24.11.20, 08:20Fot. via Pixabay

,,Ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie''

PIERWSZE CZYTANIE

Sąd ostateczny jako żniwo i winobranie

Ap 14, 14-20

Czytanie z Apokalipsy Świętego Jana Apostoła

Ja, Jan, ujrzałem: oto biały obłok – a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego, miał złoty wieniec na głowie i w ręku ostry sierp.

I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: «Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi!» A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię i ziemia została zżęta. I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i on miał ostry sierp.

I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do trzymającego ostry sierp: «Zapuść Twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały!» I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu – ogromnej. I wydeptano tłocznię poza miastem, a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni na odległość tysiąca i sześciuset stadiów.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Zapowiedź zburzenia świątyni

Łk 21, 5-11

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Jan Radziszewski2020.11.25 4:12
św. Paweł zalecał Tesaloniczanom: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! - W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. - Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! - Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! - Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1 Tes. 5,16-22) Zapomina się bowiem, że Listy Pasterskie, zostały napisane w I wieku u zarania Kościoła św. a od tego czasu - dzień się już nachylił i ma się ku wieczorowi. (Łk. 24,29) Historia Zbawienia zatoczyła już pełny krąg - ponieważ Żydzi powrócili już do swej Ziemi św. + Krąg się zamknął! Czy Kościół św. nie odtworzył już życia Swego Boskiego Założyciela. + U zarania, w młodości prześladowany jak On przez Heroda. + Czy Kościół nie zakończył już Jego ukrytego życia w okresie Średniowiecza. + Czy czas Reformacji dla Kościoła, to nie okres czasu wezwania do pokuty i nawrócenia św. Jana Chrzciciela. Czy czas Oświecenia aż po dobę współczesną, to nie okres głoszenia - Ewangelii przez Jezusa Chrystusa. Który podobnie był prześladowany przez Żydów - tych którzy nie nawrócili się, w czasie okresu wezwania do pokuty i nawrócenia przez Poprzednika Zbawiciela. + Czy okres Misji Jan Pawła II - to nie czas Uroczystego Wejścia do Jerozolimy. A czy Obecne dni, to nie jest dla Kościoła, okres poprzedzający Zdradę Judasza i związaną z tym Mękę Zbawiciela! + Czy nie wprowadzono do Boskiej Liturgii tekstów pieśni, które zastępują słowa mówiące o Boskim dziele Jezusa Chrystusa, o Ofierze – tj. Jego śmierci na drzewie Krzyża św., Odkupieniu, ect., słowami o wynoszeniu i uwielbieniu człowieka, braterstwie i miłości wzajemnej, ect.? Które da się bardzo łatwo zmienić i zaadoptować tak, aby wielbić Bestię. A przecież pojawienie się licznych wojen, zwiastuje już ten ostateczny okres przed pojawieniem się tzw. człowieka pokoju, nawet tak mało znany fakt, niezauważany przez wielu, jak to, że w Miejscu świętym, w którym sprawuje się Najświętszą Ofiarę - Bezkrwawą Ofiarę Baranka Niepokalanego - składa się również, wprawdzie nie na ołtarzu ofiarnym, ale pod samym ołtarzem - ofiarę bożka mamony bożyszcza tego współczesnego świata boginię Romy, tak bardzo czczoną na Kapitolu, Junony - zwaną „Moneta, Doradczyni, Fortuna, Napominającą” ludzi, po to aby gromadzili mamonę, tj. skarby tego świata, które przeminą, jako, że są marnością nad marnościami, jak pisze Mędrzec Kohelet. (Koh. 1.; 2. nn.) Zamiast tzw. Dóbr nieprzemijających, wiecznych w skarbcu Niebieskim! Można nawet więc powiedzieć, zgodnie z starożytnym powiedzeniem, że stawia się w prawdzie jeszcze Bogu świeczkę, ale także diabłu coraz większy ogarek. + W ten sposób niepostrzeżenie także dla ludzi, stanie się z czasem, w Umyśle i Woli ludzi, że mamona – grzech bałwochwalstwa i Ateizmu, zastąpi na świętym ołtarzu ofiarnym Najświętszą Ofiarę! I wypełni się słowo Pana powiedziane do Apostołów, mówiące o ohydzie spustoszenia zalegającej tam gdzie nie powinna. (Mr. 13,14)
Topek2020.11.24 18:00
Ukazanie się i wystąpienie prezesa w sejmie było strasznym zjawiskiem i znakiem apokalipsy pisu
Aleks.2020.11.24 18:12
Biedny "Topku" ! .... JESTEŚ ŻAŁOSNY! Czego można sie po tobie spodziewać?? Przecież na nic mądrego cię nie stać!! .... TO JEST ŻAŁOSNE, TAK JAK TY: " PISZESZ BEZ SKŁADU I ŁADU "! Aż tak mało zarabiasz, że musisz od rana do ściętej nocy tu warować, trolując za bezcen od wpisu???!
