09.05.11, 09:01

Wassermann: Dokumenty dotyczące sekcji mojego ojca są nieautentyczne

Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej, uważa, że protokoły z sekcji zwłok, które otrzymała z Rosji, są sfałszowane. Przedstawiła w prokuraturze dokumentacje medyczną, która ma potwierdzać tę tezę. O reakcję prokuratorów na dokumenty oraz szczegóły sprawy portal Fronda.pl pyta Małgorzatę Wassermann.

 

Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna: Prokuratorzy do tej pory w ogóle nie odnieśli się do dokumentów, które przedstawiłam ws. raportów z sekcji zwłok, które przyszły z Moskwy. Sądzę, że prokuratura zgromadziła pełne informacje, potwierdzające tezę, którą ja przedstawiłam śledczym. Wiem, że zabrano oryginały dokumentacji medycznej ze szpitali, w których mój ojciec się leczył. Kopie dostarczyłam im już wcześniej.

 

Z mojej ostatniej informacji wynika, że prokuratura będzie chciała powołać biegłych, którzy będą badać sprawę. Trudno mi powiedzieć, co oni mają badać, ponieważ wszystko w tej sprawie jest jasne.

 

Mój ojciec 21 lat temu został poddany bardzo ciężkiej operacji. W jej trakcie wycięto mu dużą część organów wewnętrznych. On funkcjonował w takim stanie przez te ostatnie dwadzieścia lat. Ja nie mogę ujawnić, co jest w dokumentacji dot. sekcji, proszę sobie to dopowiedzieć. Jestem przekonana, że dokumenty te zostały sfałszowane. W jego przypadku weryfikacja była bardzo prosta. Dokumenty, które przyszły z Rosji, są nieautentyczne.

 

Not. żar

Komentarze

anonim2011.05.9 9:17
Teraz wiadomo dlaczego należy ponownie przeprowadzić sekcję zwłok? Tragedia smoleńska największe kłamstwo od \"wypadku\" nad Gibraltarem.
anonim2011.05.9 10:32
Oszustwo do niebios śmierdzące.
anonim2011.05.9 11:09
Skandaliczny oportunizm organów polskiego państwa pod rządami Tuska. To zwykłe kunktatorstwo. Już dawno, zaraz po przywiezieniu trumien do Polski, powinna być zrobiona sekcja zwłok - z urzędu ! Prokuratura gra na zwłokę - ktoś za to powinien odpowiedzieć.
anonim2011.05.9 14:03
Tekst powyżej miał być śmieszny czy jak? Komuś wyraźnie fora się pomyliły...
anonim2011.05.9 16:39
Nie rozumiem, jak to jest: powyższy artykuł oraz całe mnóstwo innych wypowiedzi pani Wassermann, jak też innych materiałów, pokazuje czarno na białym, że coś jest zupełnie nie tak ze sprawą smoleńską, a mimo wszystko wciąż znajdują się durnie (albo agenci, albo durnie-agenci), co pieprzą w kółko dyrdymały o jakiejś sekcie smoleńskiej.
anonim2011.05.9 18:41
@fejk Wystarczy wysilić odrobinę umysł, by zrozumieć, że problemem jest to, że Rosjanie ewidentnie kłamią, a nie to, że zrobili/nie zrobili sekcji.
anonim2011.05.10 9:30
@fejk, Co chcesz przez to powiedzieć? Że wszystko jest w porządku? Że tak powinno być? Ja przepraszam bardzo, ale katastrofy lotnicze zdarzają się nie od 10-go kwietnia, tylko od kiedy istnieje lotnictwo. Sekcje zwłok też nie są niczym nowym. Po innych katastrofach udaje się zrobić wszystko, jak należy. Więc o co ci chodzi?