05.10.21, 21:30Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Węgierski minister: Jedynie płot powstrzyma migrantów

Odnosząc się do węgierskich doświadczeń z 2015 roku szef MSZ Węgier Peter Szijjarto przekonywał dziś w „Gościu Wiadomości” na antenie TVP Info, że wyłącznie budowa płotu jest w stanie powstrzymać migrantów. Polityk zapewnił też, że Polska może liczyć na solidarność Węgier.

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto odniósł się w programie „Gość Wiadomości” do trwającego kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Przypomniał, że z podobnym kryzysem w 2015 roku poradziły sobie Węgry.

- „W 2015 roku zetknęliśmy się z bardzo podobnym zjawiskiem, kiedy 400 tys. nielegalnych imigrantów przemierzało nasz kraj, nie zważając na lokalne przepisy, nie chcąc współpracować z władzami lokalnymi, zajmowali przestrzenie publiczne, blokowali drogi. Myślę, że jedyne rozwiązanie zostało wypróbowane przez Węgry, a jest nim zbudowanie płotu na granicy, ponieważ bez przeszkód fizycznych, bez odpowiednich ludzi, którzy działają na miejscu, nie da się ich zatrzymać”

- powiedział.

Węgierski polityk był też pytany, co powiedziałby politykom polskiej opozycji, którzy domagają się przyjmowania migrantów.

- „Powinni cofnąć się myślą do 2015 roku. Gdybyśmy wówczas obronił się, nie mielibyśmy do czynienia z milionami imigrantów przybywającymi na nasz kontynent. Imigranci, którzy przybyli do Europy w 2015 roku, stanowią ogromne zagrożenie. (..) Społeczeństwa Europy Zachodniej są zmuszane do zrezygnowania ze swoich tradycji, swoich symboli, swojego sposobu życia”

- podkreślił.

Zaznaczył, że obecnie Polska mierzy się z hybrydowymi działaniami wojennymi i zapewnił o węgierskiej solidarności.

