to jest takie zwyczajne partyjniactwo. Podkreślę jeszcze raz, że ta dzisiejsza opozycja jest tak miałka intelektualnie, że doszło do tego, że nie czuje żadnych ograniczeń. Pozbyli się w swoich działaniach jakiejkolwiek odpowiedzialności. Tam odpadły już wszystkie hamulce, tam można powiedzieć wszystko i wszystko zrobić. Oni mają już pełną świadomość, że nie posiadają żadnego wpływy na zmianę rzeczywistości, w której się znajdujemy.

Osobiście uważam, że powinna jednak też tam obowiązywać pewna przyzwoitość.

Spójrzmy też na to z innej strony. Jaki słaby bowiem musi być ten Borys Budka, skoro musi mówić aż takie rzeczy, żeby się przebić w przestrzeni publicznej? Do czego musi się posuwać, żeby zostać dostrzeżonym? Gdyby powiedział coś innego, to nie zostałoby to najzwyczajniej zauważone i odnotowane.

MP: A jak się Pan odniesie do ogłoszenia przez Panią Kidawę-Błońską, że ona zawiesza swoją kampanię prezydencką?

KK: Nie jest tajemnicą, że bardzo mocno dogania ją w sondażach Kosiniak-Kamysz. Choć jest chyba już powszechnie wiadome, że żadne z nich nie ma większych szans w starciu z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

Z drugiej jednak strony warto zauważyć, że ona nie przestała prowadzić kampanii. Kiedy się przejrzy różne media, to widać doskonale, że była w jednym czy drugim, była albo się wypowiedziała. To są raczej jakieś słabe żarty ze strony opozycji, że ona nie prowadzi kampanii.

Bo gdyby chciała rzeczywiście zakończyć swoją kampanię, to zgłosiłaby rezygnację z kandydowania na piśmie do Państwowej Komisji Wyborczej. To jest realne działanie.

Myślę, że te dziania są podejmowane po to, żeby Platforma miała wytłumaczenie, dlaczego Kosiniak-Kamysz może mieć od niej lepszy wynik. Bo to przecież byłaby kompromitacja.

