01.10.13, 09:30Adam Hofman (Wikimedia Commons)

Zaskakujący sondaż: Polacy chcą by Hofman zajął miejsce Kaczyńskiego

Według sondażu Homo Homini ponad połowa pytanych nie wiedziała jak odpowiedzieć na pytanie, kto w PiS może zastąpić Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast 34 proc. pozostałych zapytanych, wskazało rzecznika partii Adama Hofmana.

Drugie miejsce w sondażu zajął prof. Piotr Gliński, wstępny kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Otrzymał on 28 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: wiceprezes partii Beata Szydło - 16 proc., szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński - 13 proc., i wiceprezes PiS Adam Lipiński - 9 proc.

Czy Adam Hofman, który skompromitował się wulgarnym i powiedzmy szczerze, żałosnym zachowaniem podczas pobytu na Podkarpaciu może być brany pod uwagę, jako następca Jarosława Kaczyńskiego. Chyba nie! Pytani repondenci przez sondażownie Homo Homini, którzy wskazali na Hofmana, pewnie odpowiedzieli z ironią i namiastką humoru. Jeśli jednak naprawdę część Polaków myśli, że Adam Hofman jest godnym następcą Jarosława Kaczyńskiego to dla PiS jest to czerwony alarm.

sm/Onet/Super Express

Komentarze

anonim2013.10.1 9:49
Ruski Poeta -> To że głosy ludzi którzy nabijają się z "afery" największego "członka" partii głosując jako na nowego lidera dowodzą tylko pańskich ograniczeń umysłowych w braniu wszystkiego dosłownie:). Czego ma prezes nie wybaczyć - że potencjalnie Adaś miałby większego bo chyba tylko z tego się wszyscy śmieją:).
anonim2013.10.1 10:01
Oczywiście, że w ostatnim czasie pozycja Hofmana w PIS wzrastała tak mocno, iż jawił się jako następca Kaczyńskiego - dla każdego trzeźwo myślącego było to jasne. Dlatego też było jasne, że wcześniej czy później musi wylecieć z partii - bo Preze Kaczyński nie akceptuje konkurencji!
anonim2013.10.1 10:32
No to się Hofman teraz będzie musiał się nagimnastykować, żeby przedstawić te wyniki jako taki żart swoisty słynącego z poczucia humoru elektoratu PiS. Bo przecież katapulta pod siedzeniem partyjnym tylko czeka...
anonim2013.10.1 10:34
tylko A. Macierewicz mógłby zastąpić J. Kaczyńskiego w roli prezesa. Innych działaczy PiS w tej roli nie widzę.
anonim2013.10.3 8:04
Jeśli w sondażu wzięły udział osoby wrogie PiSowi (a statystycznie jest to pewne) to wskazywały zapewne osobę, która może skompromitować PiS. I już. Tak jest prosta interpretacja sondażu.
anonim2013.10.3 13:50
Będzie dymisja. Komunistyczni prezesi Kaczyński, Tusk, Miller nie odkleją się od stołków za nasze pieniądze. U nas gorzej niż w Chinach, gdzie co 10 lat zmienia się prezes partii.