kak/TVP Info, wPolityce.pl

Komentarze

Glaudiusman2021.10.6 13:19
To jest oczywiste. Tylko wysoki na min. 6 m i gruby na 4 cm mur żelbetowy na całej granicy wschodniej jest gwarancją naszego bezpieczeństwa i zabezpieczeniem od naporu hord muzułmańskich i sowieckich sołdatów. No i jeszcze wojska terytorialne, ale osadzone w każdym powiecie i gminie. W każdym powiecie poważny arsenał broni i lżejszy sprzęt armatni oraz strzelnica. Co roku ochotnicy tych wojsk na dwutygodniowe szkolenie. Tak jak w Szwajcarii. Wtedy wróg nam nie straszny. A wojska liniowe muszą mieć sprzęt najlepszy, niekoniecznie amerykański i izraelski. Musimy mieć swoje wojsko i swoje fabryki sprzętu. Nie można liczyć absolutnie na NATO ani na stany. Pokazał to dobitnie ostatnio Afganistan. I ostatnia wojna światowa. Wszyscy sojusznicy to zdrajcy. Podobnie nie można liczyć na sąsiadów, takich jak paskudni Czesi.
Glaudiusman2021.10.6 13:20
Pomyłka w grubości muru, powinno być 30 - 40 cm
I karabin maszynowy!2021.10.6 10:49
Nie zapominajcie o gniazdach broni maszynowej co 1000m!.
bogdanus2021.10.6 10:17
Mór, porządne ogrodzenie jest w stanie fizycznie zatrzymać tysiące ludzi najeżdżających w tym samym momencie. Trzeba pomyśleć o dziurawej granicy naszych sąsiadów i ośrodków przejściowych na pół otwartych. Ośrodki przejściowe pół otwarte pozwalają imigrantom na dalszą drogę w głąb Polski.
Anonim2021.10.6 8:46
USA to sami imigranci, tylko czy ci imigranci i ich potomkowie chca otwarcia granic dla kazdego? Lewactwo nie potrafi nic zbudowac, tylko zrujnowac i promowac zboczenia.
Dam2021.10.6 8:19
To może byście zbudowali faktyczny płot, a nie rozkładacie drut który można sforsować za pomocą paru desek lub europalety. Gadania jak zwykle dużo, ale żeby coś kompetentnie zrobić to już zbyt wiele oczekiwać.
Bull Lewatywa redio Ruska Buda2021.10.6 8:10
zgadzam się i dorzucam kilka sztachet oraz latające drzwi od stodoły
Jerzy2021.10.6 7:19
nie płot, ale elektryczny pastuch skutecznie powstrzymuje bydło przed wyjściem poza pastwisko, prosta, skuteczna i znana od lat metoda - i całkowicie bezpieczna, wiec ryje lewactwa nie będą miały pretekstu do skamlenia...
czekista2021.10.6 5:48
Mysle, ze bardziej skuteczny bedzie rozmiar 7.62. niz plot.
Skrzypek na dachu2021.10.6 5:16
Brawo Polska Straz Graniczna .
Do opozycji ws. imigrantów na granicy2021.10.5 22:59
I co KO? i opozycjo?- chcąca wspólpracowac z reżimem ? Cichanouska nawet w TVN powiedziała wyrażnie - Władze Polski są na tyle doświadczone, że robią, co mogą i wiedzą, że reakcją na ten szantaż nie może być wpuszczenie tych ludzi. To Łukaszenka odpowiada za to, że ci ludzie mają taki a nie inny los - oceniła. To, co tutaj jest ważne to to, żeby nie było żadnej współpracy z reżimem. Łukaszenka szantażuje Polskę, szantażuje całą Unię Europejską. Nie można reagować na ten szantaż.
Co powstrzyma imbecyli z Konfederacji?2021.10.5 22:07
Гимн Советского Союза! . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.5 22:07
Lewacko-tęczowy ideał krainy globalnej szczęśliwości: przesiedlić całą Afrykę i spory kawał Azji do Europy.
Po 11 ... Thomas - ThomasZNiemiec2021.10.5 22:06
Jest taki żydek, które ma swoje gnojowisko pt.: "tanaka shitshow" a może gnojowisko bolszewickie D. Passenta, a może Hartmana, ale to NIE MA znaczenia. Co jest interesujące, tych żydków fascynacja ... Niemcami. Frajerstwo polskie wyciągnęło te gówna żydowskie z popielnika tylko po to BY BYĆ opluwanym. Żydki/żydek daje się poznać na różnych blogach mi.n.: danzinger, ThomasZNiemiec (obecnie tylko Thomas), znad Renu, z Berlina oraz Płd. Afryki tow. vandermerwe (obecnie Mariusz W.). . . . . . . . . . . . . . . . . . Get this, you dumb fuck jew piece of shit; YOU CAN"T HIDE in the cyberspace.
Co powstrzyma złodziei politycznych z PiS?2021.10.5 22:05
