12.12.15, 09:09

Witold Jurasz: Panie i Panowie z PiS. Ogarnijcie się!

No trudno. Muszę to napisać. Coraz mniej mi się podoba to, co robi PiS.

1. Mam zero złudzeń co do apolityczności Trybunału Konstytucyjnego.

2. Mam zero szacunku dla tego, co Platforma Obywatelska robiła ws. TK, gdy za pomocą jawnie niezgodnej z Konstytucją ustawy chciała, pokazując przy tym niebywałą arogancję, jeszcze bardziej niż to miało miejsce wcześniej upolitycznić i podporządkować sobie TK, wybierając przy tym jeszcze do jego składu ludzi niekoniecznie mających odpowiednie kompetencje do objęcia tego urzędu.

3. Mam zero iluzji odnośnie do moralności tej części establishmentu (salonu, elity - jak zwał, tak zwał), który krzyczy wniebogłosy, gdy przegina PiS, ale milczał, gdy zamachu na TK dokonywała PO.

4. Mam zero zaufania do "obronców demokracji", bo żeby bronić demokracji trzeba mieć zasady, a nie podszytą chęcią obrony swej pozycji hipokryzję zamiast zasad. Z takimi "obrońcami demokracji" nigdy nie pójdę w żadnym pochodzie, bo z pewnymi ludźmi po prostu się nie prowadzam.

To wszystko nie oznacza jednak, że PIS ma prawo robić co mu się żywnie podoba.

1. Nie chciałbym mieć zero złudzeń co do intencji PiS ws. TK, a mam ich coraz więcej.

2. Nie chciałbym mieć zero szacunku dla kandydatów PiS, którzy obejmują urzędy, a mam co do nich coraz więcej wątpliwości.

3. Nie chcę, by moja nadzieja na to, że idziemy we właściwym kierunku okazała się iluzją, a mam coraz mniej nadziei i coraz więcej obaw, że to była iluzja.

4. Chcę, by moja władza nie wystawiała mojego zaufania wobec jej intencji na nadmiernie dużo prób, a wystawia.

Wreszcie sprawa ostatnia. Mianowanie prezesem PKP jednego z czołowych w Polsce "Russland-Versteher", który nie tylko współpracował z jawnie prorosyjskim b. posłem Samoobrony Mateuszem Piskorskim, ale dowodził wręcz, że "referendum" na Krymie było zgodne z prawem i zasadami demokracji to już po prostu jawny, absolutny skandal. Ja rozumiem, że zasada "Bierny, Mierny, ale Wierny" rządzi, ale na Boga niech to jednak nie będą proputinowskie trolle. Skądinąd z MSZ też docierają już nieciekawe sygnały nt. polityki wschodniej, ale o tym nie czas pisać. Póki co.

Panie i Panowie z PiS. Jak mawia młodzież: ogarnijcie się! Myślę, że popierający Was oczekiwali zrobienia porządków, ale jak się zastaje bajzel to należy go sprzątnąć, a nie zastępować innym bajzlem. Myślę, że popierający Was na razie będą Was dalej popierać, ale "nic nie może przecież wiecznie trwać". Macie upolityczniony Trybunał. To go macie odpolitycznić. Zaproponujcie wybór całego składu TK np większością wymuszającą kompromis. Albo zaproponujcie referendum. Zróbcie cokolwiek, ale dajcie powód, by Wam wierzyć, że chodzi Wam o "dobrą zmianę", a nie tylko o "zmianę". Marszałek Piłsudski powiedział kiedyś o Polakach: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy". Mam tylko dwie prośby na koniec. 1. K.... się proszę wystrzegajcie. 2. I nie zapominajcie proszę, że ten naród jest tym m.in. wspaniały, że jak rzadko który umie pogonić elity. 