MP: Dziękuję za rozmowę

Komentarze

anonim2020.04.13 21:21
Ekspert od meleksów, został ekspertem od polityki. Hahahahahahaha
Miroslaw Wojciechowski2020.04.1 22:07
Panie Profesorze. Budka to bardzo użyteczna rzecz dla lęgu ptaków. Jego miejsce jest na drzewie. Szczęśliwym trafem , pod takim światłym przywódzcą PO szybciej zniknie z areny.
Sala samobojcow Hejter 20202020.04.1 18:49
Oglądaj Hit- Sala samobójców. Hejter 2020 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale -->> www.ciinema.eu Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko. Wejdź zapisz sie i oglądaj same nowości :) Polecam jak najbardziej!
rower bez pedałów2020.04.1 16:56
Platforma do ...budy
AAAtomek2020.04.1 16:40
o, kierowca i sprawca wypadku melexem, dał głos. Paradne.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.1 13:28
Seks kamerki chat skype! Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia! Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online! www.zwiazki24.com.pl A może trafisz na piękną sąsiadkę!
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.1 11:18
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
plantator buraków2020.04.1 10:52
Posty elektoratu "totalnej" opozycji dowodzą, iż jest on jeszcze głupszy od swoich przywódców. I to byłoby nawet oczywiste, bowiem głupich przywódców zawsze muszą wybrać do parlamentu jeszcze głupsi od nich wyborcy. A że jednocześnie w Polsce opozycja jest najgłupsza w całej Europie, to trudno się dziwić, że i jedni, i drudzy już długo nie pociągną. Dowodzi tego choćby fakt, że ten cały Bótka plecie na własnych konferencjach prasowych nie tyle resztkami rozumu, co resztkami sił. Kiepsko to już wygląda, oczywiście dla nich. Dla takich jak ja, jest za to niezmiernie budujące. Mimo trudnych czasów.
satyr2020.04.1 8:48
Ja pie.rdo.lę, profesor. Zapewne taki jak Pawłowicz. Karski, spłaciłeś już chwilę zapomnienia po pijaku na Cyprze?
Filmy online2020.04.1 1:33
Oglądaj Hit! Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 20zl . Polecam jak najbardziej!
Saki Faki2020.03.31 23:30
No meleksa to mogliście sobie darować :-)
Stani2020.03.31 22:44
Karol, Ty lepiej opowiedz jak to jest pędzić Melexem po pijoku, chyba że nie pamiętasz.
anonim2020.04.1 5:39
Może sam opowiedz jak to jest skoro wspominasz taka możliwość.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 20:23
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Epidemiolog2020.03.31 20:17
w jaki sposób głosowanie korespondencyjne do ktorego bedzie miał prawo każdy wyborca stanowi zagrożenia zdrowia lub życia Polaków? Dlaczego tego typu propozycja nie wyszła od zatroskanej o Polakow targowicy tylko od "mordercy faszysty Kaczora majacego krew niewinnych Polakow na swoich rękach"/
Ciekawy2020.03.31 20:12
Jak będzie liczony Ziobro w razie zgromadzeń jako zero czy jeden?
anonim2020.04.1 5:37
Tak samo jak ty czyli zero
Dalia2020.03.31 19:59
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny.
anonim2020.03.31 19:57
Profesor jazdy meleksem po alkoholu.
anonim2020.04.1 5:36
Widać po twojej wypowiedzi, że masz taki sam przebieg kariery
anonim2020.04.13 21:32
Jabym powiedział: nie prof., a profesionalista jazdy meleksem po pijaku. Hahahahaha
XYZ2020.03.31 19:55
Czy już wiadomo ilu pracowników dzisiaj dostało zwolnienia z pracy?
anonim2020.03.31 19:54
Co innego może powiedzieć polityk PiS Karski? Realizuje kiepską propagandę sukcesu jak nakazał suweren.
Topek2020.03.31 19:54
Czy można poważnie traktować przepisy rządu który nie przestrzega prawa, nie wykonuje wyroków sądowych i łamie konstytucję?
Sonia2020.04.4 10:51
.....daruj sobie te argumenty,na wymioty się zbiera.
Merkante2020.03.31 19:50
Wybitnie antypolski rząd PiS realizuję politykę swych mocodawców z USA i Izraela... oni nienawidzą Polaków, wystarczy poczytać wypowiedzi np. Emilewicz, Terleckiego czy Morawieckiego.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.03.31 19:48
Niejaki B. Sienkiewicz dostał szyfrogram z Centrali: "Spalić Borysa Budkę - ze wstydu, który przynosi opozycji. Tajne". Ale Sienkiewiczowi "Borys" skojarzył się odruchowo z czymś ruskim, pewnie z Godunowem, no i sfajczył budkę pod ambasadą ruską. Spanikowany zwalił to na "polskich faszystów", bo niczego innego wymyśleć nie zdołał. Wojna z Rosją wisiała na włosku. Wstyd jak cholera. I tacy teraz jeszcze śmią pyskować... To jest właśnie "polska" opozycja: chamstwo, obłuda, bezczelność. I dać takim władzę! Boże uchowaj!
MM2020.03.31 19:48
Wybory korespondencyjne to zły pomysł, bo łatwo je sfałszować lub unieważnić. Tak powiedział poseł PiS Pan Schreiber.
Bewq2020.03.31 19:46
Jak może nie być pieniędzy na realną pomoc pracodawcom i pracownikom, skoro są fundusze na kupienie głosów emerytów? Obrzydliwe, tylko koryto się liczy.
Weichsel2020.03.31 19:44
Karski, przecież podobno PiS ma na wszystko pieniądze... czyżby sypała się rządowa propaganda?
anonim2020.03.31 19:42
Co ten "profesor" bredzi...K idawa nie zakończyła, tylko zawiesiła kampanię. Ciężko, by polityk nie wypowiadał się publicznie na sprawy państwowe...
Nie obrażaj2020.03.31 19:39
nie należy obrażać ludzi,tylko dlatego,że się nie lubi PiSu. Profesorowie są różni,jedni otwarcie popierają kazirodztwo,inni naciągają prawo,bo taka jest potrzeba chwili,a ten który nigdy nie nadużył alkoholu niech pierwszy rzuci kamieniem
Anna2020.03.31 19:42
madrala
anonim2020.03.31 19:37
Marna propaganda mająca na celu owrócić uwagę od nieudolności rządu...
ProfesorMeleksiarstwaTumaniPiSowskąKatoCiemnotę2020.03.31 19:37
Alko-meleksiarz z oczętami zalanymi tłuszczem pyszczyska.. A każda odrażająca morda PiSoida to już profesor albo chociaż doktor. Gdzie ta banda bezmózgów kupuje tytuły?! Pewnie Sakewycz drukuje im masowo papiery. Jak dyplomy CzłoPiSa Roku, PatrioPiSa Roku czy MacieKarierowicza Roku.
anonim2020.04.1 5:33
Nadaje ci tytuł IDIOTY STULECIA
Nina2020.03.31 19:37
Rolą Senatu jest kontrolowanie Sejmu. Jeżeli ustawa o tarczy proponowana przez PiS jest beznadziejna, co wykazali eksperci FOR to rolą Senatu jest naprawwa bubla, skoro było tyle poprawek to musi to potrwać.
Jacek2020.03.31 22:35
czy znasz jakiś przypadek, że senat coś kiedyś poprawił?
Adam S2020.04.1 8:18
Ale Nina, ty jesteś mądra. Chyba jak Budka, albo Kidawa.
Dzek2020.03.31 19:34
Mussolini,Ceausescu,Husajn,Kaddafi,Kaczyński....Zawsze tak samo...!!
krakus2020.03.31 19:30
Cóż... jednak tytuły naukowe jak widać może mieć każdy...
Pluszaczek2020.03.31 23:24
idz na portal do schechtera plugawa szumowino
man.of.Stagira2020.03.31 19:26
„Czy chcecie wojny totalnej? Jeśli to konieczne, czy chcecie wojny bardziej totalnej i radykalnej niż cokolwiek, co możemy sobie dziś wyobrazić?” Joseph Goebbels Berliński Pałac Sportu 18 lutego 1943 - Z dziennika młodego POPlatfusa
Realista2020.03.31 19:20
Taki z niego profesor jak z koziej dooopy traba on może się wypowiedzieć jak po pijaku rozpierrrrrprzyc meleksa
Anna2020.03.31 19:41
ale ty debil
Karol2020.03.31 22:52
Cos ty bobu pojadl, ze tak wali od ciebie ?! Z ciebie taki " realista " jak z koziej zyci organista !
Pluszaczek2020.03.31 23:22
przymknij sie przygłupie
eth2020.03.31 23:39
baaardzo merytoryczna wypowiedz typowa dla opozycji
satyr2020.04.1 8:49
Jak widać powyżej, odpowiedzi do merytorycznych nie należą, ale nie wymagajmy od tej głupszej części społeczeństwa (elektorat pisu) jakiejś błyskotliwości.
Pluszaczek2020.04.1 15:25
ty potrafiszz tylko ładnie ssać lachociągu
anonim2020.04.13 21:24
Minusujący, to rozwalił tego meleksa, po pijaku, ten wielki prof., tak czy nie ????????????