03.07.15, 17:13(fot. Twitter.com)

„Wind of change” dla Platformy

- Musimy przywrócić normalność i merytoryczny aspekt polityki – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, rozpoczynając spotkanie. - Polityka nie jest niczym złym, o tym projektach trzeba mówić, trzeba dyskutować, trzeba się spierać, my próbowaliśmy ten sposób działać, ale nie udało się. Teraz jest inny moment, zbliżają się zmiany.

Dodał, że „polityka wejdzie na inne tory”.

- Tu chodzi o przywrócenie polityce wymiaru merytorycznego, z tym merytorycznym wymiarem jest duży problem, w ostatnich latach te kwestie zostały bardzo, ale to bardzo odsunięte – ocenił.

Z kolei lider Polski Razem Jarosław Gowin zadedykował Platformie Obywatelskiej piosenkę „Wind of change” zespołu Scorpions.

- Teraz czujemy w powietrzu wiatr zmian – wyjaśniał Gowin. Dodał, że prawica potrafiła się zjednoczyć.

- Mimo różnic, mimo trudnych chwil w przeszłości, liderzy, działacze i zwolennicy zjednoczonej prawicy dziś są tutaj pod jednym sztandarem. Mimo, że nasze drogi, którymi tu doszliśmy były różne – mówił. - Przychodzimy z realnym programem zmian. Był pisany nie zza biurek, nie przy wystawnych kolacjach z lobbystami. Tylko na spotkaniach ze zwykłymi Polakami.

Spotkanie odbywa się w Katowicach. W jego trakcie odbędzie się 13 paneli głównych i 36 specjalistycznych. Gościem trzydniowego spotkania ma być między innymi laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Eric Maskin.

KJ/300polityka.pl/Niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.07.3 21:35
Oby
anonim2015.07.3 23:58
Kaczyński- mistrz socjalistycznego pustosłowia, ignorant w kwestii nauki społecznej Kościoła, prawdziwe dziecko Resortu i specjalista od kłótni w Rodzinie.
anonim2015.07.4 11:14
@ eee oj zmień lepiej leki;)