31.10.19, 11:30(fot. screen)

Witold Gadowski: Burmistrz Włoch. Zmoczony szczurek z gangsterskim doświadczeniem

O scenach jak z sensacyjnego filmu, które okazały się prawdziwym życiem, o kamienicy Banasia i o administracji skarbowej, o Andrzeju Gut-Mostowym i jego karierze politycznej, o nadaniu tytułu profesorskiego byłemu prezesowi KGHM, o zdaniu matury przez Pawła Gajewskiego, o zamieszaniu wokół przekopu Mierzei Wiślanej, o kulisach makabrycznej sprawy z Essex, która ma swój początek w katastrofie ekologicznej na drugim końcu globu, o zmianie nazwy ulicy w Białymstoku, o śmierci al-Baghdadiego, o prawie geodezyjnym, a na koniec relacja z Targów Książki i kilka słów o nowej pozycji dostępnej w Księgarence. 


- Młody majętny mężczyzna z pewnego siebie dygnitarza przeistacza się w zmoczonego szczurka. Złapany na gorącym uczynku mimo gangsterskiego doświadczenia - mówił Witold Gadowski, odnosząc się do zatrzymania burmistrza Włoch Artura W.

- Patryk Vega mógłby nakręcić kolejny film. Ale to życie, życie pisze takie scenariusze - dodawał

- Artur W. jest sierotą. Nikt się do niego nie przyznaje, pan Trzaskowski cofa mu pełnomocnictwa. Ale on już z aresztu będzie mógł śpiewać. Pytanie, czy kanarek umie śpiewa? - zaznaczył

- Ktoś spyta, dobrze dobrze, a co z kamienicą Banasia? Byłem w Krakowie, sprawdziłem wiele tropów. Przeczytałem też doniesienia prasowe, mówiące o tym, że AKowiec, który przekazał Banasiowi kamienicę, to nie AKowiec, tylko ktoś kto kiedyś napadł na bank, że to nie działacz podziemia. Marian Banaś twierdzi,  że współdział z nim w opozycji - dodawał

- W momencie kiedy syn pana Banasia zginął w Dolomitach, to był wielki cios dla ojca. Wtedy interesy ojca prowadził jego syn. Ojciec nie do końca zadbał o to, by to było przejrzyste i jasne - mówił

- Czy Marian Banaś powinien zostać zamknięty? - zastanawiał się

- A może jest tak, że Marian Banaś jako pierwszy szef Krajowej Administracji Skarbowej uderzył w układ warszawski, w trzeci Urząd Skarbowy w Warszawie. Słynny urząd, w których dotychczas dział się armagedon gospodarczy. Od 1990 roku nikt nie uderzał w układ warszawski, nikt nie sprawdzał biznesów, które dzieją się w Warszawie - podkreślał Gadowski

- Za akcją pewnych mediów, które rozpoczęły nagonkę na Mariana Banasia stoją byli oficerowie wywiadu. Trochę to dodaje kontekstu do sprawy - dodawał

