18.01.20, 07:05Fot. prezydent.pl

Zbigniew Kuźmiuk: To było najmocniejsze wystąpienie Andrzeja Dudy w czasie jego prezydentury

1. Wczoraj w moim okręgu wyborczym w Zwoleniu prezydent Andrzej Duda na otwartym spotkaniu z mieszkańcami wygłosił najmocniejsze w całej kadencji przemówienie głównie poświęcone konieczności dokończenia reformy sądownictwa.

Prezydent realizuje program wizyt na zaproszenie władz samorządowych, w tym przypadku burmistrza Zwolenia ( tak nawiasem wybranego z listy PSL-u) i spotyka się z mieszkańcami lokalnej społeczności.

Na wielkiej sali gimnastycznej zebrało się kilkaset osób, które wręcz entuzjastycznie reagowało na poszczególne fragmenty wystąpienia prezydenta, który skoncentrował się na dwóch wątkach: programach społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy i konieczności dokończenia reformy sądownictwa.

2. Prezydent przypomniał ,że kiedy w jego programie wyborczym, a później w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości znalazło się wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci, wielu ekspertów odradzało jego realizację podnosząc argumenty, że nie będzie on skuteczny a przede wszystkim nie będzie na jego realizację pieniędzy w budżecie.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczął realizację programu Rodzina 500 plus ostrożnie od drugiego i kolejnych dzieci, a w przypadku pierwszego dziecka uzależniając wypłatę od dochodu na członka rodziny, by w poprzednim roku wprowadzić już wsparcie dla wszystkich dzieci, bez kryterium dochodowego.

W rezultacie obecnie wsparcie otrzymuje już 6,4 mln dzieci, a od początku jego realizacji czyli od 1 kwietnia 2016 roku do końca listopada poprzedniego roku do polskich rodzin trafiło już 92 mld zł.

Przypomnijmy, że podczas 8-letnich rządów PO-PSL trudno było o przeznaczenie dodatkowego 0,5 mld zł ( o taką kwotę chodziło przy strajku opiekunów niepełnosprawnych), a za rządów Zjednoczonej Prawicy trafiła wręcz astronomiczna kwota blisko 100 mld zł , a mimo tego z roku na rok wyraźnie zmniejszał się deficyt budżetowy, a na rok 2020 rząd zaproponował budżet bez deficytu.

3. Drugą część wystąpienia prezydent Andrzej Duda poświęcił reformie sądownictwa, przypominając,że sędziowie powinni być służyć ludziom, podczas gdy w naszym systemie sądownictwa jest dokładnie odwrotnie ( prezydent użył sformułowania „sędziowie są sługami Rzeczpospolitej i sługami polskiego społeczeństwa”).

Przypomniał, że jako Prezydent RP wręczając nominacje sędziowskie przekazuje każdemu z nich możliwość sprawiedliwego sądzenia i wydawania wyroków w imieniu Rzeczpospolitej.

To właśnie z tego aktu, do którego upoważniony jest tylko i wyłącznie Prezydent RP, wynika ogromna odpowiedzialność sędziów przed polskim społeczeństwem, a nie występująca bardzo często w tym środowisku , arogancja i buta, którą precyzyjnie oddaje charakterystyka dokonana przez sędzię Kamińską z użyciem określenia „nadzwyczajna kasta”.

4. W końcowej części swojego wystąpienia ustosunkował się do nacisków na nasz kraj płynących z instytucji unijnych i Rady Europy, które mają na celu zablokowanie reformy sądownictwa.

Prezydent mówił między innymi „próbują na dzisiaj prawo do posiadania uczciwego wymiaru sprawiedliwości i możliwości do jego naprawy na wszystkie sposoby odebrać”.

I dalej „nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas, my Polacy mamy prawo, aby decydować o samych sobie i naszych prawach, nie po to walczyliśmy o wolność i demokrację”.