Anonim2020.11.24 15:36
Pieprza tak od tysiacleci i nic.
Anonim2020.11.24 16:02
Jak nic? Kasa za odpusty (czyli za nic) leci od wieków, i to gigantyczna. Best business ever!
Palindrom2020.11.24 23:38
Ba, minęły 2 tysiąclecia, a wielu nadal nie zajarzyło, że Chrystus zmartwychwstał.
Jan Radziszewski2020.11.25 4:06
a nie zastanawiałeś się żydzie dlaczego ? bo żydzi byli w rozproszeniu ale po II wojnie są na Ziemi w której dokonało się odkupienie - bo to oni jako ostatni mają wstąpić do KK ale zgodnie z zapowiedzią nieliczni resztę Izraela bo większość żydów do PIEKŁA trafi - zabrani przez anioły cezara /J 19,15 zw czerwonym Smokiem /Ap 13,3 nn)
Teresa2020.11.24 15:22
Nie musi się bać Apokalipsy tylko ten, kto odda się całkowicie Jezusowi przez Maryję ! Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Staruje już 29 listopada! https://www.oddanie33.pl/
ladychapel2020.11.24 14:20
Katolicy wciąż i wciąż chcą aktualizacji danych - wizji i objawień - dlaczego? Bo Pismo i jedynie Pismo im nie wystarczy... zresztą na co dzień i tak większość z nich go nie czyta. Nie jest ważne gdzie i kiedy ale ważne jest to jak my na nie ten koniec przygotowani będziemy
Romuald2020.11.24 18:47
"Aj, waj...! " ladychaplu...! Co cię obchodzi NASZE PISMO ŚWIĘTE? ....PATRZ SWOJEGO TALMUDU!... Jakoś mało uzywasz swojego nazwiska? LECHU KELLER-KRAWCZYK, to na nic! I tak wiemy kim byłes i jestes...! Pełno o tobie draniu w IPN-ie! JAKO SB-k,...masz tam swój nr. ewidenc...! PRZYPOMNIJ NAM ILE RAZY PEDZIU, SIEDZIAŁES ZA KRZYWDZENIE DZIECI.....! ?? A WPIS o nicku:"...gówna żywowskie....", TO TY NAPISAŁEŚ, WPISUJĄC TAM TE NICKI, KTÓRE SAM UŻYWASZ ! Dziwne, ale zapomniałeś o swoim nicku: "...ateista, dumny gej..i wielu innych.!"???Aż tak mało ci płacą trollu, że od rana do nocy tu piszesz??? Emeryturkę też ci pewnie obcięli ZA SŁUŻBĘ W SB...!??? Prawidłowo!
