09.09.17, 18:45Zdj. screen Youtube

Wójcik: Rozmowa w Belwederze pokazuje, że w obozie władzy nie ma 'pęknięcia'

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik pozytywnie ocenił wczorajsze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Jak podkreślił, liczy na głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości. 

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski poinformował, że w najbliższą środę ma odbyć się seria spotkań głowy państwa z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. Duda będzie rozmawiał z politykami o reformie sądownictwa. 

W ocenie ministra Wójcika, wczorajsza rozmowa prezydenta z szefem PiS jest sygnałem dla wszystkich, że w obozie władzy "nie ma żadnego pęknięcia". 

"Jest dyskusja na temat kształtu wymiaru sprawiedliwości; jak ten wymiar sprawiedliwości powinien być skonstruowany. Czekamy na konkretne propozycje, które zapewne niebawem się pojawią."- powiedział polityk. Jak dodał, nie zna konkretów dotyczących rozmowy, poza tym, że jej klimat był bardzo dobry i że trwała 2,5 godziny. 

"To jest sygnał do tego, że niedługo usiądziemy nad reformą wymiaru sprawiedliwości. Zobaczymy, w jakim kształcie te propozycje zostaną przedstawione"- podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości. 

Z kolei rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński informował, że głowa państwa oczekuje jak najszerszego poparcia w parlamencie dla proponowanych zmian. W rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim Duda miał powiedzieć również, że liczy, iż jego projekty będą poparte w Sejmie, a sam jest zwolennikiem "prawdziwej reformy" wymiaru sprawiedliwości.

yenn/RadioMaryja.pl, Fronda.pl