I dodał bardzo mocno na koniec „ nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy, tak tu jest Unia Europejska, ale przede wszystkim, tu jest Polska

Było to najmocniejsze wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w czasie 4,5 roku jego prezydentury, zapowiadające dokończenie reformy sądownictwa i to mimo sprzeciwu instytucji europejskich.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

anonim2020.01.18 12:45
@Dumi Smutne to, bardzo smutne, ale prawda prawda o polski wojsku jawi się tragicznie. Tak smutne, że należy się zastanowić, czy to jedynie tylko niechlujstwo i nieróbstwo PiS, arogancja władzy, czy może takie "rozkazy" naszych sojuszników? „ … Program modernizacji Leopardów wdrożony w 2015 r., którego efektem jest zmodernizowanych Leopardów [czołgów] skierowanych do służby w Wojsku Polskim jest dokładnie zero” O co tu chodzi? Źródło: youtu.be/gd6_T-2yUGU?t=829
Antoni2020.01.18 12:08
Chyba mu te przemówienie kot prezesa napisał bo on sam by takich mocnych słów nie wymyślił
UHty2020.01.18 11:44
To nie było przemówienie to było jak zwykle s-rani-e otworem gębowym
anonim2020.01.18 11:40
Szanowny Panie Kuźmiuk, zbliża się 10. rocznica Smoleńska, Pan zapyta Prezydenta o postęp prac komisji p. Macierewicza ds. Smoleńska, bo tu już PiS, jak mniemam za dobre sprawowanie, awansował inż. M. Laska na szefa podkomisji obrony narodowej. "… z wyboru posłów PIS wraz z przystawkami, przewodniczącym stałej podkomisji obrony narodowej, stałej podkomisji ds. kontaktów zagranicznych, i z NATO, został pan inż. Maciej Lasek” Ten sam inż. M. Lasek, co przewodniczył komisji utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r. O co tu chodzi? Źródło: youtu.be/gd6_T-2yUGU?t=1193
anonim2020.01.18 11:37
– Jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powiem bardzo mocno: nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – tymi słowami Andrzej Duda skomentował próby blokowania reformy polskiego sądownictwa z zagranicy BRAWO ANDRZEJ DUDA !! MASZ MÓJ GŁOS !!!!
anonim2020.01.18 11:49
... a rzeczywistość jest zupełnie inna, ustawy nam Polakom piszą poza Sejmem, a to Ukraińcy, a to Żydzi, temat znany, choć może zapomniany, a nasi z wyboru posłowie jedynie je klepią z uporem maniaka, ambasadorowie "zaprzyjaźnionych" krajów dyktują co i jak ma być opodatkowane w Polsce, a nadto, pierwszym blokującym reformy był PAD, a później już poszło jak z górki, i rozlało się na eurokołchoz, i teraz byle lewacka eurokołchozna szuja jeździ sobie publicznie po Polsce jak po burej suce!
anonim2020.01.18 11:27
Widać zbliżające się wybory, gadka szmatka, a później trzeba będzie realizować to, co przyniosą amerykańscy Żydzi? Tow. prezydencie, mieliście 5 lat, trzeba było być macho, pokazać honor i jaja! Mielibyście mój głos, nawet gdyby nie wszystko wyszło, tak jak trzeba.
Daria2020.01.18 10:55
Bardzo się zaperzył i zapluł.
Marycha2020.01.18 11:16
Rozśmieszyło mnie to,ale może właśnie tego nam trzeba,zaperzenia i zaplucia a potem konsekwentnego działania,w wprowadzeniu porządku w naszym kraju,przeżyłam niejedno i wiem jak bardzo jest to potrzebne.....dość samowoli kasty sędziowskiej
Onuca Putina2020.01.18 10:15
Kiedy Polska broń atomowa? Jak wreszcie będzie to można dalej tak przemawiać.
Pisowiec2020.01.18 9:46
To wspaniały prezydent!!! mamy wielkie szczęście że po prezydencie stulecia śp. Lechu Kaczyńskim wielkim wizjonerze znalazł się godny zastępca! Polska jest szanowana, głowy innych państw z szacunkiem słuchają słów wypowiadanych przez głowę naszego państwa a przez to i nas obywateli IV RP cenią za granicą i wszystkie narody kłaniają się Polsce, bo stąd idzie nadzieja!!! Brawo!!! W maju mamy wygraną w pierwszej turze!! Brawo!!!