bz/yt

Komentarze

Alojzy Cedzidło2019.10.31 23:20
Marzenia , marzenia , marzenia , a czasem głupoty , w tych naszych komentarzach.Łączne z panem Gadowskim , którego bardzo szanuję . ,, PiS powinien . PiS to PiS tamto ALE JAK ? Pogrozi paluszkiem złodziejom z wiadomej partii i cala Unia grozi . Wspomagana przez naszych ,,rodaków ' pod wiadomym " kierownictwem w Unii. W normalnym państwie PO robiło by karierę w zakładach karnych ,lub w wariatkowie .;A u nas ?
KONG2019.10.31 21:43
Panie Gadowski pan się raczej myli ten człowiek dostanie olbrzymie odszkodowanie od skarbu państwa - pan się pogubił bardzo pan błądzi i jedzie na starych znajomościach dawno nieaktualnych od wczoraj.Ja juz Pana nie traktuję poważnie choc słucham .....równia pochyła .......
Otto2019.10.31 20:40
Analizując wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w Polsce dowiedzieliśmy się, że my Polacy jesteśmy zmuszeni dzwigać na naszych barkach tych, którzy nienawidzą naszej Ojczyzny, tych, dla których Polskość to nienormalność. A jest ich niemało: 5 mln głosujących na złodziei, zdrajców i kłamców z POKO, i 2 mln głosujących na czerwoną i tęczową zarazę. W majowych 2020 wyborach prezydenckich znów musimy się zmobilizować, żeby nie daj Boże nie wybrać następnego Komorowskiego, Wałęsę czy Kwaśniewskiego. To musi być Andrzej Duda, który jest najlepszym prezydentem Polski od lat !
Piotr Nowak2019.10.31 20:39
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
KKK2019.10.31 20:32
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
anonim2019.10.31 19:43
Odkąd rządzi PiS. Polska to tak zamożny kraj że bezdomni rozdają samochody, starsi ludzie kamienice a jadąc autem ludzie wrzucają do niego reklamówki z pieniędzmi...
Michal2019.10.31 17:45
Witek znowu był w monopolowym
rhe2019.10.31 17:14
Z wyjątkiem zwykłych Kowalskich nikt w tym kraju nie jest winny!
12019.10.31 16:44
ten pijaczyna odwraca kota ogonem
Otto2019.10.31 20:41
Opssss ! Uwaga debil na portalu nic nie zrozumiał. Prosimy nie komentować !
gumowa kaczka2019.10.31 15:56
super,że prokuratura jest tak skuteczna we wszystkich sprawach
Jarek2019.10.31 13:53
Turcja to bogata kraj ! Ludzie stamtąd jeżdżą po ulicach Warszawy i wrzucają po 200 tys. zł przez otwarte okna samochodów. W dużych miastach mówi się, że warszawiacy będą przez całą zimę jeździli samochodami z otwartymi oknami.
anonim2019.10.31 17:11
DOBRE !!!!!!!!! i w punkt
Jarek2019.10.31 20:36
Wątpię czy takie dobre, bo już mamy zgłoszenie, że facetowi nie wrzucono reklamówki chociaż cały dzień jeździł z otwartymi oknami, a teraz leży przeziębiony w łóżku !
Bizon2019.10.31 13:52
W mistach od 200 tys. mieszkańców wzwyż w wyborach parlamentarnych 2019 mieszkańcy głosowali na PO. Panie Morawiecki – stąd prosty wniosek, że oni są przeciwni programom PIS-u i przeciwni polskiemu modelowi dobrobytu ! Oni chcą żeby było jak było za PO. Prosimy zatem po sformuowaniu nowego rządu jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla miast powyżej 200 tys.mieszkańców. Oni nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją, a chodzi przecież o zrównoważony rozwój i zrównoważone płace !
alcapone2019.10.31 14:08
Bardzo dobry pomysł, popieram.
Tadeusz 2019.10.31 16:53
Jako mieszkaniec dużego miasta popieram. W zamian za zabranie 500+ proszę obniżyć nam podatki a reszta niech dostaje dalej 500+ ale podatki niech mają na dzisiejszym poziomie. Mówiąc prostym językiem zabierzcie im 700 zł i dajcie im 500 zł a będą się cieszyć.
Bizon2019.10.31 20:31