xyz1232020.11.25 9:31
zluzuj gumke w gatkach katolibie bo twoj, a raczej Zydow Bog Jehowa sie na ciebie pogniewa ;))). Macie tego samego Boga drogi katolibku hehehe. Rozwalaja mnie antysemici jak ty co wierza w zydowskiego Boga, modla sie do obrzezanego Zyda Jezusa z Zydowki Marii, a ich ST to kopia z Tory czy jak toto sie tam nazywa. Musli tez z tego samego gara wylezli wiesz o tym? A zeby bylo smieszniej Zydzi sami tego nie skleili tylko tez podkradli Sumerom hehehe. Temat konczy sie jakies ~3 tys. lat pozniej, gdzie jedna grupka owija swojej baby w worki, druga kolebie sie pod sciana z ciazarkiem na glowie, a trzecia kleczy przed faciem w sukience hahahhahaha
Göwna żydowskie płyną szeroką ławą ..2020.11.24 13:56
AAAtomek, Natalja Siwiec, Göwno z Nilu, MT (‿ˠ‿), Po 11..., MaxFiend, ladychapel, jle_ffm, Krakus, Suweren, Darek, Jonasik, okazyjnie "kretynizacja", Anonim.... itp. Duet parchów Jasiu Hertrich-Woleński i jego synek ułomek Tadziu.
Anonim2020.11.24 14:04
Ty tu piszesz sobie, a Hertrich-Woleński dalej posuwa twoją starą.
"Hertrich-Woleński dalej posuwa twoją starą."2020.11.24 14:49
Czym? Tą 80-letnia kluską obrzezaną? NIE ma takiej Viagry na świecie! Może jego synek ułomek Tadziu? Dream on kike, dream on!
Do tego głupka2020.11.24 18:07
Nawet nie wiesz jak cudzysłów napisać nieuku
Gówno katolickie płynie szeroką ławą...2020.11.24 15:48
w wypowiedziach jednego debila. Biedactwo nie jest w stanie pojąć swymi trzema zwojami linki w czaszce, że jest w swoich idiotyzmach osamotniony, a normalnych ludzi na świecie jest dużo i posługują się różnymi nickami. W przeciwieństwie do tego czegoś ze swoja obsesją wobec... No właśnie: tatusia? A może skojarzenie wyglądu z księdzem pederastą? Tak czy owak, leki i kaftan niezbędne.
Gówno katolickie płynie szeroką ławą...2020.11.24 15:53
Yes, they do indeed! Thank you for your unattentive reading and douchebag response. Fuck you kike!
Gówno katolickie przypłynęło...2020.11.24 16:03
Fuck yourself, dirty bloody stupid religious bastard!
Göwna żydowskie płyną szeroką ławą ..2020.11.24 16:11
Don't ever forget about the punctuation, otherwise, your shit (as you wrote it) is losing the whole meaning. Catch my drift kike? Don't think so, jew is TOO STUPID!
Gówno katolickie płynie po angielsku...2020.11.25 10:05
Acqua in bocca, cretino. Blas'mir einen uind vete al demonio. Eres gilipollas and vyondi si kokota. Tu veux un gnon, sfacciato.
Do ciebie ob...srany podżegaczu2020.11.24 18:05
Co Keller Krawczyk już nie pisze?
Ależ mylisz się!?2020.11.24 18:56
Keller cały czas tu pisze! ----Widać, że jest tchórzem i boi się używać swojego nazwiska! A poza tym chce udawać" przyzwoitego" ! Ha ha ha!-----Ale mu się to nie udaje! W każdym wpisie jest szybko rozpoznawalny, obojętnie jaki ma nick! To jest bardzo chore! ----Cóż, może już nie ma rozumku i nie mysli?