StanPio2020.01.18 12:31
Chylą głowy ale nie przed A. Dudą tylko przed patriotami polskimi, bo czynią to co należy przed Bogiem i ludźmi Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę". . Dziełem Akcji M był także niezwykły Katechizm Szarych Szeregów, który narodził się w marcu 1943 roku. Były tam punkty, które polscy harcerze najchętniej cytują dzisiaj na naszych kominkach: "Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i tryumfująca. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i zmarnować. Będę prawy, dobry i silny. Bogiem zbrojny, prawom powyższym zaprzysięgam wierność i ich apostolstwo pośród wszystkich młodych Polaków"
antek.b2020.01.18 9:07
Gdzie są jego doradcy wizerunkowi pytam się ?, jak dalej będzie się tak groteskowo nadymał i pokrzykiwał popękamy ze śmiechu,bardziej bym go widział na targu.
JS2020.01.18 8:53
Mam wielkie obawy, że donośny głos prezydenta i mocne deklaracje nie wystarczą, żeby cofnąć niemiecką "prawno"-finansową machinę, która chce rozłożyć Polskę tak abyśmy się nie zorientowali. Pamiętajmy, jeżeli przyjdzie taki czas i zobaczymy że wszystko jest już stracone, mamy w Niebie Kogoś Kto chce nas uratować ! Jezus pragnie tylko uznania Go Królem Polski przez władze duchowne i świeckie. Pozdrawiam
Alekx72020.01.18 8:44
Brawo Panie Prezydencie! Popieram bo to polski Prezydent! a nie jakiś komo-ruski albo angeli-niemiecki pachołek/marionetka...która będzie tylko poklepywana po plecach za zaprzaństwo... albo obwieszana medalami... "Solą w oku" głównie Niemiec i Francji i brukselskiej ferajny, jest silna i niepodległa Polska która nie da się min. grabić przez zachodnie koncerny, banki i różne grupy interesu... a także pozwolić na wszelkiej maści pseudo-uchodżców ekonomicznych...
Chory Portier2020.01.18 8:38
Głosujący na PO i Spółka to nie są ci, których przekonał program opozycji, bo takiego (cytując klasyka von Rostowskiego) "nie ma i nie będzie". To są jedynie ci, którzy się przez ćwierć wieku postkomuny dorobili, i którym marzy powrót do państwa, które można bezkarnie okradać. A teraz PIS ma program, poparcie większości i autorytet. A opozycji pozostało już tylko judzić i mataczyć. Stąd te wulgaryzmy na tym forum. To są żałosne imitacje argumentów.
wicek2020.01.18 8:15
Super. To polski Prezydent. Pełne poparcie.
Polexit2020.01.18 8:04
Nie ufam temu człowiekowi. W pewien poniedziałek wstał rano z postanowieniem poparcia reform sądownictwa. Po śniadaniu rozmowa (45 minut) z makrelą i postanowienie rozwiało się. Jest słabiutki, a ja wtedy postanowiłem, że nie zagłosuję nigdy na niego i postanowienia dotrzymamy (bo jest nas więcej!).
Marycha2020.01.18 11:09
Zagłosujcie ponownie na Komora albo na Lecha,osiągniecie szczyt marzeń haha..
anonim2020.01.18 11:19
@Marycha nie popadaj ze skrajności w skrajność
Dumi2020.01.18 8:04
