09.07.14, 16:02fot. Fronda.pl

W sobotę Kongres Jedności Prawicy!

Według informacji „Rzeczpospolitej” politycy Solidarnej Polski dość „chłodno” przyjęli ofertę zjednoczenia prawicy zaprezentowaną przez PiS. Będą jednak toczyć się w tej kwestii kolejne rozmowy. Chodzi tu przede wszystkim o specjalny kongres poświęcony jedności prawicy. Zaproszenia otrzymali zarówno ziobryści jak i Jarosław Gowin, szef Polski Razem.

O tym, czy przedstawiciele tych partii wystąpią na kongresie organizowanym przez PiS, zadecydują najbliższe godziny. Kongres ma odbyć się w sobotę o godzinie 12 w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Oficjalny tytuł kongresu to „Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych”.

Według „Rz” PiS rozesłało do sejmowych skrzynek członków SP pismo sygnowane przez Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa klubu parlamentarnego PiS, Mariusza Błaszczaka. „Wydarzenia ostatnich lat, a w szczególności ostatnich miesięcy, wskazują na konieczność przeprowadzenia w naszej Ojczyźnie daleko idących zmian w każdej niemal dziedzinie życia. Aby je podjąć, niezbędne jest zwycięstwo sił patriotycznych w najbliższych wyborach” – czytamy w piśmie.

Członkowie SP mają nadzieję, że uda się podjąć rozmowy z PiS jeszcze przed sobotą. Jednak zarówno oni jak i Jarosław Gowin krytycznie oceniają wypowiedź Adama Hofmana, rzecznika PiS, która padła dziś w „Polskim Radiu”.  „Kongres Jedności Prawicy będzie miał miejsce teraz, a doprecyzowanie współpracy zapewne po wakacjach” – powiedział Hofman.

Jarosław Gowin miał poinformować, że nie interesuje go taka formuła współpracy. Zaznaczył, że do porozumienia musi dojść teraz albo dopiero po wyborach prezydenckich.

bjad/rzeczpospolita.pl

Komentarze

anonim2014.07.9 17:51
nie ma z kim się PiS zjednoczyć bo oprócz ich partii wszyscy wylizują brudną dupcię Tuskomłota
anonim2014.07.9 20:37
Po ile bilety?
anonim2014.07.10 14:39
Jakiej znowu prawicy? PiS to klasyczna lewica. Ewentualnie centrolew. Na tle PO nawet patriotyczny, acz umiarkowanie. Jeśli w Polsce ma być lewica to taka jak PiS, ale niech się odczepi i nie blokuje propagandowo odrodzenia prawicy.