NieKeller2020.11.25 17:45
Durne frondziaki, tu nie ma juz żadnego Kellera, są za to w coraz większej liczbie normalni ludzie. Natomiast smętne resztki frondowych debili mnożą nicki, żeby pokazać swoją "siłkę".
edi2020.11.24 13:10
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - od 2020 r. DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ ANDRZEJ DUDA ZOSTAJE PREZYDENTEM NA II KADENCJĘ i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
pp2020.11.24 15:10
A czemu w '39 nie obroniła przed Hitlerem? A czemu tyle lat pod zaborami? Dlaczego Papież Leon XIII (1878-1903) ściskając i błogosławiąc Wilhelma II (1888-1918), rzekł "Przyrzekam Waszej Cesarskiej Mości imieniem wszystkich jego poddanych katolickiego wyznania wszystkich szczepów i wszystkich stanów, iż będą zawsze wiernymi poddanymi cesarza niemieckiego i króla pruskiego.". Przecież Polski zdaniem Kościoła miało nie być. 19 marca 1894 r., papież Leon XIII encykliką przypomniał polskim biskupom o obowiązku posłuszeństwa. Tym razem nie chodziło o posłuszeństwo wobec głowy Kościoła, ale zaborcom. W Warszawie arcybiskup A. Kakowski (1862-1938) odprawia dziękczynne nabożeństwo za pomyślność i zwycięstwo rosyjskiego oręża, następnie, 23 października 1914 r., posyła carowi depeszę. "Do Jego Cesarskiej Mości Najjaśniejszego Pana z ocalonej przy pomocy Bożej i z woli Waszej Cesarskiej Mości od najścia wroga Warszawy. Odprawiwszy uroczyste nabożeństwo dziękczynne, ośmielam się złożyć u stóp Waszej Cesarskiej Mości, w imieniu swoim i swojej owczarni, uczucia najgłębszej wdzięczności i wiernopoddańczego oddania. Rzymskokatolicki Arcybiskup Warszawski - Aleksander Kakowski." Gdzie tu udział Kościoła w zatrzymaniu Bolszewików?????? O czym Ty bredzisz?
Przypominam ci.."pp" !2020.11.24 19:05
"PP'!? NO WŁAŚNIE, O CZYM TY ŻYDOWSKI RUSKU BREDZISZ? POLSKA JEST I BĘDZIE! MAMY JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI I MARYJĘ- KRÓLOWĘ POLSKI! WIĘC NIC NAM SIE NIE MOŻE JUŻ STAĆ ZŁEGO! A WY NATOMIAST UKRZYŻOWALIŚCIE PANA JEZUSA! SWOJEGO PAŃSTWA NIE MIELIŚCIE PRZEZ 2 TYS. LAT I BŁADZILIŚCIE PO CAŁYM PRAWIE ŚWIECIE! ZAPOMNIAŁEŚ O TYM???? !
Jest Fronda? Jest wtoreczek? Jest LOLcontent!2020.11.24 12:59
j.w.
Jego Imię Jest Słowo Boga!2020.11.24 13:53
To nie jest LOLcontent, tylko czytania z lekcjonarza na dzisiaj.
"Jego Imię Jest Słowo Boga"2020.11.25 12:08
po jakiemu to?
Anonim2020.11.24 12:58
Straszne zjawisko z Żoliborza już się ukazało, tylko nie na niebie a w TVPiS
Świadomy2020.11.24 12:07
Hierarchowie KK to oszuści. Oszukują ludzi. Wciskają ludziom kit o jednym życiu. Katolicy jak możecie się dać tak oszukać? Obudźcie się. Reinkarnacja istnieje!
Świadomy2020.11.24 12:09
REINKARNACJA DOWODY: Irracjonalne lęki i fobie. Jedni z nas panicznie boją się ciemności, inni małych pomieszczeń, a inni z kolei latania samolotem. Jeśli nie wydarzyło się w twoim życiu nic, co mogło przyczynić się do ich powstania, to prawdopodobnie te lęki pochodzą z poprzedniego wcielenia. Takie podświadome, ciężkie do wytłumaczenia lęki, bywają często czymś w rodzaju ostrzeżenia od duszy.
