10.04.20, 15:15Ojciec Święty, początek liturgii Wielkiego Piątku, 2018 r./Vatican Media

Wielki Piątek w Watykanie

Przy prawie pustej bazylice św. Piotra Papież będzie sprawował liturgię Wielkiego Piątku. Rozpoczyna się ona o godz. 18.00 i będzie transmitowana przez media, aby wszyscy, którzy tego pragną, mogli modlić się razem z Ojcem Świętym.

Rozważanie po odczytaniu Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana wygłosi kaznodzieja papieski, włoski kapucyn, o. Raniero Cantalamessa. Adoracja Krzyża, będąca w centrum tej liturgii, będzie miała skromniejszy przebieg, gdyż nie będzie ucałowania, tylko oddanie czci w milczeniu.

Droga Krzyżowa, która odprawiana była w Koloseum w tym roku została przeniesiona na plac św. Piotra. Rozpocznie się o g. 21.00, a krzyż wokół kolumnady będą nieśli przedstawiciele osadzonych w więzieniu Due Palazzi w Padwie oraz służby zdrowia. Rozważania do poszczególnych stacji napisali więźniowie, ich rodziny, pokrzywdzeni przez przestępców oraz służba penitencjarna.

 

Vaticannews.va/Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Komentarze

gośka2020.04.11 15:37
na Sądzie po śmierci gniew traktowany jak zabójstwo...nieskromne myśli jak nierząd w domu rozpusty...Boga naprawdę pogięło!...w śmierci klinicznej zostałam potraktowana jak śmieć...za pokutę musiałam się kajać przed zboczeńcem, złodziejką i rozwodnikiem, których wyśmiewałam...jak sobie pomyślę, że czeka mnie znowu to samo to wymiotować mi się chce...a Wy się zastanawiacie dlaczego Jezus został zabity i to niesprawiedliwie...On sprawiedliwie został zabity bo duszom krzywdę się robi po śmierci!!!!!!!!!!!!!!
Sex Randki Online2020.04.10 21:14
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.fllirt.com.pl ---------------------- i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie! -------------
andy2020.04.10 17:42
Drogi Krzyżowej w Colosseum nie będzie nie tylko dlatego, że wirus i zakaz zgromadzeń, ale również dlatego, że przy wejściu do tego starożytnego monumentu postawiono olbrzymi posąg Molocha, bożka, któremu starożytni Kananejczycy i później Kartagińczycy składali krwawe ofiary z dzieci, paląc je w ogniu przed jego obliczem. Od 1312 r. Colosseum należy do Kościoła i podlega władzy papieża.
komu, komu wiruska, bo idę do domu 2020.04.10 16:12
Kup maseczkę u nas ochronadoz.sklep.pl, a my gwarantujemy nie tylko, że złapiesz wiruska z koronką oryginalnego chińskiego, ale i przewóz do szpitala oraz dostęp do respiratorka bez kolejki. Tylko u nas ochronadoz.sklep.pl maseczki, na każdą okazję. Co w takich czasach znaczy ten 1 tysiąc od sztuki.
Atan.2020.04.10 16:07
Dlaczego do artykułu zostało dołączone takie zdjęcie ? co to ma być ? kiedy to zdjęcie zostało zrobione ? dlaczego ten człowiek leży ? mamy wierzyć w to, że leży przed krzyżem albo Najświętszym Sakramentem skoro nigdy nawet kolana nie zgina ? Publicznie obrażał Boga kłaniając się obcym bożkom to niech teraz leży na pustym Placu św. Piotra i to do Zmartwychwstania, błagając Boga aby o przebaczenie ...
Maseczki tanio2020.04.10 15:55
Zapraszam i nie zapomnij o innych! http://ochronadoz.sklep.pl Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX. Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie! http://ochronadoz.sklep.pl
matis892020.04.10 15:51
Bergoglio Fałszywy Proroku Nie Katoliku Twoja bogini demon pachamama nie został zapomniany dopóki nie przeprosisz za swoją Ochydę Spustoszenia. Teraz pokazujesz już tylko swoją dwulicowość.
Wladimir Putin dzwoni....2020.04.10 15:29
"Odmrażanie" na rozkaz oczywiście Kaczyńskiego by pokazać, że wirus zniknął. Wybory mogą się odbyć bez żadnego trybu. Dzisiaj pod pomnikiem pokazał, że już wirus zniknął. Co się stanie, gdy wirus nie odszedł, że Kaczyński się pomylił ? Znów winny oczywiście będzie Tusk.