Witold Jurasz/Facebook.com

Komentarze

anonim2015.12.12 9:58
Dołączam się - na razie ufam, że PIS robi swoje dobrze dla Polski, ale pycha nie darmo jest pierwszym grzechem, więc bardzo Was proszę przynajmniej o przyzwoitość... W tej intencji modlę się za Was...
anonim2015.12.12 10:16
Każdy normalny Polak widzi to że nie jest możliwe aby wszyscy profesorowie od prawa konstytucyjnego byli kłamcami, lewakami, na utrzymaniu żydów itd. Wszystkie autorytety mówią to samo co orzeczenia TK. Żeby pojawiły się jakieś wątpliwości co do orzeczeń TK to połowa autorytetów profesorów od prawa konstytucyjnego musiała by poprzeć stanowisko polityków PiS, atak nie jest.Jurasz ogarnij się i zacznij logicznie myśleć, a nie wciskać kity ludziom.
anonim2015.12.12 10:16
Hm, kupa kontrowersyjnych tez w materiale, ale z wieloma nie sposób się nie zgodzić. Ale: 1. Nie znam gostka, który został prezesem PKP. Zrozumiałbym, gdyby autor napisał że jest nieprzygotowany merytorycznie do tej funkcji. Ale że proputinowski - i to ma być argument przeciw ??? A może to wspaniały fachman 2. "że ten naród jest tym m.in. wspaniały, że jak rzadko który umie pogonić elity." Jak by naród był wspaniały, to nie musiałby gonić elit które przed chwilą sam wybrał. Kłania się prymas tysiąclecia i jego opinia o naszych narodowych wadach wyrażona w zawierzeniu Pani Jasnogórskiej. Poza tym w większości się zgadzam. Z tym że autor winien wcześniej pewne rzeczy przewidzieć a nie robić teraz za pierwszego naiwniaka
anonim2015.12.12 10:21
.................Każdy normalny Polak widzi to że nie jest możliwe aby wszyscy profesorowie od prawa konstytucyjnego byli kłamcami, lewakami, na utrzymaniu żydów itd. Wszystkie autorytety mówią to samo co orzeczenia TK.................... Częściowo się zgadzam (z pierwszą częścią), co do drugiej to autor tradycyjnie już wierzy naiwnie, że poza UE nie ma życia tzn. że poza tymi wyznaczanymi przez tzw. "salon" nie ma autorytetów w dziedzinie prawa konstytucyjnego. No ale to już kwestia pewnych ograniczeń intelektualnych na które poza autorem nikt nie ma wpływu
anonim2015.12.12 12:11
Gdyby PiS robił "co mu się podoba", to jeszcze byłoby pół biedy bo problem polega na tym, że właśnie nic nie robi. Np. kompletnie nietknięte zostały media, a to na nich PiS się ostatnio przewrócił. Czy nikt tam nie potrafi wyciągać żadnych wniosków? TK to z góry ustawione przez POlszewię pole starcia i to na ich warunkach - PiS chyba niepotrzebnie dał się w to wciągnąć. Może trzeba było to załatwić mniej eleganckimi zakulisowymi metodami i byłoby po sprawie. Z kolei co do PKP to guzik mnie obchodzi co gość sądzi nt. Krymu, istotne by postawił ta firmą z głowy na nogi. A jak zacznie politykować to wywalić i już.
anonim2015.12.12 14:15
@Petruskruis, w tekście nic nie ma o tym, że był ubekiem, a tylko że ma niektóre poglądy niezgodne z obowiązującą jedynie-słuszną-linią. Co ma PKP do Krymu pozostaje tajemnicą.
anonim2015.12.12 18:13
Z trybunałem konstytucyjnym, to bym zrobił krótki proces... i wybrał nowy, nowiuśieńki, bez żydobolszewickich worków z otrokami, czosnkiem i słomą. Każdy normalny człowiek widzi, że ze swołoczą trzeba się niepierdolic :) Tak chyba powiedziałby Piłsudski... Bo inaczej te "kurwy" nie dadzą nam żyć.