01.12.21, 21:25Fot. screenshot - YouTube (tvpelplin)

W Toruniu poświęcono kaplicę Świętej Rodziny. Prof. Górski: Wesprzyjmy to wspaniałe przedsięwzięcie

Przypadające wczoraj święto św. Andrzeja Apostoła było wyjątkową uroczystością dla parafii św. Andrzeja w Toruniu – najmłodszej parafii w tym mieście. Parafianie świętowali nie tylko odpust, ale również erygowanie i poświęcenie kaplicy Świętej Rodziny w Domu Parafialnym.

Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji toruńskiej, bp Wiesław Śmigiel, który w homilii zwrócił uwagę na żywą wspólnotę, jaką udało się zawiązać przez 5 lat istnienia parafii. Podkreślił znaczenie, jakie dla tej wspólnoty ma nowa kaplica.

- „To niezwykle ważne, żeby budować wspólnotę, żeby wspólnie się modlić, żeby samemu przez tę modlitwę nabierać siły, a potem prowadzić innych do spotkania z Panem Bogiem”

- mówił hierarcha.

Ks. proboszcza Łukasz Skarżyński podziękował za zaangażowanie parafian i ich wiarę oraz wsparcie kapłanów.

O wczorajszej uroczystości wspomniał w mediach społecznościowych prof. Grzegorz Górski.

kak/niedziela.pl, Facebook

Komentarze

hehe2021.12.2 13:37
ładna czapka ,tyle że niepraktyczna,na żaglówke do niczego
Anonim2021.12.2 10:30
Złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Anonim2021.12.2 10:05
Te przybytki za kilka lat i tak bedą stały puste
wojtyla2021.12.2 9:35
takoheretycy niech was pieklo pochlonie
Po 11 ... DANIEL PASSENT...krzywelustro2021.12.1 21:58
Z Talmudem w Polinie mamy więc sąd. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tego chce Michnik, obrusza się rząd. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Rabin menda od Torah z rozporka k*tasem kiwa. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------I już wiadomo skąd gówno napływa -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- z Loży Polin i Michnika - Agora
Po 11 ...2021.12.1 21:42
To niesamowite. Dlaczego tej wiadomości nie było w głównym wydaniu Faktów TVN?