21.04.16, 09:05

Zieliński: Polska nie wycofa się z organizacji ŚDM

Jak zapewnił Jarosław Zieliński, Polska nie wycofa się z organizacji Światowych Dni Młodzieży. 

– Polska nie ma ani powodów, ani zamiarów wycofać się z organizacji ŚDM. Odbędą się – mówił Jarosław Zieliński w rozmowie z Konradem Piaseckim w Kontrwywiadzie RMF:

„Organizator wskazał Brzegi, a zadaniem służb jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Służby podległe MSWiA zgłaszały pewne potrzeby czy zastrzeżenia, ale z raportu strony kościelnej wynika – jestem tym raportem dosyć mocno uspokojony – że te warunki są coraz lepsze i dostosowywane do wymagań. Nikt raportu RCB nie zlekceważył i właśnie te różne zastrzeżenia są usuwane. Natomiast służby musiały zgłaszać swoje opinie i uwagi, bo one są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa”

Pytany, czy Brzegi jako lokalizacja są bezalternatywne, wiceminister stwierdził:

„Nie chciałbym się jednoznacznie wypowiadać, bo nie do rządu należy wskazanie miejsca uroczystości religijnych, tylko do organizatora (…) Problem polega na tym – to wynika z aportu kościelnego – że Błonie są miejscem zbyt małym dla spodziewanej dużej liczby uczestników. Gdyby była mniejsza, pewnie Błonia byłyby miejscem bardziej naturalnym. Ale powtarzam, nie do rządu należy wskazywanie miejsca”

daug/300polityka.pl