MT2020.11.25 10:40
ot i tu mamy odwrotność kitu, sama merytoryka i oświecenie i brak zabobonu :)
Świadomy2020.11.24 12:11
REINKARNACJA DOWODY. Szok. Chłopiec z Polski pamiętał swoje poprzednie życie. Ta historia po raz pierwszy została ujawniona w programie "NAUTILUS RADIA ZET". Wstrząsnęła tysiącami ludzi, do redakcji po wyemitowaniu nagrań związanych z tą sprawą ludzie dzwonili tygodniami. Historia Marcina jest jak uderzeniem obuchem w łeb - tak łatwo się tego nie zapomina. Ta historia zaczęła się w momencie, kiedy w rodzinie państwa G. mały Marcinek zaczął mówić. Dwuletnie dziecko co chwilę pytało, dlaczego nikt nie jeździ na koniach i nie nosi zbroi. Początkowo rodzice podejrzewali, że za wszystkim stoi dziecięca fantazja. Bezskutecznie szukali książek, z których Marcin mógł o tym przeczytać. Im dziecko było starsze, tym jednak opowiadana przez niego historia była coraz ciekawsza. Ku przerażeniu najbliższych Marcin oświadczył, że na Ziemi nie jest pierwszy raz. W swoim poprzednim życiu był rycerzem, jeździł na koniu, nosił zbroję i uczestniczył w pojedynkach. Miał rodzinę, żonę i sześcioro dzieci. Mieszkał w zamku i miał własnego króla, choć " nie był bardzo ważnym rycerzem ". Tu zaczyna się część opowieści chłopca, która zapiera dech w piersiach. Marcin pamięta dzień, kiedy przyszło mu stoczyć pojedynek na miecze. Obok niego walczył jego giermek. Chłopiec utrzymuje, że w tym pojedynku został zabity. Jest to o tyle niezwykłe, że kilkuletnie dzieci przeważnie w wymyślanych przez siebie historiach kreują się na bohaterów. Marcin przeciwnie, mówi że przegrał! Wspomnianej audycji można posłuchać na youtube pod nazwą "Nautilus Radia Zet Reinkarnacja".
Człek2020.11.24 21:26
Jeden z moich pacjentów też pamiętał dzień kiedy walczył z rycerzami na miecze... Też twierdził, że mieszka w zamku, ma konie itp. itp. Nauczyłem się wyrabiać dystans do objawów wytwórczych. Inny pacjent - chłop jak się patrzy - twierdzi że jest babą. Jego nie wolno jednak leczyć. Trzeba dać mu specjalne prawa.
Ej, "Nie-świadomy" !2020.11.24 19:11
Lepiej się zamknij, uświadom siebie i tobie podobnych! Nam twojej głupiej rady nie potrzeba! My wiemy kogo słuchać i mamy Pismo Sw.! ---Poniał---??? Wyrazy wspólczucia dla ciebie!!!!!
Mikołaj2020.11.25 6:59
Dobrze myślisz lecz źle mówisz !. Reinkarnacja polega na drabinie wcieleń z możliwością "awansu i degradacji " na poziomie gatunkowym . To brednie i erzac , który ma zasłonić wędrówkę dusz . Człowiek nigdy pantofelkiem nie był i nie będzie ! . Natomiast kościół zagubił prawdę o wędrówce dusz w którą wierzono w czasach Jezusa i pierwszych chrześcijan i tak naucza . Dlaczego ? . Bowiem fałszywie zinterpretowano te słowa : " A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd...itd" . "Ludź" to nie to samo co człowiek , co nie raz Jezus akcentował . Tak więc ludź Kowalski Jan więcej się nie powtórzy , a tylko wtedy przy wcieleniu(inkarnacja ) przedrostek " re " miałby uzasadnienie . Natomiast człowiek który w ludziu był , otrzyma nowe życie lub żywot wieczny , w przypadku zbawienia i wskrzeszenia ze zmarłych , którymi to zmarłymi rodzą się wszystkie dzieci tego świata i innych (ludzie). I tutaj wyjaśniam że ludy , to najniższe formy stworzeń rozumnych i istot rozumnych . Jest to ogólna zasada , która dotyczy też Boga i Jego stóp , czyli świętych , którzy są Bożym Ludem .
