08.04.15, 17:57

Wyłudzał pieniądze za nagie zdjęcia, teraz idzie za kratki

Stworzona w 2010 roku strona Yougotposted.com było swego czasu jedną z popularniejszych witryn do tzw. porno zemsty. W ramach zemsty można tam było umieścić nagie zdjęcia bylych partnerów. bez ich zgody oczywiście.

Jej założycielem był Kevin Bollaert, który prowadził ją w latach 2010-2013, przy okazji nieźle na tym zarabiając. Właściciel witryny, za pośrednictwem drugiej należącej do niego strony , żądał bowiem od każdej osoby po 350 dolarów, za usunięcie umieszczonych tam zdjęć.

Jego działalność biznesowa nie spotkała się jednak ze zrozumieniem ze strony poszkodowanych, którzy wytoczyli mu procesy sądowe. Dodatkowo mężczyzną zajął się również kalifornijski sąd, który skazał go za 27 zarzutów wymuszeń oraz kradzieży tożsamości na karę 18 lat pozbawienia wolności, oraz 10 tysięcy dolarów grzywny. Wprawdzie za te zarzuty groziło mu łącznie 20 lat pozbawienia wolności, lecz udało się nieco zmniejszyć wyrok. Bollaert po odsiedzeniu 10 lat będzie mógł starać się o przedterminowe zwolnienie.

Jest to pierwszy taki proces w całych Stanach Zjednoczonych, gdy skazano kogoś za umieszczanie w sieci poniżających zdjęć. Być może wkrótce będzie ich więcej.  Niedawno wprowadzono w Kalifornii nowe prawo, które mówi, że każdy, kto po rozstaniu zamieszcza w sieci nagie zdjęcia byłego partnera, może zostać ukarany tysiącem dolarów grzywny lub sześcioma miesiącami więzienia.

 

MT/Onet.pl

Komentarze

anonim2015.04.8 18:21
"Niedawno wprowadzono w Kalifornii nowe prawo, które mówi, że każdy, kto po rozstaniu zamieszcza w sieci nagie zdjęcia byłego partnera, może zostać ukarany tysiącem dolarów grzywny lub sześcioma miesiącami więzienia." Dziki kraj. To nie wystarczy zwykłe prawo prasowe regulujące publikację wizerunku?
anonim2015.04.8 20:14
Powinno być inaczej. Zupełnie inaczej! Każda pannica powinna mieć Teczkę w USC, żeby przyszły "mąż" musiał oblookać sobie z kim ma do czynienia. Inaczej to podłe oszustwo, brać śluby z lampucerą po 256 partnerach, pełną wszelakiego wirusa i ostrych bacterii, ostrych jak korkociąg...
anonim2015.04.8 22:01
@Zerro Nie ma w jaki sposób tego sprawdzić ile kobieta miała partnerów wcześniej, więc takie prawo byłoby bezsensowne.