22.10.18, 15:47zdj. screen Youtube/Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wojewódzki świętuje! 'Goń się leszczu!'

Jak wskazują wstępne wyniki wyborów samorządowych, Rafał Trzaskowski z PO zostanie nowym prezydentem Warszawy. Jeżeli potwierdzi się sondaż powyborczy, drugiej tury nie będzie, a Trzaskowski wkrótce obejmie urząd. 

Jego przeciwnik, kandydat Zjednoczonej Prawicy, wiceminister Patryk Jaki po ogłoszeniu wstępnych wyników pogratulował konkurentowi.

Inaczej zachowuje się może nie tyle sam Trzaskowski, co jego sympatycy. 

Najlepszym przykładem jest "Król TVN'u", showman Kuba Wojewódzki. 

"Jaki piękny wieczór w Warszawie. Goń się leszczu!"- napisał na Facebooku dziennikarz. 

 

 

Również znana aktorka Krystyna Janda w rozmowie z Wirtualną Polską rozpływała się nad zaletami Rafała Trzaskowskiego. Jak podkreśliła, uznała, że kandydat Koalicji Obywatelskiej "docenia znaczenie kultury i sztuki" i będzie je wspierał. Patryk Jaki natomiast, w ocenie Jandy, chciał "wywierać naciski na kulturę" 

Z kolei media od rana rozpływają się nad starym, "odgrzewanym kotletem" o tym, że na Trzaskowskiego głosowali ludzie bardziej wykształceni, a na Jakiego- mniej, ponadto: że PiS wygrywa na wsiach, a w dużych miastach- Koalicja Obywatelska. Politycy i sympatycy opozycji kipią poczuciem wyższości. Jak widać, kandydat Zjednoczonej Prawicy umie się zachować, "wyznawcy" Koalicji Obywatelskiej, jak powiedział wczoraj lider PO, Grzegorz Schetyna, "skutecznego antyPiS;u" (pogratulować programu)- niekoniecznie...

yenn/Facebook, Fronda.pl