Program na szybki rozwój Polski: 1.Silna armia (150 tyś zawodowych + minimum 300 ty. WOT). 2. Wprowadzenie w życie innowacyjnych metod pozyskiwania gazu i wodoru z węgla, innych innowacyjnych rozwiązań dot. wydobycia naszych bezcennych surowców (geotermia) oraz zwiększenie o kilkaset procent finansów na innowacje!!! 3. Zapis w Konstytucji o uwłaszczeniu przez Naród bogactw naturalnych w Polsce i zakaz sprzedaży, wydawania koncesji obcym inwestorom!!!. 4. Opłata drogowa za przejazd przez Polskę. 5. Inwestycje w badania i rozwój naukowy: opracowanie własnej broni, dronów, innowacyjnych metod recyklingu,działania proekologiczne etc. 6. Zwiększenie liczby godzin WF w szkołach do minimum 5 oraz wprowadzenie przysposobienia obronnego od szkoły podstawowej. 7. Działania dążące do zabezpieczenia przemysłu energetycznego poprzez większościowy udział procentowy oraz wykupienie przez PGZ kluczowych sektorów: Orlen,Lotos,etc. 8. Wypowiedzenie umowy klimatycznej. 9. Repolonizacja Banków, mediów oraz innych kluczowych sektorów. 10. Zwrócenie serc ku Bogu, tradycji, polskich zwyczajów,pielęgnowanie historii.
anonim2020.01.18 12:47
Smutne to, bardzo smutne, ale prawda o polski wojsku jawi się tragicznie. Tak smutne, że należy się zastanowić, czy to jedynie tylko niechlujstwo i nieróbstwo PiS, arogancja władzy, czy może takie "rozkazy" naszych sojuszników? „ … Program modernizacji Leopardów wdrożony w 2015 r., którego efektem jest zmodernizowanych Leopardów [czołgów] skierowanych do służby w Wojsku Polskim jest dokładnie zero” O co tu chodzi? Źródło: youtu.be/gd6_T-2yUGU?t=829
Dumi2020.01.18 17:49
Popełniono błędy przy przetargach,prawdopodobnie przez pośpiech. Jednak nie panikujmy, opóźnienia to niesttety naturalne zjawisko w przemyśle zbrojeniowym. To o czym piszesz to pryszcz. Tym się akurat za bardzo nie przejmuj.
BOGAnieMA2020.01.18 7:54
I tak umiera demokracja, zagłuszana pokrzykiwaniem tego pana.
StanPio2020.01.18 12:33
Chylą głowy ale nie przed A. Dudą tylko przed patriotami polskimi, bo czynią to co należy przed Bogiem i ludźmi Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę". . Dziełem Akcji M był także niezwykły Katechizm Szarych Szeregów, który narodził się w marcu 1943 roku. Były tam punkty, które polscy harcerze najchętniej cytują dzisiaj na naszych kominkach: "Życiem moim: Polska cierpiąca i walcząca. Wiarą moją: Polska zwycięska i tryumfująca. Rodakom niosę braterską pomoc, przyjaźń i serce. Młodość swą uratuję wbrew zakusom wroga, chcącego ją wyjałowić i zmarnować. Będę prawy, dobry i silny. Bogiem zbrojny, prawom powyższym zaprzysięgam wierność i ich apostolstwo pośród wszystkich młodych Polaków"
anonim2020.01.18 7:50
Jak widać wiek męski nie jest wiekiem klęski, wprost przeciwnie!
Haim2020.01.18 7:44
Ale kiedy mu dyktowaliśmy wycofanie zmian do ustawy o IPN i wycofanie kar za lżenie narodu polskiego, to ten rotwailer zamienił się w yorka ..... A teraz znowu odzyskał kondycję - idą wybory. lecz po wyborach znowu przystrzyżemy mu sierść.
Dumi2020.01.18 7:44
Silna armia jest gwarantem spokojnego rozwoju inwestycji. Polska powinna szybko zbudować armie w modelu: 150 tyś zawodowych i minimum 300 tyś. WOT, co w obecnej chwili jest możliwe w ciągu 5 lat. Oddolnie. Dopiero później szarpać się na F35 i inne horendalnie drogie zabawki co może nastąpić bardzo szybko bo te 5 lat może posłużyć na przygotowanie się do zakupów. Te 5 lat powinien być czasem zakupów w polskim przemyśle zbrojeniowym, czasem inwestycji w opracowanie nowoczesnej broni a pierwszym dużym zakupem powinien być program Narew a nie Wisła... To da naszemu przemysłowi gigantyczny rozwój. Cel: zniechęcić skutecznie wroga do zajęcia Polski bo ludność jest uzbrojona i przygotowana do działań partyzanckich.II etap to kupowanie drogich zabawek: kolejne f16, Narew, Homar, Wisła, Orka, F35 etc. Wiem, że narażam się, ale obecne zakupy Wisły i F35 kumulują się i modernizacja armii wyhamowuje drastycznie . Jakby mało tego było F35 nie zostaną pozyskane ze środków pozabudżetowych... Silna armia to silny kraj, silny prezydent i silny rząd i silna gospodarka.