Panie Tadeuszu, podatek to co innego. Nie można różnicować podatków w zależności od miejsca zamieszkania . Kapito ?! Natomiast jeśli chodzi o 500 plus, to nie powinno się płacić tym, którzy tego nie chcą bo głosowali na PO. Kapito ?!
Zosia2019.10.31 13:51
Ja pier-dolę ! Debile z POKO złożyli protest wyborczy przeciwko swoim wyborcom !!! Ich wyborcy zamiast wpisać „x” w kratce przy nazwisku, skreślali logo POKO za nazwiskiem. Komisja Wyborcza stwierdziła, że przedszkolaki uczestniczące w próbie przedwyborczej skreślali prawidłowo karty wyborcze, natomiast wyborcy POKO mieli duże trudności.
Onegdaj2019.10.31 13:51
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
Nowak2019.10.31 13:50
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
Topek2019.10.31 13:49
Jak narazie, to Banaś ma wyłącznie zarzuty telewizji TVN, natomiast żadnych zarzutów prokuratorskich. A to co robił w swoim domu to jego a nie was lewackie szczochy sprawa ! Będą zarzuty – będą konsekwencje, a na razie spi-erd-alać !!!
Tadeusz 2019.10.31 12:47
Banaś ma takie haki na PISowców, że nic mu się nie stanie a jak PO przejmie władzę to pójdzie w koronę i będzie sypał PISowców jak leci. Nawet sam Kaczyński stanie się świadkiem koronnym i sypnie 3/4 PISu. Takiego złodziejstwa jak teraz to nie było za czasów ani SLD ani PO razem wziętych. Mafia w ministerstwach ale cisza bo media o tym szaraczkom nie mówią.
Polak2019.10.31 13:39
Ciekawe ile ci placa za takie komentarze ...trollu peowski . Kaczynski ma honor jaki brakuje wielu polityka i polaka
Tadeusz 2019.10.31 14:30
Piszę za darmo bo używam mózgu i szkoda mi tego kraju. Tobie też radzę zacząć używać. Wiesz, że mam rację a ty nie masz nawet argumentu przeciw bo resztki pokładów szacunku dla siebie i kraju jeszcze masz mimo propagandy. Wyzywasz mnie bo nie masz argumentu, stara sowiecka zasada.
Benek2019.10.31 21:12
Jak ci szkoda "tego kraju" co za zbieznosć ze słowami kopary to wynocha takim pozytecznym idiotom mówimy won za don
Brylek2019.10.31 18:26
Tadziu! Masz coś z deklem?
janem2019.10.31 19:11
Banas ma zarzuty postawione przez pełowcow ,tvn i gowno prawde,
alcapone2019.10.31 12:34
Jak chodzi o to koszmarne miasto warszawa, podłe, złodziejskie, sprzedajne, pełne zwichrowanych psychopatycznych osobowości, najbardziej niepolskie z polskich miast. To jest jedno wyjście, przenieść stolicę do Katowic, a w Warszawie stworzyć sieć specjalnych obozów dla minimum 10% zamieszkałych w Warszawie. Bo tylu degeneratów, złodziei i zdrajców bez problemu tam się znajdzie. Jakby kto nie łapał, Pietrzak coś ostatnio mówił, że w warszawie ma nieoficjalny zakaz występów. Jak gdzieś się zgłosi że chce wynająć salę, to ma zazwyczaj odmowę. Jak mu pamiętają to - Żeby Polska była Polską.
Polak2019.10.31 13:36
A ty myslisz ze Katowice to jest swiete ..tam tez kasta i inne stwory urzedowe takie same ...powiazane ...
Tadeusz 2019.10.31 14:42
Gość z pseudonimem alcapone umartwia się nad złodziejstwem w Polsce, no paradne.
Marcin №2019.10.31 12:13
Są tacy, co będą płakać po tych śmieciach, tak jak płakali po zarżniętym Adamowiczu ( nie wiem ile mam kont ) Każdy urzędnik złapany na goracym uczynku, ponosi karę adekwatną do swego urzedu... w tym wypadku, u zarania Rzeczypospolitej, tylko jeden wymiar kary był stosowany, mianowicie Kara Śmierci! Śmierć pasożytom, wampirom ssącym publiczne pieniądze, nic z siebie nie dającym smieciom! Płakał, i zapewne się obe*rał skur****n... nastaną czasy, że wszystkie mendy budżetowe będą skamleć, i służyć jak Bóg przykazał!
BJ!2019.10.31 11:53
nie będzie śpiewać, nic się nie wyjaśni - tak samo jak z Amber Gold
JS2019.10.31 13:43
Będzie śpiewał ! A jak nie to sprowadzimy funkconariuszy NKWD od przesłuchań.