12.08.20, 11:14fot. pixabay.com

UE w sprawie Białorusi. Już w piątek spotkanie ministrów spraw zagranicznych na wideokonferencji

Sytuacja na Białorusi jest coraz groźniejsza, a zamieszki nie wydają się słabnąć. Do tego doszły incydenty pobicia dziennikarzy, w tym m.in. BBC oraz portalu Onliner.

Jak podała PAP, w najbliższy piątek odbędzie się wideokonferencja ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej ws. sytuacji Białorusi. O zorganizowanie takiego Rady UE poniedziałek zabiegał premier Mateusz Morawiecki rozmawiając na temat sytuacji na Białorusi z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Ponadto minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odbył rozmowę w tej sprawie rozmawiał z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem.

Jeden z unijnych dyplomatów powiedział wczoraj PAP:

- Kilka państw członkowskich naciskało na zwołanie Rady UE ds. zagranicznych i udało się przekonać pozostałe. Kwestia zorganizowania nadzwyczajnego szczytu UE ciągle jest na stole i jest poważanie rozważana. Nikt nie lekceważy tego, co dzieje się na Białorusi

 

mp/pap

Komentarze

Ja Jan Hertrich-Woleński,2020.08.12 14:31
jestem starym skorvvysynem i hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Po 11 ...2020.08.12 11:33
Unia bez własnego rządu, policji i wojska jest śmieszna ... robi telekonferencję...