Mikołaj2020.11.25 7:38
Musimy jakoś w naszej mowie rozróżniać , kto jest zmarłym a kto martwym . Zmarły to ten kto zakończył ziemskie życie : umarł , natomiast martwy to każdy kto przyszedł na ten świat i nie obudził się jeszcze do życia wiecznego . Ten kto się obudził , pamięta siebie z " wczoraj " a nawet z pomocą Boga eony lat wcześniej , aż do zarania swojej świadomości wiecznej , zwanej pasmem żywota wiecznego . O takim obudzonym Pismo mówi że " powstał "- np. prorok. . Macie tego wiele przykładów w Piśmie , które nie zdołano wytrzebić , bowiem było to czynione nagminnie przez nadgorliwych ludzi , którzy byli pod wpływem okupantów świadomości i woli wszystkich ludzi(martwych !) .W ten sposób giną klucze poznania o których mówił Jezus , a prawda która wyzwala (nie tak jak rozumieją ignoranci )staje się coraz trudniejsza do poznania .
MK2020.11.25 10:43
czy Mikołaj (vel Świadomy ) dyskutuje sam ze sobą
Mikołaj2020.11.25 11:42
MK to znam tylko kawę Premium , a takich " świadomych " są tysiące , którym zabetonowane błędy teologiczne nie pozwalają zrozumieć , co się z nimi dzieje . To tak jakby w ogromnej sypialni najbardziej zaspali kucharze , i nikt nie przygotował śniadania !.
Damian2020.11.24 11:40
Drodzy Z całym szacunkiem, ale ile lat musi jeszcze minąć, aby ludzie przestali interpretować słowa Apokalipsy tylko i wyłącznie dosłownie, skoro jej główny sens jest niemalże w pełni alegoryczny. Apokalipsa to szereg skomplikowanych symboli, których odczytanie wymaga wiedzy i poświęconego czasu. Nikt nikogo nie chce "straszyć" okrutnym końcem, prawdziwy przekaz Apokalipsy jest taki, że nawet w momencie kiedy świat coraz bardziej zatacza się w swoim egoizmie, w kulcie jednostki i pozornej samowystarczalności - nawet w momencie kiedy upadają gwiazdy, jak upadające dookoła autorytety, następują trzęsienia ziemi, całkowite wstrząsy i przeformowania dotychczasowych wartości jak miłość czy wolność - to nawet wtedy jest nadzieja i ratunek dla człowieka. Fakt za pewne Apokalipsa dotyczy również stricte ostatecznych czasów, które mogą nadejść za rok, 100 lat czy 1000, ale przede wszystkim dotyczy całych dziej ludzkości. Apokalipsa wypełnia się już od tysięcy lat i wypełniać może się kolejne tysiące. Jako ludzie mamy tendencje do grzechu, ale często nie wierzymy w jego złe konsekwencje, apokalipsa po prostu stara się je zobrazować. W naszym rozumieniu szatan jest przeciwieństwem Boga (Prawdy) - jest on najzwyczajniej pełnią kłamstw, apokalipsa naświetla przegniłość jego zamiarów i działań. Opisane jest tam jego działanie i skutki owoców ciemności widzianych w świecie, ale finalny przekaz to wciąż "Prawda nas wyzwoli, w Prawdzie jest nadzieja, JEŚLI TYLKO CHCESZ kieruj się ku Prawdzie.". Jestem chrześcijaninem i naprawdę z całym szacunkiem proszę was, nie traktujcie wszystkiego tak powierzchownie i płytko. Są całe ogromne dzieła poświęcone Apokalipsie, polecam chociażby "Apokalipsa czytana dzisiaj - Marii Szamot"... Nie twierdzę, że całe moje przekonania to 100% Prawda, NIE, wiem, że poszukiwanie Prawdy to droga i walka na całe życie i staję do tego maratonu, jednak co najważniejsze, nie dajmy się błagam tak dzielić. Świat jest pełen zła, jego granice nie są między wierzącymi a nie wierzącymi, tylko obecne są w każdym człowieku. Nie chce nikogo moralizować czy demoralizować, po prostu bardzo boli mnie tak płytkie traktowanie niektórych niezmiernie głębokich tematów. Drodzy bracia i siostry w wierze jak i spoza Kościoła, nauczmy się patrzeć szerzej, otwierać ze swoich zamkniętych baniek i zmierzać ku Prawdzie, ale błagam nie zapominajmy w tym wszystkim o miłości. Jeśli swoim słowem i sercem niesiesz "prawdę", ale zapominasz o miłości, nie czynisz tego z miłości, to ta prawda jest bezwartościowa, kompletnie, takie uczynki są jak skrwawiona szmata.
