20.02.15, 12:42Św. Jan Paweł II (fot.media)

Wielki Post z Janem Pawłem II

Uważamy, że rozważania oparte na słowach papieża Polaka są doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy okres Wielkiego Postu zamierzają wykorzystać na pogłębienie swojej relacji z Bogiem – podkreśla Piotr Herman ze strony MobilnaParafia.pl

- Tegoroczny okres Wielkiego Postu przeżywamy w Roku św. Jana Pawła II. Nie sposób nie zajrzeć do dziedzictwa naszego Papieża i karmić się przesłaniem, które kierował do nas przez cały pontyfikat, tak aby „umacniać swoje serca”- podkreśla ks. Andrzej Sikorski, pomysłodawca projektu drogowskazyjp2.pl.

Kurs rozpoczął się z 18 lutego w Środę Popielcową i potrwa aż do Wielkiej Soboty. By skorzystać z mobilnych rekolekcji MobilnaParafia.pl wystarczy wysłać sms o treści TAK.WielkiPost2015 na numer 664 400 100 MobilnaParafia.pl oferuje zestaw usług do grupowej komunikacji SMS na linii parafia wierny, wierny parafia.

Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej wspólnot z całego kraju. MobilnaParafia.pl to także biblioteka mobilnych kursów opartych na Słowie Bożym czy nauczaniu Ojców Kościoła. W portfolio Mobilnej Parafii znajdziecie państwo między innymi “Kurs Jan”, Drogowskazy Jana Pawła II czy SMS od Franciszka. Wszystkie kursy są darmowe.

