21.10.19, 10:46Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Wildstein ostro do PO: ODWALCIE SIĘ od zwykłych ludzi! Chcecie samobójst...?

Wpis lidera PO, Grzegorza Schetyny na Twitterze w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki wywołał duże oburzenie. Ostro zareagował m.in. publicysta Dawid Wildstein.

"Odwalcie od zwykłych ludzi, przestańcie im mieszać w głowach. Chcecie samobójstw? Zacznijcie od siebie" -tymi słowami zwrócił się do polityków opozycji, którzy gloryfikują samobójstwo Piotra Szczęsnego, tak jak ostatnio zrobił to Grzegorz Schetyna. 

W rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki szef PO wybrał dość specyficzny sposób na upamiętnienie jego poświęcenia. 

"Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz druga rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - 'Szarego Człowieka'; obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich, składamy im hołd"- napisał Schetyna na Twitterze. W jego ślady poszli również inni politycy PO, nie zważając nawet na fakt, że choć Piotr Szczęsny podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki 19 października, to zmarł dziesięć dni później, więc rocznica jego śmierci przypada 29 października. A może to świadoma manipulacja?

"PO wróciło do uwielbienia Szczęsnego i opowieści, że jego samobójstwo to bohaterstwo, postawa godna naśladowania etc. To ja mam apel do PO. Na przyszłość sami się podpalajcie. Odwalcie od zwykłych ludzi, przestańcie im mieszać w głowach. Chcecie samobójstw? Zacznijcie od siebie"-skomentował Dawid Wildstein. 

Cóż, być może publicysta przesadził w ostatnim zdaniu, choć wydźwięk jest słuszny: gloryfikowanie samobójstw to rzecz szkodliwa. Nawet, jeżeli były "przydatne" politycznie. Może zamiast wychwalać desperacki krok Piotra Szczęsnego, który mógł-według informacji niektórych mediów- być po prostu chory, może lepiej byłoby np. skontaktować się z najbliższymi mężczyzny i zorientować się, czy nie potrzebują pomocy? Chyba że to przerasta polityków PO...

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

KI BOLEK2019.10.21 19:14
Obawiam sie czy po wyrzuceniu Schetyny ze stolka nie podpali sie pod palacem.
anonim2019.10.21 14:56
PO to OPĘTANI LUDZIE
Durczykiewicz2019.10.21 14:53
Najgorsze jest to, że PO ma w de zwykłych Polaków jak ja tylko myślą o korycie by znów ryje zanurzyć w ziemniakach sorry ale po prostu ci ludzie myślą tylko by znów brylować by być przywódcami! Gdzie ? w Polsce bo za granicą to się kajają i przyjmują bezkompromisowo wszystkie ustalenia EU ! Tylko ludzie z PiSu jak na razie mają względną odwagę i rozsądek i co ważne są pracowici...a to bardzo bardzo ważne...zarobili na ściaganiu vatu to dali ludziom nie dla siebie tylko czy jakieś krzywe interesy ale dali ludziom a ten pan co się podpalił to przecież musiał być zdesperowany ... pytanie kto lub co go do tego kroku popchnęło i w jakim stanie musiał być, że życie poświęcił?? Uwierzył pewnie kłamliwym zajadłym mediom typu tvny listy i inne gady...jakoś w tv trwam nie ma takiej nienawiści do PO ! Gdy PiS była w opozycji takiej agresji i poniżania ludzi godzenia w ich religijność wyśmiewania się z Boga nie było a teraz to dramat !
grimm2019.10.21 13:55
PO to szmondaki.
anonim2019.10.21 12:45
A ty się odwal od Polaków i wynoś do Izraela, 5-tej kolumny nam tu nie trzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.10.21 12:24
No nie jest przejawem bohaterstwa wystąpić przeciwko piątemu przykazaniu z powodu propagandy chorych z nienawiści mediów, a że już biskup Pieronek bronił takiej postawy, to przekracza wszelkie dopuszczalne granice!
Max Fiend2019.10.21 11:32
Oho, zaczyna się histeria :-D
qwerty2019.10.21 11:27
Fronda to gnój. Jeżeli coś jest przecie PiS (nawet samobójstwo sfrustrowanego człowieka) to to podepczą. Moralne dno.
BrodaNieCzyliFilozofaNazwiskoNieDajeTalentu2019.10.21 11:10
Ten Wildstein tak przejmująco nie ma nic do powiedzenia, że jego ojcu musi być bardzo wstyd. Ambicje rodziców, żeby dzieci były ich ulepszoną wersją, rzadko się sprawdzają. W przypadku Wildsteinów to dramatyczne i żenujące jednocześnie. Niech już lepiej ten młody milczkiem pasożytuje w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa, niżby dalej miał tatę tak paskudnie kompromitować.