adam2020.11.24 10:32
A pałek teleskopowych to te aniołki nie wymyśliły..?
Anonim2020.11.24 9:55
Który to już koniec świata w tym roku? Bo się w rachubach zagubiłem. Straszenie koncem swiata to specjalność KK od wieków, ale te tępe pały nie kumają, że to już nie działa.
Palindrom2020.11.24 23:44
policz choćby zgony cowidowe, a skumasz, ile to już końców świata było w tym roku w Polsce
Po 11 ...2020.11.24 9:18
Wtedy mówił do nich: Powstaną Kobiety przeciw uciskowi małego kłamcy. Wystąpią silne polityczne trzęsienia, a miejscami aresztowanie i procesy; ukażą się straszne afery i wielka skala niegodziwości.
AAAtomek2020.11.24 9:21
Możesz zatrudnić się jako główny astrolog na frondzie.
Chory Portier2020.11.24 9:32
Wykapany talmudysta: jak nie ma argumentów - wykpić. Niczego to nie zmieni, ale swoi zarechoczą. I tyle.
Chory Piortier2020.11.24 9:46
"ukażą się straszne afery i wielka skala niegodziwości". *** Nie doczytałeś dalej: "Ale elita narodu wybranego z pomocą Ryżego, który sprowadzi czołgi Bundeswehry i pogrozi Zyklonem B, uspokoi sytuację. Wróci kradzież VATU, Kobiety będą się puszczać na ulicach do woli, a kościoły zamienią się w Muzea Ateizmu. I wtedy rozlegnie się rechot Lucyfera".
Lucyfer2020.11.24 10:29
Mnie w to nie wciągaj, PiSiory nawet mnie brzydzą.
Chory Portier2020.11.24 11:30
Zaraz, jeśli Lucyfer się kimś brzydzi, to raczej powód do zadowolenia. Gorzej, gdyby go lubił. A fuj! Mylę się?
Lucyfer2020.11.24 11:37
Tak sobie to tłumacz, jeśli ci to poprawia nastrój.
Kazimierz2020.11.24 19:16
Po 11!...Lechu Keller! ----Zamknij japę!---- Napisz coś mądrego i nie wysilaj się na darmo! Szkoda sprzętu i talentu, którego i tak nie masz!
stan12020.11.24 9:03
Nie nasza to sprawa by sądzić Stwórce świata widzialnego i niewidzialnego,pani jest tylko pyłkiem i liściem na wietrze,dziś pani jest jutro może pani nie być,tchnienie pani może być zabrane przez Boga,jak się pani wytłumaczy przed Stwórcą z tych nierozsądnych słów które pani zapisała.
Natalja Siwiec2020.11.24 8:44
Czyli temu katolickiemu bogu chodzi o zwykły zysk. Od samego początku wiedział, że nic mu się nie udaje więc w dniu sądu ostatecznego przyjdzie i będzie próbował zebrać przynajmniej to, co się w jego mniemaniu da. Nie po drodze mi z takim bogiem.
AAAtomek2020.11.24 9:06
Bóg stwarzając świat, wiedział co będzie, jaki będzie koniec, a jednak stworzył. Wiedział dużo wcześniej przed stworzeniem Gomory i Sodomy, że ją zniszczy. Wiedział wcześniej, że będzie holokaust. Itd. Itp. Trochę to bez sensu, co wyczynia Bóg Katolików?