ed/Mobilnaparafia.pl 

Komentarze

anonim2015.02.20 14:15
Jakby ktoś: - dał mi do mieszkania takie pałace jak miał Karol, - Tylu ludzi do służby - a do tego zabrał obowiązek utrzymania żony i kilkoro dzieciaków ( dużo ponad średnią krajową ) oraz zwolnił z płacenia podatków to też bym został świętym. Mógłbym się modlić i modlić. Nic bym nie musiał robić tylko bym dążył do świętości.
anonim2015.02.20 15:06
@proto - staroindiańskie przysłowie uczy: „Aby można było ocenić drugiego człowieka, trzeba przejść przez góry i doliny, które on przejść musiał”. Przejdź życiową drogę Jana Pawła II, a może też zostaniesz świętym.
anonim2015.02.20 15:19
gosc powinien odpowiadac przed sadami ,a nie byc czczony...
anonim2015.02.20 16:47
@proto Wybitnie żałosne... 1. Słusznie wskazał Ci już @Jack... Przejdź w życiu TO, doświadcz tak przepotężnych NIEWYGÓD, TRAGEDII, OKROPIEŃSTW, co Jan Paweł II i ewentualnie dopiero wówczas wypisuj swe skrajnie bzdurne teorie... 2. Mhhmm... A dlaczego z góry zakładasz, że właśnie w takich okolicznościach "łatwiej" o świętość?? Nie przyszło Ci do głowy, iż wtedy może być, wbrew pozorom, o wieeeele trudniej?? Przemyśl...
anonim2015.02.20 16:48
@bogdancz Kolejny podatny na manipulacje... Wpisz jeszcze serię dyrdymałów o sprawie Degollado i będziemy "w domu"... Wybitnie żałosne...
anonim2015.02.20 19:02
@Sylabariusz - no i o to mi chodziło. Czy proto chciałby uczyć się przez tyle lat, pisać encykliki, mieć życie zaplanowane przez kogoś na miesiące wprzód; czy chciałby pozbawić się życia rodzinnego i oddać cały Bogu i wiernym. Czy chciałby ryzykować życiem, jak nasz papież musiał w 1981... ...no i czy miałby ochotę modlić się i modlić tyle, co nasz papież.
anonim2015.02.20 20:42
Kolejny podatny na manipulacje... Wpisz jeszcze serię dyrdymałów o sprawie Degollado i będziemy "w domu"... hmmm ..tej sprawy akurat nie znam...
anonim2015.02.20 20:48
@bogdancz W takim razie dostrzegalne są znaczne "braki"... Znamienne, że jako osoba otwarcie z dość znacznym wzmożeniem występująca wobec Jana Pawła II nie dysponujesz wiedzą w zakresie "koronnego" zarzutu stawianego Papieżowi Polakowi.
anonim2015.02.20 22:00
Panie Jack_Holborn®, to jest portal katolicki a nie indiański. Indianie to poganie, z których nasz Bóg niewolników kazał zrobić a nie głosić ich prawdy. A nawet jakbyśmy się do takiego jak Ty bluźnierstwa dopuścili i temat ten dalej rozważać mieli to przysłowie, które przytoczyłeś podwarza i to zdecydowanie czyny i postępowanie przedstawicieli kościła katolickiego. Kościół, który całe swoje istnienie opiera na tym, aby czyjeś czyny osądzać nie przechodząc nawet palcem na mapie po górach, którymi lóg boży na codzień bieży. Panie Sylabariusz, nie rozumiem, po co piszesz dalej skoro uważasz już na wstępie, że to co napiszesz jest cytuję "Wybitnie żałosne". Trochę wiary w swoje zdolności. Ale najbardziej zaniepokoiło mnie to co napisał Pan Jack_Holborn®. Jak to, papież miał zaplanowane życie? Przez kogo? Powiedziałeś właśnie, że Jan Paweł || nie był wolnym człowiekiem, nie miał wolnej woli ? Więc zadają to bardzo ważne pytanie. KTO NIM RZĄDZIŁ ?
anonim2015.02.20 22:15
@proto Dlaczego "piszę dalej"?? Albowiem mym chrześcijańskim zobowiązaniem wobec brata jest wskazanie błędnej drogi, po której kroczy, a także wytłumaczenie mu, skłonienie go do refleksji, dlaczego tak się dzieje... Stąd przedstawiłem nieco odmienną percepcję spojrzenia, wedle to której winieneś wejrzeć na sprawę świętości, sprawiedliwości... Poza tym nie muszę chyba wspominać, że sformułowanie "wybitnie żałosne" tyczyło się stricte bzdurnych twierdzeń o rzekomych "luksusach" Jana Pawła... Dlaczego bzdurnych?? Ano za sprawą biografii Wojtyły, historii jego życia, bolesnych doświadczeń i skrajnych niewygód, z jakimi się mierzył... Kolejna sprawa... Albo jesteś, jakże przykro mi to stwierdzić, na tyle ograniczonym umysłowo, albo też świadomie to czynisz, jeśli wprost zadajesz idiotyczne pytanie: "kto rządził papieżem". Wykazałeś się przy tym niezrozumieniem wobec myśli @Jacka.... Synu... Nie kto, ale jeżeli już to KTO... To po pierwsze... Ten, z którego zamysłu i dopustu kard. Wojtyła zasiadł na Stolicy Piotrowej. Co?? Obowiązki ŚCIŚLE związane z urzędem SŁUŻBY, Namiestnika Chrystusowego!! Pan nasz, Jezus Chrystus, Piotrowi przyznał pełnię władzy prawodawczej, przyobiecał, że co on postanowi na ziemi, tak też dokona się to w rzeczywistości Nieba... Już sam ten fakt wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, rozwagą myśli i zamierzeń, ogromem pracy... Na mocy prymatu Piotrowego każdy kolejny Namiestnik Chrystusowy, przyjmując postać sługi, przyjmuje na siebie brzemię tej oto odpowiedzialności. Nie teorie spiskowe tak charakterystyczne dla heretyckiej grupy buntowników i odszczepieńców od wiary świętej, w której strukturach jesteś prawdopodobnie zrzeszony, lecz żywa wiara w Ewangelię i w to, co Pan nasz nam objawił w Swym Synu, Chrystusie Jezusie!! +
anonim2015.02.20 22:24
Do Pana @Sylabariusz Zauważyłem, że raczyłeś odpisać na mojego posta za co Ci jestem wdzięczny bardzo. Nie czytałem go jeszcze bo wróciłem tu aby spytać się Ciebie co miałeś na myśli pisząc cytuję : Wpisz jeszcze serię dyrdymałów o sprawie Degollado i będziemy "w domu".
anonim2015.02.20 22:45
Przeczytałem Pana wpis Panie Sylabariusz i wdzięczny jestem, za niego. Nie wiem o jakich obowiązkach piszesz, które Bóg nałożył na Wojtyłę. ???? My o nich nie wiemy, a o woli Boga z Biblii jedynie możemy się dowiadywać bo jak wiadomo od tysiącleci Bóg nie raczył kolejnych rozdziałów do tej księgi dopisać. Załóżmy, że jest tak, jak szanowny Pan piszę i papież robił to, co mu Bóg na miesiąc wprzód wyznaczył. Ale biorąc pod uwagę to co jest w Biblii napisane i porównując z czynami Jana Pawła można dojść do wniosku, że kolejna część Biblii zostanie niedługo napisana. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że Jan Paweł drugi nie dążył chociażby do rozpoczęcia Zmian w kościele, które pozwoliłby na realizowanie zamiaru Boga? Jest przecież napisane: 1 List do Tymoteusza Rozdział 3 opisuje dokładnie jak powinny wyglądać Przymioty duchownych. Cytuję słowa Boże: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony" Dalej "dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością." Dalej " Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" Napisz mi proszę, bardzo prostymi słowami, gdzie błądzę?
anonim2015.02.21 2:58
@proto prostymi slowami gdzie bladzisz? W zalozeniu ze TY(twoje wielkie JA) ROZUMIESZ Biblie!! Boze prosze Cie o Laske wiary dla proto !!
anonim2015.02.21 23:40
@Shimon, hmmm A dlaczego miałbym jej nie rozumieć?
anonim2015.02.21 23:43
I równie prostymi słowami, powiedzcie mi, co to jest łaska wiary? Czy ktoś robi mi łaskę, że będę wierzył? Nie rozumiem Czy może mam ślepo wierzyć ale nie w nauki Boga tylko w interpretację księży?? Ja tego nie ogarniam, a jak dzieci co biorą I komunię mają to ogarniać