"Opinią publiczną wstrząsnął raport NIK-u dotyczący Funduszu Sprawiedliwości, z którego miliony wydawał lekką ręką i według własnego uznania Zbigniew Ziobro. Niby nic nowego, bo o tym procederze wiedzieliśmy od dawna, ale udokumentowane przez kontrolerów nieprawidłowości robiły wrażenie. Ponad 60 proc. środków, okrągłe 280 mln zł, wydano nie na to, na co powinny być wydane, czyli na pomoc ofiarom przestępstw. Co zatem sfinansowano? Choćby konferencję naukową na temat współpracy państw Międzymorza: catering pochłonął ćwierć miliona, drugie tyle kosztował wynajem sali. Na bankiet poszło 200 tysięcy. Albo 10 mln dla podejrzanej fundacji, mieszczącej się w mieszkaniu, którego lokatorzy nie mieli pojęcia o jej istnieniu. Po prostu, jak orzekli kontrolerzy, "projekty Funduszu były źródłem zarobku dla wybranych osób", zwykle z kręgu politycznego i towarzyskiego Zbigniewa Ziobry. A teraz powiedzmy wprost: po to właśnie ów "Fundusz Sprawiedliwości" został stworzony! Geneza Funduszu Sprawiedliwości Cofnijmy się do wyborów 2015 i 2019 roku: politycy Solidarnej Polski i Porozumienia startowali do parlamentu z list PiS-u - a to oznacza, że po wyborach całą subwencję - zgodnie z ustawą, która mówi, że przysługuje ona tylko ugrupowaniom startującym samodzielnie - wziął PiS. Koalicjanci usiłowali namówić Jarosława Kaczyńskiego do podzielenia się pieniędzmi (żądali po 2 mln zł rocznie), ale bezskutecznie. Natomiast prezes nie jest okrutnikiem, wie, że pieniądze są każdej partii niezbędne. Wprawdzie nie da „swoich”, ale łaskawie pozwoli zagarnąć państwowy grosz. A transfer środków na potrzeby Solidarnej Polski odbywał się właśnie przez Fundusz Sprawiedliwości. To nie jest jednostkowy przypadek. To element patologicznego systemu, stworzonego przez PiS. Chodzi w nim o to, by za państwowe pieniądze - i nie, nie tylko za te, które się należą z budżetu na partyjną działalność - finansować swoje ugrupowanie. Dzięki temu - w porównaniu z polityczną konkurencją - PiS jest jak sportowiec na sterydach."
CD. Jak to się odbywa?2021.10.5 22:06
Ano różnie. Prześledzimy kilka przykładów takich działań. W ubiegłym roku PiS otrzymał z budżetu państwa prawie 60 mln zł, z czego 22 mln to coroczna subwencja. Z kolei 37 mln to dotacja, czyli zwrot tych kosztów, które partia poniosła na kampanie wyborcze, w 2019 roku były dwie: europejska i parlamentarna. Partia wydaje na billboardy, spoty i wiece, państwo oddaje, tak działają demokracje. Ale PiS zapewnił sobie dodatkowe finansowanie kampanii: to wpłaty od obywateli na fundusz wyborczy. Nie, nie byli to wcale przypadkowi sympatycy PiS-u, którzy uciułali parę złotych, by zasilić konto ukochanej partii. Byli to, a jakże!, ludzie, których partia wcześniej zatrudniła w spółkach Skarbu Państwa! Mieli z czego dawać, skoro zarobili kokosy na państwowym. Np. jeden z wiceprezesów PGE wzbogacił się w ciągu roku o ponad milion złotych, więc hojną ręką dał na kampanię 10 tys., a tygodnik "Polityka" podliczył, że podobnych wpłat było aż kilka tysięcy na łączną kwotę ponad 20 mln zł! Państwowe firmy finansują więc PiS, tyle że przez pośredników, czyli osoby w tychże państwowych firmach przez PiS zatrudnione. Ten mechanizm działa też na poziomie indywidualnym, czego dowiedzieliśmy się z kolejnych maili Michała Dworczyka, które zostały ostatnio upublicznione. To lista wpłat na kampanię szefa KPRM. I znów: ci, co wpłacają, są beneficjentami "dobrej zmiany": siedzą wygodnie w radach nadzorczych i zarządach. Np. wiceprezes KGHM Miedź Polska wpłacił "na Dworczyka" 30 tysięcy."
Po 11 ...2021.10.5 21:54
Płoty? Bzdura. Ale jest coś co powstrzymuje migrację. Co? To oczywiście bezpieczeństwo, praworządność, wolność, praca, akceptacja, dostatek, nadzieja i miłość. O to walczmy dla wszystkich naszych sióstr i braci z całego Świata. A tym co planują budować płoty, mury, zasieki, okopy, wieżyczki, tym co wysyłają wojsko na dzieci, tym choooojjjj w dooooppęę!!!
Anonim2021.10.6 9:25
dzieki tobie pozyteczno idioto, prawdziwych uchodzcow w przyszlosci tez nikt nie wpusci