Alojzy Cedzidło2020.01.18 9:26
Marzenia ma Pan , panie ,,Dumi " kapitalne . ale czy możliwe do zrealizowania po 2015 roku. Mam wątpliwości . Ja nie znam powodu , przyczyn tych wcześniejszych ,,wet" naszej pierwszej osoby . Tez mi się wydawały dziwne .Ale przy mojej nikłej wiedzy politycznej , nie miałem prawa fluchcić na Prezydent . Wg. moich obserwacji WOT ,, rozkręcił " ( w sensie pozytywnym ) min Macierewicz . Oberwał potem za ,,ubeckie metody" Czy był możliwy rozwój obronności wg Pana marzeń . nie wiem . Mam jednak wątpliwości po ostatnich ,,sukcesach " naszych, hmmmmm , rodaków w Brukseli , Senacie Wystąpienie Prezydenta było ostre jak brzytwa . Ja wolę poczekać ,( na bazie wcześniejszych wydarzeń) , z moja oceną .skuteczności. .
lady chapel2020.01.18 7:43
Kłamie i dlatego PiSda na brodzie mu rośnie
Bez żadnego trybu2020.01.18 16:43
@lady chaptel = Jarek, co tam broda Prezydenta, może lepiej zacytujmy taki twój obleśny, znany wszystkim, bluzg na własną żonę: "Mnie w niedzielę rano żona zawsze budzi wspaniałym lodzikiem, a później jest tylko lepiej....😁😁😁😁😁😁"
Radek2020.01.19 3:11
Wiesz co ci powiem !? Ten żart jest głupi , nawet do psa nie podobny! Powtarzasz się ! Odsmarzany nieświeży kotlet! Kopiuj, wklej ! Nie masz przecież żony ! To do kitu ! Tfu......!
za to całe zamieszanie w uni odpowiada:2020.01.18 7:29
stary, popielaty nałogowiec, pachołek Rosji., trampkarz z Orunii, rezydent kominowy za niemieckie pieniądze z reklamówki wypromowany, rogacz!!!!, polonofob, alkoholik, zdrajca narodu polskiego, podły intrygant, kapuś, słowem śmieć- sterowany przez odwiecznych wrogów POLSKI !!!
Alojzy Cedzidło2020.01.18 9:03
Słuszna ostrożność z wymienieniem nazwiska .Słuszna ,,litania zasług ' Chyba wiem o kogo chodzi. Tu nie można się pomylić . Ocena prawidłowa , tylko czy będzie wyrok . Nie jestem pewien. On chyba coś czuje bo nie dosiadł białego rumaka .
...2020.01.18 12:13
Tak chodzi o kaczora kulawego karła
Japa2020.01.18 21:59
Trzykropku Drogi Coś Ty czytał "? Bo może na bani piszesz .?
Jolka2020.01.19 3:04
Alojzy! Trafiłam też , poznałam się, bo piszesz o tym , kto to miał do Polski wjechać na białym rumaku ! To przecież tylko na 4 litery !?
Senior zatroskany2020.01.18 7:20
Pora najwyższa od słów przejść do czynów!!!! Słowa chwytają za serce, tylko przeczą im ostatnie lata rządów rządu i prezydenta - jawna kolaboracja z przestępcami i anarchistami z nadzwyczajnej kasty!!!!! Uczciwi Polacy, dotychczasowi wyborcy PiS mówią NIE!!! NON POSSUMUS!!!!! Albo zrobicie wreszcie porządek z nadzwyczajną kastą., albo zapomnijcie o dalszych rządach!!!! Wybory prezydenckie za 3 miesiące.
Japa2020.01.18 8:56
O " ile z ,,Eljonem " prawie się zgadzam . o tyle z Panem .panie ,,zatroskany seniorze " ani ciut ciut .Wygląda na to ,że to Pana,, seniorstwo " , nie służy bezstronnemu ocenianiu otaczający Pana spraw Proponuję panu wyjcie na spacer z kimś młodszym . Zrobicie taki tekst . Przelatuje pies np. owczarek. Pana towarzysz niech zapyta ,,co widzisz ?" Jeśli Pan powie , ,, to koń ". to niech Pan już nigdy nie opisuje tego co Pan ,,widzi" Nooo chyba ,że pan z tych co emerytury im obniżyli ....
Młodzieniec2020.01.18 11:42
Alzhaimer się odzywa?
Eljon2020.01.18 7:17
Byloby smieszne, gdyby nie to ze jest tragiczne. Pokrzyczy, potupie a potem i tak zrobi co mu kaza.
jula2020.01.18 9:24
Mentalnie sypiesz piach , sypiesz . Tylko tyle , że utrudnia .